Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Skowronek - OP8GRU
batalion sochaczewski
Eigenaar: keram58
Deze cache maakt deel uit van GeoPath!
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 82 meter NAP
 Provincie: Polen > mazowieckie
Cache soort: Puzzel Cache
Grootte: Klein
Status: Kan gezocht worden
Tijd: 1:00 h    Lengte: 1.50 km
Geplaatst op: 01-08-2016
Gemaakt op: 16-06-2016
Gepubliceerd op: 01-08-2016
Laatste verandering: 23-03-2020
22x Gevonden
3x Niet gevonden
3 Opmerkingen
watchers 4 Volgers
123 x Bekeken
19 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
6 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: aloha111, dawidnd, Fotoimpresje, hobbbysta, iwonia1999, ZgranaPara
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Periodical/Paid  Go geocaching with children  Bike  One-minute cache  Monumental place  Access only by walk  Wachtwoord nodig om te loggen! 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Od chwili pojawienia się w Puszczy Kampinoskiej oddziału Nalibodczyków i wybuchu Powstania Warszawskiego do Puszczy napływały pododdziały z różnych okolic i zostały wcielane do struktur Grupy Kampinos AK.

11 sierpnia w okolicach Wierszy pojawiła się kompania pod dowództwem kapitana  Wilhelma Kosińskiego pseudonim „Mścisław”, w skład której wchodzili  żołnierze Obwodu Sochaczew -  „Skowronek” Podokręgu Zachodniego AK „Hajduki”. W następnych dniach do Puszczy dotarło jeszcze kilkuset żołnierzy z Podokręgu „Hajduki” (obwody „Sochaczew - Skowronek” i „Błonie - Bażant”). Zostali oni zorganizowani w tzw. batalion sochaczewski, na którego czele stanął kapitan Władysław Starzyk pseudonim „Korwin” – uprzednio komendant obwodu „Sochaczew”.

Stan osobowy batalionu pod koniec września to 30 oficerów i 451 podoficerów i żołnierzy. 

Kordy nie wskazują miejsca ukrycia skrzynki, a jedynie dostępny parking przed cmentarzem. Aby odnaleźć i zalogować skrzynkę zapoznaj się z poszczególnymi etapami i rozwiąż zadanie.

Etap I - Mogiły żołnierzy AK poległych 4 kwietnia 1944 r. w Bronisławach. Odszukaj na niej tablicę dedykowaną cywilnym ofiarom terroru. Liczba liter w nazwisku występującym na tablicy dwukrotnie to Twoja literka A.
Ilość liter w imieniu poległego o pseudonimie "ROLNIK" to Twoja literka B.

Etap II - Kościół Św. Wawrzyńca. Po prawej stronie wejścia do kościoła znajdują się tablice poległych i pomordowanych mieszkańców ziemi sochaczewskiej. Odszukaj tablicę W BOJACH PARTYZANCKICH, po jej prawej stronie umieszczono tablicę, na której wymieniony jest poległy Jan, a liczba liter w jego pseudonimie to Twoja literka C. Odnajdź pseudonim żołnierza wymienionego na tej samej tabliczce, na której widnieje por. Świerczewski Tadeusz, liczba liter w pseudonimie podzielona przez 6 to Twoja literka D.

Etap III - Pod tablicą W POWSTANIU WARSZAWSKIM znajduje się tablica Stefana i Henryka, a różnica ilości liter w ich pseudonimach to Twoja literka E. Odszukaj tablicę W KATOWNIACH a pod nią tabliczkę z nazwiskiem Grabari, liczba liter w pseudonimie jego towarzysza to Twoja literka F.

Etap IV - Pod tablicą W EGZEKUCJACH znajduje się tablica Kaczyński Gustaw, a liczba liter w imieniu jego towarzysza to Twoja literka G.

