Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


Dwudziestu Siedmiu Aniołów

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie Sir Black
Widoczność
Zdobyta 19 razy
Punktacja 267.33 punktów
Liczba skrzynek 29 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 100% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Tematyczna
Data publikacji 26-07-2016
Założyciele Sir Black
Opis GeoŚcieżki

Stań się częścią historii pisanej przez pożądanie, karę i zapomnienie. Poznaj losy Dwudziestu Siedmiu, a jednemu z nich podaruj nadzieję, nadając nowe imię...

Bywa, że pomiędzy snem a jawą słyszymy odległą historię, opowiadaną przez korę starych drzew, zapisaną w pękających murach budowli z kamienia i czerwonej cegły. Historię o tęsknocie, pysze, oddaleniu i klęsce. Historię, której tylko zbłąkany wędrowiec szukający drogi do innego świata może nadać ciąg dalszy, zakończyć dziwny bieg pozaczasowych zdarzeń.

Pewne miejsce na ziemi zamieszkiwało dwudziestu siedmiu Aniołów o mrocznej duszy lecz czystym sercu. Nie wiadomo, skąd i dlaczego tu przybyli, wiadomo jedynie, że zrodzili się z uderzeń srebrnozłotych, ognistych piorunów podczas starcia ciemności i świtała. Anioły strzegły tego miejsca i ludzi je zamieszkujących, którzy nie zdawali sobie sprawy ze współistnienia dwóch światów. Kiedy Anioł pozwalał śmiertelnikowi poczuć swój dotyk, wtedy nazywany był opatrznością, szczęściem, fortuną. Istoty te zamieszkały na szczycie pałacowej wieży i czasem oznajmiały swoją obecność, która przez mieszkańców odbierana była jedynie jako skrzypiące deski, pomruk wiatru, światełko robaczków świetojanskich. Zdałoby się, iż nic nie może naruszyć harmonii współistnienia tych dwóch światów, splątanych ze sobą jak pnącza winorośli. Lecz raz na wieczność ma miejsce coś, co równowagę między nimi burzy.

Tylko raz w ciągu wieczności pojawiła się ona - Klara, najpiękniejsza między kobietami, jakie kiedykolwiek chodziły po ziemi. Gdy wyszła za mąż za Kala von Gamp wprowadziła się do pałacu. Swym wewnętrznym blaskiem, doskonałością, urokiem oraz magią, która ją otaczała, przykuła uwagę mieszkańców pałacowej wieży. Dwudziestu siedmiu Aniołów zachciało sięgnąć po klejnot wyciosany z najpiękniejszej materii ziemi, zapominając o odwiecznym prawie nakazującym im trzymać się z dala od istot z ciała i krwi. Bowiem jak ciemność jest z dala od światła, tak one nie mogą naruszać granicy materii, w innym razie giną na zawsze zgładzone przez tego, kto nad nimi czuwa.

Uknuły więc plan tajemniczy, w którym dusza kobiety w czasie snu wywabiona miała zostać na zawsze do królestwa wieczności. Jednak dobro i piękno Klary zbyt ziemskie miało korzenie, aby plan mógł się powieść. Kiedy we śnie zobaczyła istoty pragnące ją posiąść jako swoją własność, ulękła się i trzy razy wezwała pomocy tego, komu ufała, a więź jaka między nimi była, ukazała jej przesmyk, którym mogła się wymknąć z zastawionych anielskich sideł.

Kiedy dusza kobiety wróciła z wędrówki w krainie snów, ciemny blask padł na świetliste oblicza Aniołów. Każdy z nich raz ostatni usłyszał swe imię wypowiadane przez Archanioła imieniem Sir Black. Wywołaławszy każdego z Dwudziestu Siedmiu, rzekł: „W swojej pysze zapomnieliście o prawie, które rządzi na granicy światów. Karą dla Was musi być zapomnienie na wieki”. Odebrawszy Dwudziestu Siedmiu imiona każdego uwięził w innym miejscu.

I tu znów Klara udowodniła swoją nieprzeciętność, wstawiła się za Dwudziestoma Siedmioma i wyprosiła u Archanioła złagodzenie kary. Po 100 latach każdy z uwięzionych Aniołów może zostać uwolniony poprzez nadanie nowego imienia przez śmiertelnika, ale wpierw osoba ta musi udowodnić swoją rycerskość oraz hart ducha odwiedzając wszystkie dwadzieścia siedem miejsc, w których Dwudziestu Siedmiu zostało uwięzionych i wykonać postawione przed nim zadania.

Autor tekstu: Lady White


Dane techniczne:

1. Do kilku skrzynek musisz się przygotować zanim wyruszysz na trasę, poniżej są one wyszczególnione.

2. Gdybyś nie radził sobie z zagadkami, napisz do mnie, a podpowiem.

3. Osoba, która zaliczy ścieżkę, może uwolnić anioła, nadając mu nowe imię. Którego z aniołów uwalniacie, oraz jego nowe imię piszcie we wpisach "zdobyta" w komentarzach do geościeżki. Wtedy zmienię nazwę skrzynki z "Bezimienny" na imię nadane przez Was, a w opisie skrzynki pojawi się informacja, kto uwolnił danego anioła.
•Jako imion dla aniołów nie można nadawać własnych nicków z serwisu opencaching.pl, oraz wszelkich niestosownych nazw, wulgaryzmy, niecenzuralne słowa itd.
•Naturalnie nowe imiona nadajemy tylko do momentu, kiedy cała dwudziestka siódemka zostanie uwolniona.

4. W skrzynce "Bezimienny III - OP8GFH" zdobędziesz mój numer telefonu, w razie kłopotów śmiało dzwoń. 

5. TUTAJ możesz pobrać tabelkę, przydatną do zapisywania cyfr zdobywanych na trasie.

6. Przyjeżdżasz zdobyć ścieżkę, daj mi znać :) 

Skrzynki do których musisz się przygotować, zanim wyruszysz zdobyć geościeżkę:
Zagadki do rozwiązania:
OP8GFP, OP8QAF, OP8QBP, OP8QBQ.

Dodatkowy sprzęt:
OP8QBPOP8GG4, OP8QCC, OP8QCD, OP8GG0, OP8QCE, OP8QAF.

Przedmiot potrzebny do zaliczenia skrzynki:
OP8GG9

 

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki Dwudziestu Siedmiu Aniołów

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki Dwudziestu Siedmiu Aniołów
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 29 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis