Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy

 Wpisy do logu Na tropie skarbu Templariuszy, i nie tylko...    41x 39x {{log_note}} 21x Photo 1x Galeria   Ukrywaj usunięcia Ukrywaj usunięcia

4379704 2023-10-09 19:56 misiowa (user activity4372) - Uczestniczył w spotkaniu

Przecież ja też byłam w Chwarszczanach :)

4277130 2023-06-29 04:30 SYSTEM (user activity0) - Skrzynka została zarchiwizowana

Wydarzenie zostało automatycznie zarchiwizowane po 2 miesiącach.

4272182 2023-06-21 17:08 Ciachol (user activity9504) - Uczestniczył w spotkaniu

Dziękuję wszystkim za przybycie na event w Chwarszczanach, i wszystkie wcześniejsze imprezy organizowane przez moją osobę. Również dziękuję wszystkim współorganizatorom za współpracę. Prawdopodobnie był to ostatni event który organizowałem :(

4245535 2023-05-23 20:14 palinq (user activity12011) - Uczestniczył w spotkaniu

Tak czytam i czytam te logi i..

Może nie miałam zderzenia z gołębiem 

Może i nie zapomnieliśmy namiotu 

Może i spaliśmy na kulturalnych łóżkach, w cieple i prawie ciepłą wodą 

Może i miałam praw i lewy but 

Może i żaden obcy chłop nie przytulił się nagle w do mnie w nocy

To i tak wczuwam się we wszystkie opisane tutaj zdarzenia jakby były moimi własnymi:)

 

Nie omieszkam powrócić w te strony za rok!

Dziękuję 

4239520 2023-05-19 15:54 Sir Black (user activity2860) - Uczestniczył w spotkaniu

Dziękuję za "ciepłe" przyjęcie;)Gra słów zamierzona, ale jak to mówią: kto się czubi ten się lubi. W drogę ruszyliśmy ze Stefanem i ani żaden z nas nie zdążył się  obejrzeć - choć mam nadzieję, że Stefan zerkał we wsteczne - byliśmy już na miejscu. Tym samym udało się zaskoczyć Bambę, któremu w odpowiedzi na SMS z pytaniem: Z kim się wybieram i kiedy, odesłałem zdjęcie z tablicą nazwy miejscowości Chwarszczany. Od razu po przybyciu ruszyliśmy... do baru mlecznego w Kostrzynie, na kesze dopiero na deser. Twierdza Kostrzyn padła pod naporem najazdu pomorskiego, a było nas tylko dwóch. Potem sprawdzaliśmy czy chodzenie po bagnach wciąga? Odpowiedź na to pytanie pozostaje niezmiennie bardzo złożona... Niebawem nastał wieczór, coś się komuś ulało z woreczka... i tak jak to, co dzieje się w Vegas, zostaje w Vegas, to to co działo się w Chwarszczanach zostaje Chwarszczanach ;) 

4231918 2023-05-10 17:48 elf19586 (user activity2267) - Uczestniczył w spotkaniu

Po długiej przerwie udało mi się dojechać do Chwarszczan Szkoda że byłam tak krótko ale z wielką przyjemnością spotkałam się ze starymi znajomymi keszerami i poznałam nowych Dziękuję za wszystko :)

4230806 2023-05-08 20:34 Victor+ (user activity6686) - Uczestniczył w spotkaniu

Moi drodzy gospodarze, działacie na Nas jak magnes. Nasze bieguny się przyciągają pomimo beznadziejnej drogi, która nas dzieli. Dzięki temu po raz kolejny przemierzamy 1200 km aby spotkać się z ogólnopolską bracią! 

Dzień pierwszy: rumuński konwój z Łodzi wyrusza  składzie: elf19586, Maleska, ISE Dęblin. Pierwszy postój w Kórniku, gdzie dołączamy do Andre0373 i zataczamy keszową pętle rozkoszując się fajnymi patentami. Dalej droga dłuży się niemiłosiernie. Docieramy w końcu na bazę, gdzie wspólnie z kilkoma innymi przybyszami rozwiązujemy Worek pełen procentów Andre.

Dzień drugi: na widok nowych quizów o mało nie wróciłem z powrotem do Łodzi. Przystępujemy do ataku na nowy projekt w kształcie krzyża, szybko jednak odpuszczamy liczenie pierwiastków i ułamków i zmieniamy klimat keszowania na bunkry i fortyfikacje z TK. Keszowanie jakby nabrało kolorytu, a uśmiechy na naszych twarzach zrobiły się jakby szersze. Na wieczór integracja przy ognisku.

Dzień trzeci: Z rana szybki objazd okolicy i czyszczenie mapy z okolicznych keszy. O 12 kaplica, a po kaplicy pierwsze starcie z detektorem. Wieczorem kontynuacja keszowania na Twierdzy Kostrzyn. Na wieczór ponowna integracja przy ognisku.

Dzień czwarty: pora poobijać tyłki na siodełku na Szlaku rowerowym Ujścia Warty. Lajtowy dzień zwieńczony biwakiem na dziko nad jednym z jeziorek.

Dzień piąty: Poznaliśmy perełki Ośna Lubuskiego, niedocenione przeze mnie miasteczko rok temu okazało się być prawdziwą perłą. Keszowanie zwieńczone obiadem w Barze u Kasi - gigantyczne porcje! po których ledwo wsiedliśmy na rowery żeby objechać jedno z jeziorek. Po rowerowym spalaniu kalorii spróbowaliśmy zmierzyć się z Nową Ameryką, która niekoniecznie spełniła nasze oczekiwania więc po kilku keszach odpuściliśmy i skierowaliśmy się na nocleg w Gorzowie. Mieliśmy jeszcze 2h światła dziennego więc udaliśmy się na pieszą wędrówkę samochodem na gorzowskie wzgórza. Na wieczór jeszcze obaliliśmy rabarbarowy specjał od Elf Huntera razem z ekipą z Warszawy i poszliśmy spać po dniu pełnym wrażeń.

Dzień szósty: wielki żal, ale to pora powrotu musiała w końcu nastąpić. Wyjazd trzeba było zwieńczyć czymś mocnym, zatem na koniec spotkaliśmy się z gorzowskim celebrytą i nie był to Ciachol, a sam patron Gorzowa - Janusz!

może i przez 6 dni majówki woziłem na samochodzie rower Don Vito, którym przejechał tylko 7 km...

może i zalałem piwem telefon Sir Blackowi...

może i Elf19586 przyjechała tylko dlatego żeby zarobić na kolejną skrzynkę tygodnia...

może i wziąłem dwa prawe buty rowerowe...

może i bigos misiowej zjadłem jak był już zimny...

może i w nocy przydzwoniłem małym palcem u stopy w żeliwny kociołek bamby...

może i misiowa włożyła mi do oka kijek do kiełbasek... 

może i zabrałem 4 pary OP1, których nawet nie wyciągnąłem z bagażnika...

może i opróżniliśmy Worek pełen procentów - OP9JNY Andre0373 pierwszej nocy...

może i uśmiechy na twarzy rodzinki Remola były tylko z litości...

może i znowu nie pogadałem ze stefanem przez krótkofalówkę...

może i gagu nie znalazł detektorem swojego dziadka z Wermachtu...

... to i tak było fajnie ;-)

 

Dzięki za wszystko!

4224293 2023-05-04 00:00 Chrząszcze2 (user activity10779) - Uczestniczył w spotkaniu

Fragment z kwartalnika
" z lufą mi do twarzy"   :
....tym razem Chwarszczany.
Grupa osób  odurzona bigosem niejakiej pani M. wyruszyła na mokradła, ściółki i ulice. Pod płaszczykiem szukania skarbu Templariuszy postanowili przeorać okoliczne lasy, zbadać głębokość cieków wodnych, rozkopać pola. Silna przyroda stawiła opór! Lekko zdziwione ptaki dyskretnie spoglądały na nietypową sytuację... Co jest  w tym bigosie? Czego szukają w naszych pięknych lasach? Dziwnie chodzą i wtykają palce w nie swoje nory...

Rzeczywiście, założyciele ścieżek postanowili tym razem pokazać nam piękno okolicy! Ale to była przyjemność chodzić po tych miękkich dywanach pozbawionych chaszczy. Umarłe lasy i jeziorka. Łabędzie i piękne drzewa.
I..... Brak dźwięków miasta.
Idealny spacer.

Po przejściu kilkudziesięciu kilometrów po zielonym dywanie, wodzie i bagnie okazało się,  że prawdziwy skarb Templariuszy zostawili tuż obok: w towarzystwie, w widokach, w zapachach, w bigosie.

Dziękujemy

4218760 2023-05-02 18:54 borek99 (user activity2327) - Uczestniczył w spotkaniu

Eventy u Ciachola to klasa sama w sobie o czym świadczą tłumy jakie przez ten weekend przewaliły się przez malutką miejscowość, z której prawie wszędzie daleko. To gdzie za rok? ;)

4237928 2023-05-02 14:10 r00t7 (user activity12397) - Uczestniczył w spotkaniu

Kolejne kapitalne spotkanie na lubuskiej ziemi. Zawsze chce sie tutaj wracać. dziękuję bardzo

4217364 2023-05-02 12:19 KLAB (user activity1360) - Uczestniczył w spotkaniu

Praktycznie do samego końca nie wiedzieliśmy czy uda się dotrzeć.Ale jak tu nie spotkać się z "Rodziną"..:)Tym bardziej, że wiele Sióstr i Braci po keszu, nie widzieliśmy od roku.:)Przy okazji wiele nowych twarzy (uwiecznionych na "selfiakach z Celebrytą" :D
Skrzyneczki eventowe złapaliśmy symbolicznie w Chwarszanach - (dla nas musem było odwiedzic pobliski Fort Sarbinowo, który ominęliśmy przy okazji Zdobywania Twierdzy Kostrzyn w 2021) na czyszczenie terenu przyjdzie czas:)

Dzięki za uśmiechy  i niesamowity klimat jaki wspólnie razem tworzymy. Pozdrawiamy

4216720 2023-05-02 07:26 mateuszAZL (user activity4148) - Uczestniczył w spotkaniu

Na event wybrałem się już w piątek. Po drodze, na rozgrzewkę złapałem dwie geościeżki w okolicy Sulęcina. Wtedy uświadomiłem sobie, że jadę pod niamiot... bez namiotu! Trudno, przecież nie będę wracać, jakoś się to ogarnie. O 18 wychodziły skrzynki, także zmieniłem trochę plany i cisnąłem na miejsce spotkania. Po przybyciu, stały 3 auta, nie zastanawiając się dlużej, ubrałem gumiaki, wziąłem rower i na bagna. W międzyczasie, ogarnąłem spanie na tę noc. Na bagnach okazało się, że rower to słaby pomysł, lecz no trudno, trzeba sobie teraz jakoś radzić. Przy pierwszej skrzynce napotkałem brodzącego po pas Weskera, dalej ruszyliśmy razem, druga skrzynka i... FTF, no pięknie. Na następnych wlatywały STFy, lecz to i tak ładnie. Przy wisience dołączyli do nas Serengeti i Bamba, z którymi obeszliśmy bagna do końca, z rowerem na ramieniu, da się!.

