Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Wentyl w Jarocinie (WLKP TEJ!) - OP688F
Największy festiwal rockowy demoludów
Eigenaar: rredan
Deze cache maakt deel uit van GeoPath!
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 133 meter NAP
 Provincie: Polen > wielkopolskie
Cache soort: Traditionele Cache
Grootte: Micro
Status: Kan gezocht worden
Geplaatst op: 24-05-2013
Gemaakt op: 24-05-2013
Gepubliceerd op: 24-05-2013
Laatste verandering: 23-08-2017
142x Gevonden
0x Niet gevonden
2 Opmerkingen
watchers 2 Volgers
46 x Bekeken
109 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
7 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: Adiki, bejgee, Kipcior, krótkofalówka, Liriela, piotrmichal, Pipelki
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Recommended at night  Bike  One-minute cache  Nature 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Skrzynka jest częścią projektu WLKP TEJ!

 

Festiwale muzyczne w Jarocinie odbywały się od 1970 roku (Wielkopolskie Rytmy Młodych) ale pierwszy w najbardziej znanej formie, pod nazwą Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie przypadł na 1980.  Nazwę zmieniono później na Festiwal Muzyków Rockowych, choć przez starszych mieszkańców nadal nazywany jest Rytmy. Był największą tego typu imprezą w państwach Bloku Wschodniego. Grano tu przede wszystkim punk, metal oraz blues i reggae. W czasach PRL występowały tu najbardziej znane polskie zespoły ale również takie, które poza Jarocinem nie były w stanie zebrać publiczności. Jarocin stał się ikoną, oazą wolności, gdzie nie działała cenzura, miejscem, w którym możliwe było zamanifestowanie sprzeciwu wobec ówczesnych realiów. Pojawiały się również krytyczne głosy, że został zorganizowany na polecenie PZPR jako swoisty wentyl bezpieczeństwa dla radykalnych pogłądów.

Festiwal miał duże znaczenie dla muzyków, chociaż często nie wydawano płyt niezależnych zespołów, to właśnie stąd ich nagrania trafiały do drugiego obiegu. Przyjęcie przez widownię nierzadko decydowało o dalszych losach zespołów. Publiczność nie zawsze była entuzjastyczna, szczególnie podczas występów oficjalnie promowanych grup zdarzało się, że scena została obrzucona kamieniami.

W Jarocinie występowali m.in. Siekiera, T.Love, Dżem, TSA, Oddział Zamknięty, Armia, Izrael, Dezerter, Sztywny Pal Azji, Acid Drinkers, Closterkeller, Hey, KAT oraz Moskwa. Zorganizowano 25 edycji, w 1983 na festiwal przyjechało 20 tysięcy fanów rocka, w 1985 do konkursu zgłosiło się 436 zespołów, spośród których na scenie wystąpiło 131. W 1991 TVP zrealizowała transmisję z festiwalu na żywo.

W 1995 festiwalu nie zorganizowano, a bezskuteczne próby reaktywacji podejmowano aż do 1998 roku. W 2000 odbył się Start Festiwal Jarocin ale ze względu na nikły odzew edycja rok później została odwołana i festiwal nie był kontynuowany. Począwszy od roku 2005 corocznie organizowany jest w zupełnie nowej formule Jarocin Festiwal z udziałem gwiazd zagranicznych: www.jarocinfestiwal.pl.

Festiwalowi poświęcona jest najstarsza jarocińska skrzynka: Festiwalowa nr 1 - OP1D0F oraz 011 - Glan - Festiwalowa nr 2 - OP3E41. W 2012 w czasie festiwalu podjąć można było skrzynkę XXXII Jarocin Festival - OP54FC.

Kesz


Prościutki kesz dostępny rowerowo. Wiadomo, charakterystyczne keszerskie drzewo. Maskowanie większe, w środku większy mikrus. Nie trzeba kopać, kłuć, niczego łamać

W skrzynce znajdują się informacje potrzebne do znalezienia Darz Bór (WLKP TEJ!) - OP6857.

Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien