O męstwie Bohaterów Bitwy nad Bzurą świadczą liczne cmentarze wojenne, pożółkłe dokumenty archiwalne i opowieści nielicznych już żyjących świadków tamtych tragicznych wydarzeń.
My odwiedziliśmy ponad 70 cmentarzy rozrzuconych na wielu rubieżach pola bitwy i do odwiedzenia części z nich pragniemy Was zaprosić.Wybraliśmy je tak aby zobrazować ogromny obszar pola bitwy.
Generał Tadeusz Kutrzeba powiedział że Puszcza Kampinoska stała się grobem dla jego armii. Świadczą liczne cmentarze wojenne i setki leśnych mogił. Leśnymi duktami ciągnęły wojska ku walczącej Warszawie aby bronic jej do ostatniej kropli krwi.
Skrzynka finałowa została ukryta na skraju puszczy jednakże poza terenem Kampinoskiego Parku Narodowego. Tu skrajem puszczy w dzień i pod osłona nocy przedzierały się mniejsze lub większe grupy żołnierzy Niedaleko przy drodze znajdziecie pozostałości okopów z tamtego okresu.
Skrzynka została ukryta na terenie prywatnym za zgodą właściciela tak wiec możecie śmiało szukać.
Aby odnaleźć skrzynkę finałową należny rozwiązać poniższe zadanie, które jest dość proste. Literki i przyporządkowane im cyferki spotykaliście w innych skrzynkach.
N 51o J(D+B).(E-D)(L+8)J
E020o (H-J)(B+L-E).(E-J)FC
W skrzynce poza pamiątkowymi certyfikatami i gadżetami na wymianę umieszczono garść pamiątkowych coinów. Takie same coiny znajdują się w pozostałych skrzynkach tego cyklu. Dlatego prosimy znalazców aby zabierali tylko jeden coin niezależnie od ilości znalezionych skrzynek co pozwoli większej ilości koleżanek i kolegów pozyskanie tej pamiątki.
W niektórych skrzynkach na okładce logbooka znajdują się litery i przyporządkowane im cyfry, które potrzebne będą do znalezienia skrzynek bonusowych i skrzynki finałowej dla tego cyklu.
To jak długo kesze przetrwają zależy od nas tak więc podejmujemy dyskretnie i odkładamy podobnie a do tego obchodzimy się z keszem jakby to był nasz własny a wtedy inni będą mieli okazje też go odnaleźć w stanie który może cieszyć oko.