Kościoły Traktu Królewsko-Cesarskiego od św Jana do św Floriana.
Od 2005 r. Program Trakt Królewsko-Cesarski jest wdrażany przez Urząd Miasta Poznania jako szlak turystyczny, i stanowi realizację założeń Narodowej Strategii Rozwoju Kultury na lata 2004–2013.
Poznań w swojej historii był miastem zarówno cesarskim jak i królewskim. Zapraszamy na spacer Traktem Królewsko-Cesarskim. Skrzynki założone są w kościołach tego traktu ale oprócz nich jest oczywiście wiele innych znaczących zabytków i atrakcji na tym szlaku, które warto zobaczyć. Niektóre z nich będziemy mijać. Po drodze znajdziesz również inne skrzynki, założone przez innych geokeszerów, można więc sobie ten spacer znacznie wydłużyć
Nasza przygoda zaczyna się od kościoła św Jana a kończy na kościele św Floriana, gdzie swoją skrzynkę założył już brasia (OP2946). Św.Florian nie jest potrzebny do zaliczenia finału. Należy on jednak do traktu, przez co stał się po prostu jego częścią. Kto jeszcze jej nie zdobył będzie miał ku temu okazję. Szczerze do tego zachęcamy. Wybór początku trasy należy do Ciebie, ostrzegamy tylko, że wybór „złego” początku skutkuje później dłuższym spacerem po skrzynkę finałową.
O Trakcie możesz poczytać tutaj i tutaj - polecamy!
Współrzędne na stronce są fałszywe. Żeby zdobyć skrzynkę finałową, potrzebne będą litero-cyfry zebrane z niektórych skrzynek na trakcie. Których? Oj, byłoby już za łatwo! Chodzi przecież o to, by przejść cały trakt.
W logach starajcie się, proszę, nie wskazywać gdzie te litero-cyfry są, a gdzie ich nie ma.
Zebrane dane podstawiamy do wzoru:
52 24 ABC-24
16 56 XYZ-64
I gotowe :)
Skrzynki wchodzące w skład Traktu Królewsko- Cesarskiego (kolejność przypadkowa):
21. 04. 2014. - zmiana miejsca ukrycia finału. I zmiana wzoru.