Sobota zaczęła się dla mnie o 6 rano, kiedy to wyciągnąłem rower i byłem gotowy na zdobywanie Szlaku Templariuszy. Dołączyła do mnie Zueira i jakoś po 7 łapaliśmy pierwsze skrzynki w Dębnie. Napotkani Serengeti i Bamba szli w przeciwnym kierunku, spotkaliśmy się pod jedną ze skrzynek. Ruszyliśmy do lasu. Pierwsza skrzynka, Burzyka, niema... nosz kurde. Kilka telefonów do założyciela i lecimy dalej. Podzieliliśmy się i ja z Zueirą ruszyliśmy robić zachodnie ramię, a Serengeti z Bambą robili wschód. Nasz szlak wyglądał co najmniej dziwnie. Zrobiliśmy zachód, po czym ruszyliśmy na północ i wschód, a żeby to się na jakiś certyfikat załapać. Dotarliśmy nad Jezioro Grosse. Była 17. Myśląc, że już na nic dzisiaj nie możemy liczyć, to był ten moment, kiedy byliśmy w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie, ponieważ właśnie wyszły skrzynki, kończące serię wokół tegoż jeziora. Na koniec dnia wpadło jeszcze 5 FTFów. Krajobraz jak i samo jezioro były przepiękne. Pogoda dopisała na maksa. Po 14h w terenie, wróciliśmy na bazę, zbierając pozostałe skrzynki w Dębnie. Na miejscu już impreza w pełni. Jak przystało na Misiową i Ciachola, znalazło się coś na ząb, było ognisko i mega klimat. Odebrałem certyfikaty, zresztą bardzo pomysłowe, zajmą dobre miejsce na mojej półce. Jedyna rzecz jaka pozostała do zrobienia, to znaleźć kawałek podłogi do spania. Tuta pomocną dłoń wyciągnęła ekipa w składzie Sir  Black, Stefan1214 oraz borek99, którym bardzo dziękuję. 

Niedziela zaczęła się od niespodzianki, budzę się, a bok śpi sobie MaciekBDG, który wbił się mniej więcej o 3 w nocy. No cóż, wszyscy się zmieściliśmy. Niedziela, dzień odpoczynku, więc pora na skrzynki. Do 12 zrobiłem ścieżkę w Chwarszczanach by w południe móc zameldować się w komandorii na prelekcji. Następnie ruszyły zawody w poszukiwaniu skarbów. Ciekawe doświadczenia a jeszcze większa zabawa. Udało mi się wykopać nr. 9,  a więc smak pigwowy, w pięknej butelce z zacną etykietą. Po zakończeniu zawodów, co tu robić dalej, gdyż awaria serwisu trochę zniechęcała do ruszenia w teren. Trzeba sobie radzić, coś tam mieliśmy zapisane więc ruszamy w teren wraz z Zueirą. Zostało nam 8 skrzynek z południa. Na pierwszej spotkaliśmy ekipę got100, dzięki którym wiedzieliśmy, gdzie mamy lecieć dalej. Zgraliśmy sobie kordy i resztę potrzebnych informacji. Objechaliśmy wszystko, tym samym kończąc ścieżkę Templariuszy. Wracamy na bazę. Posiedziałem jeszcze trochę na ognisku i postanowiłem wraca do domu.

Podsumowując. Majówkę uważam za mega udaną. Organizator przygotował spotkanie jak zwykle na wysokim poziomie. Można by oczywiście dyskutować w kwestii noclegów w oberży, lecz jak wiemy, nie jest to wina organizatora eventu. Dla mnie było spoko, przygoda, coś się dzieje. Wszyscy założyciele dali radę i przygotowali różnorodne skrzyneczki a sam teren był bardzo ciekawy, miejscami trudny i grząski, lecz o to w tym wszystkim chodzi. Osobiście pierwszy raz byłem w tamtych okolicach, lecz przy okazji pewnie jeszcze odwiedzę to miejsce bo warto. 

Dziękuję za wszystko i do zobaczenia! 

4216580 2023-05-01 23:22 Kika (user activity13901) - Uczestniczył w spotkaniu

Dziękuję za kolejną fantastyczną majówkę - tym razem w moich ulubionych Chwarszczanach;) Ukłony dla Orgów za perfekcyjną organizację - począwszy od atrakcji w klimatach rycersko-bagiennych, nieprzebytej ilości nowych keszy, gorącego przyjęcia i pysznego jedzonka przy ognisku, na fantastycznej pogodzie kończąc. Świetnie było się spotkać z bandą tak samo nawiedzonych świrusów. Jeszcze tu się pokręcimy kilka dni po okolicy;D Do następnego.

4215350 2023-05-01 16:37 OkOB (user activity355) - Uczestniczył w spotkaniu

Moje drugie spotkanie z innymi keszerami w życiu. Choć bardzo  krótkie, to bardzo  owocne. Dziekuje również za całe pudlo mobilniakow, które  będę ogarniać  już w Szczecinie.  I postaram się je puścić  gdzieś dalej w przyszłości.  Miło mi bylo poznać wszystkich  porannych  ptaszków z Oberzy  :-)pozdrawiamy ze Snupim 

4238111 2023-05-01 14:00 irekz (user activity3870) - Uczestniczył w spotkaniu

To mój drugi majówkowy event. Tym razem krótki, ale udało mi się spotkać ze znajomymi i zjeść pyszny tradycyjny "Eventowy bigos Misiowej" oraz spróbować osławionego "Kociolka bamby".

Bardzo dziękuję Organizatorom za stworzenie wspaniałej atmosfery i po prostu, że Wam się jeszcze chce nas gościć.

4235660 2023-05-01 13:48 rzezimiech (user activity2026) - Uczestniczył w spotkaniu

Bardzo cieszę się, że udało mi się uczestniczyć w tym zacnym wydarzeniu. Niesamowity klimat spotkań przy ognisku w bliskości majestatycznej kaplicy templariuszy i przyjaznej oberży. Wszystkiego było dużo: nowo poznanych i znanych keszerów, kiełbachy, pogawędek, kociołków, mobilniaków, ownów, ciekawych aktywności, nowych skrzynek w terenie, dni słonecznych, przebytych kilometrów i oczywiście żalu, że się skończyło. Dzięki wszystkim, którzy to mega spotkanie zorganizowali i tym, którzy przybyli i uczestniczyli. Do zobaczenia! 

