Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Skowronek - OP8GRU
batalion sochaczewski
Właściciel: keram58
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 82 m n.p.m.
 Województwo: Polska > mazowieckie
Typ skrzynki: Quiz
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Czas: 1:00 h    Długość trasy: 1.50 km
Data ukrycia: 01-08-2016
Data utworzenia: 16-06-2016
Data opublikowania: 01-08-2016
Ostatnio zmodyfikowano: 23-03-2020
20x znaleziona
3x nieznaleziona
3 komentarze
watchers 5 obserwatorów
108 odwiedzających
17 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
5 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: dawidnd, Fotoimpresje, hobbbysta, iwonia1999, ZgranaPara
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Miejsce historyczne  Dostępna tylko pieszo  Potrzebne hasło do logu! 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Od chwili pojawienia się w Puszczy Kampinoskiej oddziału Nalibodczyków i wybuchu Powstania Warszawskiego do Puszczy napływały pododdziały z różnych okolic i zostały wcielane do struktur Grupy Kampinos AK.

11 sierpnia w okolicach Wierszy pojawiła się kompania pod dowództwem kapitana  Wilhelma Kosińskiego pseudonim „Mścisław”, w skład której wchodzili  żołnierze Obwodu Sochaczew -  „Skowronek” Podokręgu Zachodniego AK „Hajduki”. W następnych dniach do Puszczy dotarło jeszcze kilkuset żołnierzy z Podokręgu „Hajduki” (obwody „Sochaczew - Skowronek” i „Błonie - Bażant”). Zostali oni zorganizowani w tzw. batalion sochaczewski, na którego czele stanął kapitan Władysław Starzyk pseudonim „Korwin” – uprzednio komendant obwodu „Sochaczew”.

Stan osobowy batalionu pod koniec września to 30 oficerów i 451 podoficerów i żołnierzy. 

Kordy nie wskazują miejsca ukrycia skrzynki, a jedynie dostępny parking przed cmentarzem. Aby odnaleźć i zalogować skrzynkę zapoznaj się z poszczególnymi etapami i rozwiąż zadanie.

Etap I - Mogiły żołnierzy AK poległych 4 kwietnia 1944 r. w Bronisławach. Odszukaj na niej tablicę dedykowaną cywilnym ofiarom terroru. Liczba liter w nazwisku występującym na tablicy dwukrotnie to Twoja literka A.
Ilość liter w imieniu poległego o pseudonimie "ROLNIK" to Twoja literka B.

Etap II - Kościół Św. Wawrzyńca. Po prawej stronie wejścia do kościoła znajdują się tablice poległych i pomordowanych mieszkańców ziemi sochaczewskiej. Odszukaj tablicę W BOJACH PARTYZANCKICH, po jej prawej stronie umieszczono tablicę, na której wymieniony jest poległy Jan, a liczba liter w jego pseudonimie to Twoja literka C. Odnajdź pseudonim żołnierza wymienionego na tej samej tabliczce, na której widnieje por. Świerczewski Tadeusz, liczba liter w pseudonimie podzielona przez 6 to Twoja literka D.

Etap III - Pod tablicą W POWSTANIU WARSZAWSKIM znajduje się tablica Stefana i Henryka, a różnica ilości liter w ich pseudonimach to Twoja literka E. Odszukaj tablicę W KATOWNIACH a pod nią tabliczkę z nazwiskiem Grabari, liczba liter w pseudonimie jego towarzysza to Twoja literka F.

Etap IV - Pod tablicą W EGZEKUCJACH znajduje się tablica Kaczyński Gustaw, a liczba liter w imieniu jego towarzysza to Twoja literka G.

Etap V - Wejdź do wnętrza kościoła i odszukaj tablicę poświęconą pamięci żołnierzy ziemi sochaczewskiej . Ostatnie słowo w trzecim wierszu od dołu to Twoje hasło do logu internetowego. Pisownia jak na tablicy.

