Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Wentyl w Jarocinie (WLKP TEJ!) - OP688F
Największy festiwal rockowy demoludów
Właściciel: rredan
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 133 m n.p.m.
 Województwo: Polska > wielkopolskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 24-05-2013
Data utworzenia: 24-05-2013
Data opublikowania: 24-05-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 23-08-2017
139x znaleziona
0x nieznaleziona
2 komentarze
watchers 3 obserwatorów
41 odwiedzających
108 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
7 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Adiki, bejgee, Kipcior, krótkofalówka, Liriela, piotrmichal, Pipelki
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Skrzynka jest częścią projektu WLKP TEJ!

 

Festiwale muzyczne w Jarocinie odbywały się od 1970 roku (Wielkopolskie Rytmy Młodych) ale pierwszy w najbardziej znanej formie, pod nazwą Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie przypadł na 1980.  Nazwę zmieniono później na Festiwal Muzyków Rockowych, choć przez starszych mieszkańców nadal nazywany jest Rytmy. Był największą tego typu imprezą w państwach Bloku Wschodniego. Grano tu przede wszystkim punk, metal oraz blues i reggae. W czasach PRL występowały tu najbardziej znane polskie zespoły ale również takie, które poza Jarocinem nie były w stanie zebrać publiczności. Jarocin stał się ikoną, oazą wolności, gdzie nie działała cenzura, miejscem, w którym możliwe było zamanifestowanie sprzeciwu wobec ówczesnych realiów. Pojawiały się również krytyczne głosy, że został zorganizowany na polecenie PZPR jako swoisty wentyl bezpieczeństwa dla radykalnych pogłądów.

Festiwal miał duże znaczenie dla muzyków, chociaż często nie wydawano płyt niezależnych zespołów, to właśnie stąd ich nagrania trafiały do drugiego obiegu. Przyjęcie przez widownię nierzadko decydowało o dalszych losach zespołów. Publiczność nie zawsze była entuzjastyczna, szczególnie podczas występów oficjalnie promowanych grup zdarzało się, że scena została obrzucona kamieniami.

W Jarocinie występowali m.in. Siekiera, T.Love, Dżem, TSA, Oddział Zamknięty, Armia, Izrael, Dezerter, Sztywny Pal Azji, Acid Drinkers, Closterkeller, Hey, KAT oraz Moskwa. Zorganizowano 25 edycji, w 1983 na festiwal przyjechało 20 tysięcy fanów rocka, w 1985 do konkursu zgłosiło się 436 zespołów, spośród których na scenie wystąpiło 131. W 1991 TVP zrealizowała transmisję z festiwalu na żywo.

W 1995 festiwalu nie zorganizowano, a bezskuteczne próby reaktywacji podejmowano aż do 1998 roku. W 2000 odbył się Start Festiwal Jarocin ale ze względu na nikły odzew edycja rok później została odwołana i festiwal nie był kontynuowany. Począwszy od roku 2005 corocznie organizowany jest w zupełnie nowej formule Jarocin Festiwal z udziałem gwiazd zagranicznych: www.jarocinfestiwal.pl.

Festiwalowi poświęcona jest najstarsza jarocińska skrzynka: Festiwalowa nr 1 - OP1D0F oraz 011 - Glan - Festiwalowa nr 2 - OP3E41. W 2012 w czasie festiwalu podjąć można było skrzynkę XXXII Jarocin Festival - OP54FC.

Kesz


Prościutki kesz dostępny rowerowo. Wiadomo, charakterystyczne keszerskie drzewo. Maskowanie większe, w środku większy mikrus. Nie trzeba kopać, kłuć, niczego łamać

W skrzynce znajdują się informacje potrzebne do znalezienia Darz Bór (WLKP TEJ!) - OP6857.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Wpisy do logu: znaleziona 139x nieznaleziona 0x komentarz 2x Wszystkie wpisy Pokazuj usunięcia