Banner
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
Multicache
difficulty terrain
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Niebiesko-białe areny: finał - OP49A3
Bułgarska
Właściciel: rredan
compass Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
altitude Wysokość: 82 m n.p.m.
location Województwo: Polska > wielkopolskie
type Typ skrzynki: Multicache
size Wielkość: Normalna
status Status: Zarchiwizowana
time Czas: 3:00 h    wayTo Długość trasy: 15.00 km
hidden Data ukrycia: 12-03-2012
creation-date Data utworzenia: 04-03-2012
published-date Data opublikowania: 12-03-2012
last-mod Ostatnio zmodyfikowano: 17-04-2014
znaleziona 9x znaleziona
nieznaleziona 1x nieznaleziona
komentarz 5 komentarze
watchers 1 obserwatorów
visits 1 odwiedzających
votes 9 x oceniona
score Oceniona jako: znakomita
rekomendowana 9 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Algida, brasia, G-man, klikon56, marass1111, MarkusVisse, naruu, Nati., ronja
Aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki,
musisz się zalogować.
attributes Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Dostępna rowerem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC. link
description Opis PL

Niebiesko-białe areny

Lech Poznań począwszy od założenia rozgrywał w roli gospodarza mecze aż na dwunastu stadionach w sześciu miejscowościach. Oprócz Poznania były to Śrem, Szamotuły, Grodzisk Wlkp. Września oraz Wronki. Prawdopodobnie jest w tej dziedzinie rekordzistą Polski.

Bułgarska

Stadion Miejski w Poznaniu, na którym aktualnie gra Lech jest ponadto stadionem, który... zmienił adres. Do niedawna posiadał kojarzony wyłącznie z klubem adres przy ul. Bułgarskiej 5/7, który  po modernizacji i przebudowie ulicy został zmieniony na numer 17.

Budowa obiektu rozpoczęła się w 1968 roku na trzęsawisku przylegającym do Fortu VIII. Sfinasowało ją Ministerstwo Komunikacji. Stadion posiadał trzy ziemne trybuny w kształcie podkowy. Zamiast czwartej, od strony ul. Bułgarskiej planowany był kompleks sportowo-rekreacyjny składający się m.in z pływalni i hali widowiskowej dla 1200 osób. Zamierzenia nigdy nie zrealizowano.

Pierwszy mecz Lech rozegrał przy Bułgarskiej 23 sierpnia 1980 roku z Motorem Lublin. Zakończył się jednobramkowym remisem, a oglądało go 18 tysięcy widzów.

Niedługo później dobudowano stanowisko obsługi, tzw. "Kogut" lub "Kórnik". Po sześciu zaś latach powstały kultowe, 56-metrowe jupitery. Stadion posiadał pojemność 40 tysięcy widzów, jednak 8 kwietnia 1984 mecz z Widzewem obejrzało ich przynajmniej 5 tysięcy więcej.

Na Bułgarskiej Lech przeżył swoją złotą erę i zdobył 6 Mistrzostw Polski, 5 Pucharów Polski i cztery Superpuchary.

W 2002 roku rozpoczęła się przebudowa stadionu, której najbardziej widocznym efektem było oddanie w 2004 roku nowej, zadaszonej IV trybuny z ok. 8 tysiącami miejsc. Od 2006 do 2008 roku trwała przebudowa drugiej trybuny.

W 2008 roku w związku z przyznaniem Polsce organzacji EURO koncepcja modernizacji stadionu uległa zmianie, a w jej wyniku powstał stadion dla 45 tysięcy widzów.

W sezonie 2011/2012 był największym stadionem w Polsce. W 2012 rozegrane zostały na nim dwa mecze w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Został otwarty w 2010 roku jako pierwsza arena gotowa na EURO. Od tego czasu jednak - często w atmosferze skandalu - opinia publiczna informowana jest o kolejnych usterkach, niedoróbkach oraz konieczności dokonania kolejnych inwestycji mających na celu zapewnienie oczekiwanej funkcjonalności. Oficjalnie podawany koszt budowy waha się w zależności od źródła pomiędzy 700 mln zł,  a ¾ miliarda zł. Suma ta nie obejmuje  wielu związanych bezpośrednio z przebudową nakładów, w tym na ogrodzenie, kładkę dla kibiców przyjezdnych, zieleni, parking, etc. Np. posadzenie drzew kosztować ma 1,5 mln zł, a aranżacja wnętrz: 2 mln,  W budżecie miasta na 2012 wydatki na budowę (remonty?) dopiero co oddanego stadionu przewidziano 6 mln zł. Na wymiany murawy w ciągu dwóch lat wydano niespełna 2 mln zł. Modernizacją stadionu zainteresowane jest CBA.

Cykl "Niebiesko-białe areny"

Cykl obejmuje sześć skrzynek zlokalizowanych w okolicy poznańskich stadionów, na których można było oglądać Kolejorza "u siebie". W każdej z nich znajdują się informacje potrzebne do odnalezienia skrzynki finałowej.

Niebiesko-białe Areny
1 Zaczęło się na Dębcu
2 Kolejorz
3 Pieszo na Reymonta
4 W gościnie u "Zielonych"
5 Rekord frekwencji - Niebiesko-białe areny
6 III-ligowa tułaczka - Niebiesko-białe areny
7 Finał
8 Kocioł -Bonus

Projekt w Geologu.


Finał i bonus

Finał to pojemnik o pojemności pow. 1,5l zlokalizowany w sąsiedztwie Stadionu Miejskiego przy Bułgarskiej. Na samym stadionie ukryta została jeszcze jedna skrzynka bonusowa - Kocioł. Przez wzgląd na okoliczności, za sprawą których podjęcie ósmego kesza może okazać się bardzo problematyczne jego znalezienie jest opcjonalne i nie ma znaczenia dla poszukiwań finału.

openchecker OpenSprawdzacz
Autor tej skrzynki umożliwił sprawdzenie poprawności rozwiązania zagadki (współrzędnych pojemnika finałowego).
Statystyki: prób: 4 razy, trafień: 1 razy.
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Stadion z I trybuny w 2008
Stadion w czasie budowy bocznych trybun
Kolejny etap modernizacji
Rozkładanie murawy
IV trybuna
Stadion od strony ul. Bułgarskiej
Po otwarciu
Od strony skrzynki
Miejsce ukrycia