Teraz już możesz oddać się wyliczeniu kordów:

N 52° 1(F-D).A(G+B)D ' E 20° 1(C/2).(E*C)(F+E)(G-B)'

Masz już kordy finałowe, więc możesz udać się po skrzynkę. Skrzynka nie jest zakopana. Została ukryta w miejscu, które pozwala na w miarę bezpieczne podjęcie.

Certyfikaty dla pierwszych znalazców są potrójne, a to dla podejmujących zespołowo. Proszę o zabieranie wszystkich egzemplarzy.

Na okładce dzienniczka może znajdować się literko cyferka, która umożliwi podjęcie skrzynki finałowej dla tego cyklu.

Kolejne skrzynki tego cyklu będą się ukazywać do września 2016 r.

To jak długo kesze przetrwają zależy od nas tak, więc podejmujemy dyskretnie i odkładamy podobnie a do tego obchodzimy się z keszem jakby to był nasz własny a wtedy inni będą mieli okazje też go odnaleźć w stanie, który może cieszyć oko.

Flag Counter

OpenSprawdzacz
Autor tej skrzynki umożliwił sprawdzenie poprawności rozwiązania zagadki (współrzędnych pojemnika finałowego).
Statystyki: prób: 23 razy, trafień: 11 razy.
Dodatkowe waypointy
Etap Symbol Typ Współrzędne Opis
1 Punkt wirtualny --- Etap I - Mogiły żołnierzy AK poległych 4 kwietnia 1944 r w Bronisławach. Odszukaj na niej tablicę dedykowaną cywilnym ofiarom terroru. Liczba liter w nazwisku występujący na tablicy dwukrotnie to Twoja literka A.
Ilośc liter w imieniu poległego o pseudonimie "ROLNIK" to Twoja literka B.
2 Punkt wirtualny --- Etap II - Kościół Św. Wawrzyńca. Po prawej stronie wejścia do kościoła znajdują się tablice poległych i pomordowanych mieszkańców ziemi sochaczewskiej. Odszukaj tablicę W BOJACH PARTYZANCKICH, po jej prawej stronie umieszczono tablicę na której wymieniony jest poległy Jan a liczba liter w jego pseudonimie to Twoja literka C. Odnajdź Pseudonim żołnierza wymienionego na tej samej tabliczce na której widnieje por. Świerczewski Tadeusz, liczba liter w pseudonimie podzielona przez 6 to Twoja literka D.
3 Punkt wirtualny --- Etap III - Pod tablicą W POWSTANIU WARSZAWSKIM znajduje się tablica Stefana i Henryka a różnica iloci liter w ich pseudonimach to Twoja literka E. Odszukaj tablicę W KATOWNIACH a pod nią tabliczkę z nazwiskiem Grabari, liczba liter w pseudonimie jego towarzysza to Twoja literka F
4 Punkt wirtualny --- Etap IV - Pod tablicą W EGZEKUCJACH znajduje się tablica Kaczyński Gustaw a liczba liter w imieniu jego towarzysza to Twoja literka G.
5 Punkt wirtualny --- Etap V- Wejdź do wnętrza kościoła i odszukaj tablicę poświęconą pamięci żołnierzy ziemi sochaczewskiej . Ostatnie słowo w trzecim wierszu od dołu to Twoje hasło do logu internetowego.
6 Punkt końcowy --- Finał
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Geokret

Geokret  DNI DZIAŁKOWCA - Całkowity dystans: 50 km
Geokret  SZKOŁA GÓRNICZA - Całkowity dystans: 25 km

Obrazki/zdjęcia
Żołnierze batalionu sochaczewskiego, autor nieznany,Narodowe Archiwum Cyfrowe sygn 37-1256-1
Żołnierze batalionu sochaczewskiego, autor nieznany, Narodowe Archiwum Cyfrowe sygn 37-1256-2
Tablica, cmentarz wojenny przed rewitalizacją
Mogiły żołnierzy AK przed rewitalicacją
Tablice
Cmentarz po rewitalizacji
Jeśli musisz