4229066 2023-05-01 12:00 stefan1214 (user activity966) - Uczestniczył w spotkaniu

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia. Z Sir Blackiem przybyliśmy jeszcze przed oficjalnym otwarciem Oberży więc ruszyliśmy na zdobywanie ścieżki Kostrzyn - Stare Miasto, ale tak na spokojnie spacerkiem bez ciśnienia, aby zrobić 100% lub WIS więc będzie jeszcze motywacja, aby tu wrócić. Później to, co ja Pomorski FTFoholik lubię najbardziej, czyli FTFobranie tu w bagiennym wydaniu. Kolejny dzień to czyszczenie mapy w Dębnie i kawałek ścieżki Skarby Templariuszy. Kolejnego dnia przed prelekcją w kaplicy na szybko ścieżka Chwarszczany część pieszo część na dwóch kółkach. Później zabawy z detektorem. Z Gagu wykopywaliśmy wszystko, co dawało, chociaż szczątkowy sygnał. A kolor upoważniający do odebrania prezentu wykopałem praktyczne na sam koniec. Reszta to już tylko łapanie ownów i mobilniaków.

Ostatnio edytowany 2023-05-09 07:47:31 przez użytkownika stefan1214 - w całości zmieniany 1 raz.

4216011 2023-05-01 00:00 misiek_siersciuch (m_si) (user activity11428) - Uczestniczył w spotkaniu

Bardzo dziękuję za evencik:) Zupełny spontan wyszedł, bo nie planowałem, ale jak zawsze warto było przybyć:) póki co nie odpuściłem żadnego majówkowego eventy, więc do następnego!

4213529 2023-04-30 22:25 OkOB (user activity355) - Komentarz

Halo, kto jutro  wybiera się  na "Krzyż " około 8.30 -9 rano?  I chciałby wspólnie grupowo.  Lub Fort  Sarbinowo?

Ostatnio edytowany 2023-04-30 22:50:42 przez użytkownika OkOB - w całości zmieniany 1 raz.

4213006 2023-04-30 21:03 Smiechol (user activity577) - Uczestniczył w spotkaniu

Bigosik był najlepszy ;D niestety trzeba się było ewakuować wczesniej do domu . Pozdrawiam organizatorów i resztę :) 

4226621 2023-04-30 20:22 poop (user activity3214) - Uczestniczył w spotkaniu

Na event dojechaliśmy już w piątek wieczorem. Jednak zmęczeni po całym dniu pracy i podróży nic nie podejmowaliśmy. Rano obudzony, zwarty i gotowy odpalam apkę, a tam... same QUIZY! No chcielibyście zobaczyć wtedy moją minę. Wziąłem szybko kartkę papieru, długopis i jedziemy. W sumie nie było tak trudno i wszystkie kesze opykałem w jakieś 30-40 minut.

Z nowymi kordami ruszyliśmy w drogę. Nie przejechaliśmy nawet 10 km i... na trasie, przy 90km/h w nasze lusterko w aucie wleciał... GOŁĄB. Trup na miejscu, lusterko też trup. Co tu robić, lusterko zwisa ledwo na jednym kabelku. Szybko Google Maps i jest! BricoMarche 5 km dalej w Dębnie. No to lecimy. Najlepszy klej kupiony, najlepsza taśma kupiona. Klej kija dał. No to lecimy na taśmę. Trzyma się! No to lecimy do lasu. Ponad godzina w plecy, do tego z całego zamieszania zostawiliśmy auto na samym skraju lasu, zamiast wjechać sobie legalnie do środka i zostawić na parkingu leśnym. No cóż. Kolejne 20 minut w plecy.

Po 7h chodzenia po lesie i podziwiania widoków, stwierdziliśmy, że koniec na dzisiaj i wracamy na nocleg. Po szybkim odświeżeniu ruszyliśmy na event w Chwarszczanach. Tam ognicho, dużo ownów, trochę jedzenia. No i pełno ludzi :)

W niedzielę rano ruszyliśmy na dalszy podbój Skarbu Templariuszy w lesie, ale nie daliśmy rady czasowo, trzeba było jechać do Chwarszczan na dalsze atrakcje. Najpierw wykład przewodnika z okolicznego stowarzyszenia, a potem poszukiwanie skarbów wykrywaczem metalu. Po długich trudach, w końcu się udało. Nagroda odebrana i w drogę na geościeżkę Chwarszczany. Po zdobyciu czas naglił i ruszaliśmy dalej na majówkę do Szczecina.

Dzięki za event i masę nowych skrzynek :)

4213435 2023-04-30 17:30 ELF-HUNTER (user activity2943) - Uczestniczył w spotkaniu

Tyle się działo ,że trudno wszystko opisać . Dziękuję wszystkim którzy przybyli na spotkanie .

4216772 2023-04-30 16:02 crazy_baby (user activity16032) - Uczestniczył w spotkaniu

Do samego końca kie było wiadomo czy dotrzemy ale wspomogł nas organizator informując o zwolnionych noclegach w okolicy. Wtedy już nie było wymówki. Po pierwszym noclegu w domku na kurzej stópce i pierwszym cioraniu się w lesie na krzyżu z Hrabią, dotarliśmy pozna pora na ognicho. Co prawda bylismy pojedzeni i spoznieni wiec żadnych smakołyków nie poprobowalismy ale nie to było ważne ale spotkanie ze świetnymi ludźmi z tych rejonów ale też z wielololetnimi znajomymi bliższymi i dalszymi, możliwość napicia się z nimi piwka, przytulaskow  i pogaduch o czymkolwiek. Nawet kilka sztu ownow czy mobili się trafilo. A na drugi dzień idealna pogoda to nasz team się podzielił na opalających się przy ognisku i na tych co szukali metalu co by flaszkę zdobyć i pobrudzić się jieco na bagienkach. Nowenprojekty udało się zrobić, na kilka starszych też znalazło się trochę czasu hxco wciąż za mało. Generalnie wesoło, milusio, brudzaco, smakowo z wielką porcja nowych keszy. Za to wszystko szacun dla organizatorów i ich ziomków pomagaczy. Było super wiec pognijemy tu do 3.05.