Etap V - Wejdź do wnętrza kościoła i odszukaj tablicę poświęconą pamięci żołnierzy ziemi sochaczewskiej . Ostatnie słowo w trzecim wierszu od dołu to Twoje hasło do logu internetowego. Pisownia jak na tablicy.

Teraz już możesz oddać się wyliczeniu kordów:

N 52° 1(F-D).A(G+B)D ' E 20° 1(C/2).(E*C)(F+E)(G-B)'

Masz już kordy finałowe, więc możesz udać się po skrzynkę. Skrzynka nie jest zakopana. Została ukryta w miejscu, które pozwala na w miarę bezpieczne podjęcie.

Certyfikaty dla pierwszych znalazców są potrójne, a to dla podejmujących zespołowo. Proszę o zabieranie wszystkich egzemplarzy.

Na okładce dzienniczka może znajdować się literko cyferka, która umożliwi podjęcie skrzynki finałowej dla tego cyklu.

Kolejne skrzynki tego cyklu będą się ukazywać do września 2016 r.

To jak długo kesze przetrwają zależy od nas tak, więc podejmujemy dyskretnie i odkładamy podobnie a do tego obchodzimy się z keszem jakby to był nasz własny a wtedy inni będą mieli okazje też go odnaleźć w stanie, który może cieszyć oko.

Flag Counter

OpenChecker
Deze cache eigenaar geeft je de kans om de eindcoördinaten te controleren. Doe dit voordat je gaat zoeken!
Statistieken: Pogingen: 46 keer, Hits: 14 keer.
Extra waypoints
WP nummer Symbool Soort Coördinaten Beschrijving
1 Virtueel punt --- Etap I - Mogiły żołnierzy AK poległych 4 kwietnia 1944 r w Bronisławach. Odszukaj na niej tablicę dedykowaną cywilnym ofiarom terroru. Liczba liter w nazwisku występujący na tablicy dwukrotnie to Twoja literka A.
Ilośc liter w imieniu poległego o pseudonimie "ROLNIK" to Twoja literka B.
2 Virtueel punt --- Etap II - Kościół Św. Wawrzyńca. Po prawej stronie wejścia do kościoła znajdują się tablice poległych i pomordowanych mieszkańców ziemi sochaczewskiej. Odszukaj tablicę W BOJACH PARTYZANCKICH, po jej prawej stronie umieszczono tablicę na której wymieniony jest poległy Jan a liczba liter w jego pseudonimie to Twoja literka C. Odnajdź Pseudonim żołnierza wymienionego na tej samej tabliczce na której widnieje por. Świerczewski Tadeusz, liczba liter w pseudonimie podzielona przez 6 to Twoja literka D.
3 Virtueel punt --- Etap III - Pod tablicą W POWSTANIU WARSZAWSKIM znajduje się tablica Stefana i Henryka a różnica iloci liter w ich pseudonimach to Twoja literka E. Odszukaj tablicę W KATOWNIACH a pod nią tabliczkę z nazwiskiem Grabari, liczba liter w pseudonimie jego towarzysza to Twoja literka F
4 Virtueel punt --- Etap IV - Pod tablicą W EGZEKUCJACH znajduje się tablica Kaczyński Gustaw a liczba liter w imieniu jego towarzysza to Twoja literka G.
5 Virtueel punt --- Etap V- Wejdź do wnętrza kościoła i odszukaj tablicę poświęconą pamięci żołnierzy ziemi sochaczewskiej . Ostatnie słowo w trzecim wierszu od dołu to Twoje hasło do logu internetowego.
6 Eindlocatie --- Finał
Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
Żołnierze batalionu sochaczewskiego, autor nieznany,Narodowe Archiwum Cyfrowe sygn 37-1256-1
Żołnierze batalionu sochaczewskiego, autor nieznany, Narodowe Archiwum Cyfrowe sygn 37-1256-2
Tablica, cmentarz wojenny przed rewitalizacją
Mogiły żołnierzy AK przed rewitalicacją
Tablice
Cmentarz po rewitalizacji
Jeśli musisz