4224175 2023-04-30 14:30 Burzyki (user activity2560) - Uczestniczył w spotkaniu

Nie ma takich słów, które oddałyby klimat tego eventu, tu trzeba być, innaczej nie ma co gadać. Wyszło superowo, może były jakieś małe niedociągnięcia, ale one się nie liczą. Dziękuję wszystkim przybyłym że zaszczyciliście nas swoją obecnością, dla was warto to wszystko robić. Myślę że zgodzicie się ze mną. Lubuskie was kocha, do zobaczenia za jakiś czas. 

4221423 2023-04-30 10:00 galowianie (user activity3478) - Uczestniczył w spotkaniu

Super spotkanie ,miło było spotkać się z innymi uczestnikami, spróbować smakowitego keszerskiego jadła i napitków. Dziękujemy organizatorom za wkład pracy włożony w organizację eventu.

4211619 2023-04-30 06:46 bamba (user activity29446) - Uczestniczył w spotkaniu

Ostatnimi czasy mieliśmy mały zastój keszowy spowodowany długoletnią nadmierna aktywnością. Tutaj tez do końca nie wiedzieliśmy czy przyjechać. Zdecydowała renoma lubuskich spotkań oraz grono keszerow które jak zwykle licznie zawitało do Chwarszczan wiedząc że będzie tu świetna zabawa. Bardzo mi odpowiada taka forma spędzania wolnego czasu. Dziękuję założycielom za to że kolejny raz namówili nas na długą jazdę samochodem, za towarzystwo, za atrakcje, za to że Wam się chciało.

4211501 2023-04-29 23:00 Remol19 (user activity6692) - Uczestniczył w spotkaniu

Eventowo, familijnie :-)  

Szerokie plany na długą majówkę pozwoliły zajrzeć i tutaj jeszcze w kwietniu. Dwa dni pełne uśmiechu na twarzy najbliższych mówią wszystko ! Młody z wykrywaczem odnalazł numer jeden, to była mega niespodzianka, mnóstwo skrzynek, nowych terenów, starzy i nowi znajomi po keszu. Wspaniały czas, wspaniałe miejsce na ziemi. Ukłon dla organizatorów za nakład pracy i miłe przyjęcie, nie pierwszy i nie ostatni raz mam nadzieję. Dziękujemy za całość ! Pozdrawiamy !

Ostatnio edytowany 2023-05-04 13:27:58 przez użytkownika Remol19 - w całości zmieniany 1 raz.

4222246 2023-04-29 22:59 Hr. Jan Usz (user activity23602) - Uczestniczył w spotkaniu

Przyjemnie było. I po lesie trochę pobiegać i przy ognichu popatrzeć na te roześmiane gęby. Super. Dzięki.

4217410 2023-04-29 21:03 Wesker (user activity9660) - Uczestniczył w spotkaniu

Dosyć kiepsko zaczął się dla mnie event. Rano ktoś mi "zaparkował" na samochodzie, a pod wieczór roztrzaskałem telefon. Następnego dnia poszukiwania telefonu, w końcu udało się coś kupić w Gorzowie Wielkopolskim. Potem przez pół dnia konfigurowanie i aktualizowanie. Przez jakiś czas szukałem keszy na ślepo (bez spoilerów) bo i z siecią był problem. To co prawda nie koniec nieszczęść, ale miało być o czym innym...;)Jeśli chodzi o sam event to fajnie było znów spotkać znajome twarze i poznać kilka nowych osób. Ilość keszy była spora więc było w czym wybierać. Niestety nie wszystko udało się zrobić przez początkową obsuwę, ale jak to mawiają co ma wisieć, nie utonie. Może jeszcze kiedyś wrócę poczyścić mapkę. Serdeczne podziękowania dla organizatorów i spięcie wszystkiego w jedną całość. Dzięki.

4228089 2023-04-29 20:34 elio (user activity1403) - Uczestniczył w spotkaniu

Długi weekend na zachodzie Polski. Kiełbaska zjedzona, las pozwiedzany, gołąb ubity.

Bardzo ciekawy wykład przewodnika i super poszukiwanie skarbów za pomocą wykrywaczy metali. Dzięki za organizację!

4213839 2023-04-29 20:02 Mudzian (user activity222) - Uczestniczył w spotkaniu

No, się działo. Mega miło było wziąć pierwszy raz udział w wydarzeniu, tym bardziej dziękuję Ciacholowi za wciągnięcie;)Bawiłem sie świetnie, a na wyzbieranie okolicy jeszcze przyjdzie czas - w końcu od domu nie tak daleko :D

4226076 2023-04-29 20:00 QbaPL (user activity3816) - Uczestniczył w spotkaniu

Trzeci raz Ciachol namówił mnie aby przejechać ponad 500 km w jedną stronę i uczestniczyć w super Evencie. A ja się nic a nic nie wahałem.

Jak zwykle było fantastycznie: organizacja, atrakcje, atmosfera. Spotkałem masę znajomych keszerwów z całej Polski oraz poznałem trochę nowych osób. Zdecydowanie będę namawiał wszystkich na uczestnictwo w kolejnych edycjach oraz zdobywanie tutejszych keszy. A może i przyjadę tutaj ponownie na wakacje?

Dzięki Ciachol!

#RobiszToDobrze!

PS. Podziękowania także dla ekipy wspierającej!

4216953 2023-04-29 20:00 marass1111 (user activity14453) - Uczestniczył w spotkaniu

Świetny event. Frekwencja jak zawsze duża, ciekawe skrzynki, spotkania keszerskie, ognicho i dobre jadło ...w końcu w oberży się spotkanie działo. Dziękujemy razem z zuza007. Pzdr. 

4218589 2023-04-29 15:53 Bar i Lepsza Połówka (user activity6222) - Uczestniczył w spotkaniu

Dziękujemy za znakomite spotkanie w szerokim gronie Keszerów z różnych stron świata keszerskiego. :-)

Było, jak zwykle, znakomicie. :-)

Organizacja, atrakcje w postaci wykładu Archeologa i szukania skarbów wykrywaczem metalu, znakomite zaplecze gastronomiczne no i liczne geościeżki powstałe z okazji eventu, wypełniły nam czas pobytu do granic możliwości.

 

4409980 2023-04-29 15:34 Nosferatu (user activity3009) - Uczestniczył w spotkaniu

i ja tu byłem

4210216 2023-04-29 14:55 Cezex (user activity5129) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Sklep czynny w razie potrzeby:

Dziś do 20:00
Jutro 11-13 16-18
01.05 jak jutro
I 02.05 od 07:00 - 20:00.

4211728 2023-04-29 14:15 MatZG91 (user activity3188) - Uczestniczył w spotkaniu

A było się, jak najbardziej.

4209663 2023-04-29 10:57 KLAB (user activity1360) - Komentarz

Jadziem...

https://youtu.be/IbL3NfWJUQs

4209538 2023-04-29 09:32 Maleska (user activity10149) - Uczestniczył w spotkaniu

Dzięki 

4209496 2023-04-29 09:02 słabakinia (user activity7290) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

W drodze na ;)

4209449 2023-04-29 07:35 Sir Black (user activity2860) - Komentarz

Dwa razy hawajska i ciepłe wygazowane piwo do tego - pokój nr 1.

 

4232503 2023-04-29 00:00 Jagako (user activity1092) - Uczestniczył w spotkaniu

Cieszę się, że udało nam się dotrzeć. Atmosfera przesymoatyczna. Bylo super a tyle samochodów w lesie dawno nie widziałam.

4213835 2023-04-29 00:00 mangus i 27@ (user activity8993) - Uczestniczył w spotkaniu

To był ciekawy event z prostego względu - cały na powietrzu. Drodzy założyciele duże ryzyko, ale się opłacało bo pogoda zdecydowanie dopisała. Fajnie było zobaczyć znowu znajome twarze. Moc atrakcji zaskoczył to na pewno. Kociołek, bigos - nie wiem kiedy pojawiły się w moich rękach i zdecydowanie uratowały życie , bo to pierwszy ciepły posiłek. Całość , super.

4213644 2023-04-29 00:00 martuś (user activity11104) - Uczestniczył w spotkaniu

Dzieki za super event!!

4213566 2023-04-29 00:00 marwon (user activity5172) - Uczestniczył w spotkaniu

Jak zawsze full wypas.  Leszek miejskie, leśne, bagienne i wodne. Do wyboru i koloru. Do tagi prelekcja templariuszowska i zabawa wykrywaczami . Na eventy lubuskie trzeba wpaść choć na jeden dzień. Dzięki za spotkanie.

4211764 2023-04-29 00:00 Andre0373 (user activity3908) - Uczestniczył w spotkaniu

Opis później

4209382 2023-04-28 22:47 bamba (user activity29446) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Dojechaliśmy ;)

4209312 2023-04-28 20:57 palinq (user activity12011) - Komentarz

Okrojona/wyjazdową wersja OP9DJ0 będzie dostępna w sobotę :) 

4208869 2023-04-28 06:49 Ciachol (user activity9504) - Komentarz

W związku z tym że, przed Oberża jest mało miejsc siedzących, weźcie że sobą coś na czy można usiąść;)

4208915 2023-04-27 23:01 Wesker (user activity9660) - Wpis skasowany

Wpis typu [Będzie uczestniczył w spotkaniu] skasowany przez użytkownika Wesker dnia 2023-05-02.

4208771 2023-04-27 22:06 stefan1214 (user activity966) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Wybieram się na wydarzenie.
Zabieram ze sobą Magiczną kostkę

28-30.04.2023 możliwość zaliczenia kesza PMR (walkie-talkie) - nowa zajawka Stefana.
Wystarczy wykonać ze mną łączność na dystansie większym niż 4km.
Będę dostępny na kanale 13 PMR praktyczne cały czas.
Kontakt w profilu.

I znowu prośba do osób, które mają PMRki o zabranie ze sobą i udostępnienie osobom, które chcą zaliczyć kasza.
Ja mam dwie sztuki, więc jedną mogę udostępnić.

 

4208453 2023-04-27 13:35 OkOB (user activity355) - Komentarz

Nie może być- 1.05 może się  cos wydarzy:-)tylko  musi być na pewno  cos się  wydarzy ,bo ja tam dopiero  wpadnę  i będę zgliszcza zbierać  he :-) 

4208444 2023-04-27 12:23 Ciachol (user activity9504) - Komentarz

Dokładniejszy plan lekcji 

28.04 około godziny 10 odpalona zostanie geościeżka w okolicy Witnicy 

około godziny 18 pojawi się geościeżka mulisto-bagienna w Chwarszczanach  

oraz dwie geościeżki w okolicy Sulęcina

29.04 wcześnie rano pokaże się geościeżka  "Skarby Templariuszy" 

oraz Chwarszczany i Dębno 

wieczorem spotykamy się przy ognisku 

30.04 być może też coś się ukaże w terenie 

o godzinie 12.00 zwiedzamy Komandorie 

o godzinie 13.00 ruszamy w pole z detektorami, na poszukiwanie skarbu templariuszy 

później oczywiście ognicho. 

01.05 pewnie jeszcze coś się wydarzy...

Zrzucamy się po 20 zł na koszty wszelakie.

 

4207864 2023-04-25 22:41 QbaPL (user activity3816) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Do zobaczenia!!!!

Ale dotrę dopiero w sobotę popołudniem....

4207792 2023-04-25 20:57 Rayan24 (user activity969) - Komentarz

Niestety ja odpadam :/

Wrzucam Geokrety  - 50 szt do odebrania od MaćkaBDG na evnencie

4207702 2023-04-25 19:35 jaromx1 (user activity2467) - Komentarz

Miałem być i niestety nie mogę przyjechać.

4207331 2023-04-25 09:05 zueira (user activity4008) - Komentarz

Będę do 4 maja. Będzie ktoś chętny na kajak po zakończeniu eventu? Na przykład Wartą od Kłopotowa do Kostrzyna:

https://gdziebytudalej.pl/splyw-kajakowy-ujscie-warty/

Ostatnio edytowany 2023-04-25 09:16:01 przez użytkownika zueira - w całości zmieniany 1 raz.

4207316 2023-04-25 08:36 Cezex (user activity5129) - Komentarz

Z tego co wiem to Zueira zostaje. Na pewno będzie jej miło jak się zgadacie na jakieś wspólne keszowanie.

4207301 2023-04-25 07:07 OkOB (user activity355) - Komentarz

Ja będę poeventowo. Czy  i kto zostaje na 1 maja??  Będę w poniedziałek  od rana, I chętnie wyruszyła bym,  na poszukiwania  w towarzystwie.  

4207298 2023-04-25 06:32 Maleska (user activity10149) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Już pewne, będę :)

4209000 2023-04-24 12:43 KLAB (user activity1360) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Hej,

Wszystko wskazuje na to, że pojawimy się w sobotę. Niestety dlugo przy ognisku nie posiedzimy, ale mam nadzieję, że uda się spotkać Siostry i Braci  Po Keszu :)

Będziemy się kręcić po okolicy więc, ktoś jbędzie chciał to czeka Rzut kostką czyli Odyseja Kosmiczna 2022 - OP9H73  
a Bolo chce powiększyć swoją kolekcję "kart":)OC - oto celebryci, czyli selfie z keszerem - OP9JWX 

Oba owny spokojnie można zaliczyć w terenie, i trwa to tylko chwilę, więc do zobaczania na szlaku :)

Pozdrawiamy KLABy

4202691 2023-04-19 19:14 galowianie (user activity3478) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

4198898 2023-04-15 16:44 Ciachol (user activity9504) - Komentarz

Od 30.04 w Oberży Templum będą wolne dwa, trzyosobowe pokoje. 

4195987 2023-04-12 16:15 elf19586 (user activity2267) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Będę i ja :)

4190016 2023-04-08 13:58 Ciachol (user activity9504) - Komentarz

Mały spoiler https://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP9NGW

4189366 2023-04-06 14:17 Sir Black (user activity2860) - Wpis skasowany

Wpis typu [Komentarz] skasowany przez użytkownika Sir Black dnia 2023-04-07.

4188988 2023-04-05 00:18 zueira (user activity4008) - Komentarz

Czy na polu namiotowym będzie można zostać dłużej, np. do 7 maja?

4188453 2023-04-03 16:56 Ciachol (user activity9504) - Komentarz

Przybliżony plan lekcji

28.04 - po obiedzie pojawią się pierwsze skrzynki 

29.04 - rano odpalimy geościeżkę "Skarby Templariuszy" oraz projekty w okolicach Gorzowa, Dębna, Sulęcina, Witnicy, i może coś jeszcze.

Około godziny 20.00 ruszamy na zwiedzanie Komandorii Templariuszy w Chwarszczanach, pod przewodnictwem rycerza Zakonu Templariuszy.

Następnie wieczorna integracja przy ognichu.

30.04 - pewnie pokażą się jeszcze jakieś nowe kesze.

Około godziny 13.00 dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Templum, będziemy mieli do dyspozycji detektory metalu, z którymi ruszymy w pole, na poszukiwania ukrytych w ziemi skarbów. Za odnalezienie skarbu, przewidziane certyfikaty wyprodukowane przez naszego Panoramiksa E-H.

01.05 - nie ma żadnych planów, ale...

Będzie mała zrzutka w kwocie 20-30 zł 

Część keszy będzie ukryta na terenach bagiennych, więc zabieramy kalosze, wodery, ponton i sprzęt do nurkowania :)

 

 

 

 

4219723 2023-03-25 21:52 Cezex (user activity5129) - Uczestniczył w spotkaniu

Majówka w kwietniu z Templariuszami i Zueirą na jednośladach.

 

Po wizycie na MRU nie mogło nas tu zabraknąć.

 

Ciekawe miejsce, historia zaklęta w słowie i murze, mocna eventowa ekipa no i wiadomo skrzynki. Taki przepis na sukces.

 

Dzięki za organizację i zaproszenie.

4178571 2023-03-22 18:40 MatZG91 (user activity3188) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

będę na sto pro

4173288 2023-03-17 12:13 martuś (user activity11104) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

rezerwacja noclegu w obiekcie poczyniona juz jakis czas temu ;)

4171742 2023-03-12 21:26 palinq (user activity12011) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Konsultacja noclegowa zaoowocowała wykonaniem rezerwacji, więc wychodzi na to, że będziemy:)

4169878 2023-03-09 08:57 Victor+ (user activity6686) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Wszystko zaczyna wskazywać, żeeee...... ;-)

4169182 2023-03-07 10:02 Chrząszcze2 (user activity10779) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Ognisko! To by było coś!

4158387 2023-02-20 12:29 poop (user activity3214) - Wpis skasowany

Wpis typu [Komentarz] skasowany przez użytkownika poop dnia 2023-03-13.

4157392 2023-02-18 22:46 Wojstef1 (user activity1837) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Wpisałem w kalendarz :) 

4156446 2023-02-16 11:23 mateuszAZL (user activity4148) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Jeśli nic nadzwyczajnego się nie wydarzy, zamierzam się pojawić. Myślę, że opcja spania pod namiotem, będzie dla mnie jak najbardziej optymalna :) 

4155976 2023-02-14 18:18 Remol19 (user activity6692) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Takie Towarzystwo, takie atrakcje, takie miejsce i ten klimat, który już nam towarzyszy:-)Jak nic nie pier...  znienacka, to melduje się rodzinnie na majówkowym szlaku urlopowym. Do zobaczyska !  Nocleg jeszcze w toku. 

4155311 2023-02-13 07:24 jaromx1 (user activity2467) - Wpis skasowany

Wpis typu [Będzie uczestniczył w spotkaniu] skasowany przez użytkownika jaromx1 dnia 2023-04-25.

4153218 2023-02-10 16:38 Nosferatu (user activity3009) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Na hasło bigos to i ja się melduję, koniecznie z tajemnym składnikiem

Gdy kur po siedmiokroc zapieję, przybędę i ja na swym rączym rumaku, co by gwarzyć i swawolić do bladego świtu.

Sławić tez będę tą niebgiańską strawę, przez niektórych  bigosem zwanym, przez  białogłową Misową, uwarzony, w kotle samgo Klaboramixa.  Smak tegoż jadła ten wyszukany już nawet  poza granicą rzeczypospolitej jest znany.  A gdy tchu juz nie starczy spocznę pod namiotem, pod którego  to miejsce Ciachol przyobiecał.

4153201 2023-02-10 15:24 misiowa (user activity4372) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Zastanawiam się nad bigosem ;)

4153125 2023-02-09 22:25 rzezimiech (user activity2026) - Komentarz

Jest więcej chętnych na namioty.

4153060 2023-02-09 21:18 zueira (user activity4008) - Komentarz

Są chętni na namioty.

4152988 2023-02-09 16:55 Ciachol (user activity9504) - Komentarz

Jest możliwość utworzenia małego pola namiotowego, tuż przy Oberży Chwarszczany. Jeżeli kilka osób będzie chętnych, coś  zorganizujemy.

4152836 2023-02-09 11:23 Bar i Lepsza Połówka (user activity6222) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Oczywiście nie możemy tego odpuścić, chyba że Los zechce inaczej. ;-)

4152802 2023-02-09 09:14 poop (user activity3214) - Wpis skasowany

Wpis typu [Komentarz] skasowany przez użytkownika poop dnia 2023-03-13.

4152577 2023-02-08 17:25 Ciachol (user activity9504) - Komentarz

INFO W SPRAWIE NOCLEGU 

Oberża Chwarszczany 

80 zł/osoba, pokoje trzyosobowe, z możliwością dostawienia łóżek 

604 273 616

 

Nowy Młyn w Namyślinie 

4 km od Chwarszczan, ceny w zależności od standardu pokoju 

792 616 403

 

Agroturystyka Wierzbowa osada 

7 km od Chwarszczan, agroturystyka prowadzona przez keszera  szreq 

503 980 587 

ODPALENIE KESZY, OGNICHO EVENTOWE I INNE ATRAKCJE, PLANUJEMY NA 29 I 30 KWIETNIA

 

4151636 2023-02-06 11:13 Sir Black (user activity2860) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Czarno widzę ten event... będę ;)

4151522 2023-02-05 21:27 Smiechol (user activity577) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Jestem świeży ale chyba można wjechać ? ;) 

4150033 2023-02-03 21:26 Andre0373 (user activity3908) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Urlop zaplanowany. Będę obowiązkowo, 

4147601 2023-01-28 15:30 marass1111 (user activity14453) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Zaplanowane. 

4144027 2023-01-22 10:27 Rayan24 (user activity969) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Nie no musze to zobaczyć ;)

 

4137926 2023-01-14 11:06 rzezimiech (user activity2026) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Super! Do zobaczenia!

4137793 2023-01-13 23:32 Jesienny (user activity652) - Wpis skasowany

Wpis typu [Będzie uczestniczył w spotkaniu] skasowany przez użytkownika Jesienny dnia 2023-01-15.

4136864 2023-01-11 23:20 poop (user activity3214) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Wstępnie razem z elio się deklarujemy. Jak będzie info co do noclegów, to proszę o odpowiedź: czy da radę spać już od piątku, po ile nocleg i do kiedy trzeba go zarezerwować.

4136525 2023-01-10 23:21 r00t7 (user activity12397) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Powinno się udać :) 

4136477 2023-01-10 21:16 got100 (user activity3697) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Nie może nas tam zabraknąć.

 

4132493 2023-01-07 18:16 OkOB (user activity355) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Nie obiecuję, ale tak blisko, że grzech nie być. Będę wiedziała bliżej końca marca :-)

4132193 2023-01-07 15:37 mangus i 27@ (user activity8993) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

zapisuję, a jak będzie to się okaże

4128982 2023-01-02 22:48 Danyeru (user activity311) - Komentarz

Zbyt odległy termin dla mojej czasoprzestrzeni, ale może się uda. :)

Wbijam w kalendarz, żeby mieć na uwadze przy rozwoju czasoprzestrzennym. :D

4120321 2022-12-14 22:15 Burzyki (user activity2560) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Jak znam życie to dla tak zacnych keszerek i keszerów którzy już deklarują swoją obecność i tych przyszłych warto tam być. Już się nie mogę doczekać, przyjeżdżajcie, innych że sobą zabierajcie, do zobaczyska na evencie. 

4120255 2022-12-14 15:55 zueira (user activity4008) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Już szukam kąpieliska nad Myślą!

4120234 2022-12-14 10:24 irekz (user activity3870) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Jeśli nic nieprzewidzianego się nie wydarzy to będę.

4120009 2022-12-13 05:24 Dinusie_IxD (user activity206) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Jak żadna katastrofa się nie wydarzy to będziemy na pewno :D

4119777 2022-12-11 18:22 Kika (user activity13901) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

No to majówka w Chwarszczanach po raz trzeci ;D

4119765 2022-12-11 17:46 ELF-HUNTER (user activity2943) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Przybywajcie globtroterzy ,powsinogi ,podróżnicy...Wszystkich hojnie ugościmy dobrym trunkiem przy kaplicy...

4119301 2022-12-11 08:52 borek99 (user activity2327) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Obowiązkowo!

4119130 2022-12-10 22:16 Zurki (user activity921) - Będzie uczestniczył w spotkaniu

Takie atrakcje i to tuż pod nosem? Grzechem byłoby odpuścić. Zapisane w kalendarzu i tylko kataklizm może przeszkodzić nam w uczestnictwie. Zatem do zobaczenia :)