Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


Legendy Gminy Pilchowice

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie Zespół EŁ
Widoczność
Zdobyta 45 razy
Punktacja 120.65 punktów
Liczba skrzynek 17 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 85% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Tematyczna
Data publikacji 11-07-2020
Założyciele Zespół EŁ, kafii, ofen95
Opis GeoŚcieżki

W dwudziestoleciu międzywojennym w Pilchowicach mieszkał i nauczał nietuzinkowy nauczyciel historii - pan Bogdan Maruszkiewicz. Był to człowiek cieszący się dużą estymą i uznaniem wśród mieszkańców naszej gminy. Zawdzięczał to głównie niecodziennemu podejściu do nauki, opartemu na nauczaniu przez praktykę oraz swojemu radosnemu podejściu do życia. Posiadał niezwykły dar przyciągania młodych ludzi i zainteresowania ich swoimi lekcjami. Do tego stopnia, że młodzież chętnie brała udział w dodatkowych zajęciach zostając po lekcjach lub przychodząc w weekendy do szkoły. 

 

Mimo, że osobiście nigdy nie poznaliśmy pana Bogdana to dzięki temu, że jest on legendą i lokalnym bohaterem to wielokrotnie słyszeliśmy opowieści na jego temat. Niestety nie są nam znane powojenne losy naszego nauczyciela historii, jednak mając do tego okazję postanowiliśmy upamiętnić go w sposób, który najlepiej będzie oddawał jego podejście do życia i nauczania - czyli poprzez praktykę oraz odrobinę zabawy i humoru.

 

Jednymi z najpopularniejszych zajęć dodatkowych jakie prowadził pan Bogdan Maruszkiewicz były zajęcia z historii i kultury lokalnej zatytułowane "Legendy gminy Pilchowice". W ostatnim czasie mieliśmy to szczęście, że pracując przy remoncie szkoły w Pilchowicach odkryliśmy na jej strychu prawdopodobnie ostatni egzemplarz mapy, którą Pan Bogdan używał podczas prowadzenia swoich najpopularniejszych zajęć. Każdy uczeń otrzymywał egzemplarz tej mapy oraz odpowiednie instrukcje, a następnie rozpoczynał przygodę z przygotowanymi przez nauczyciela zagadkami. Niestety odnaleziony przez nas egzemplarz nie ostał się bez szwanku i widać na nim wyraźnie ślady po kawie - być może rozlanej przez samego nauczyciela. Niestety mając jedynie taki egzemplarz udostępniamy to co mamy i zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w zabawie.

 

 

O ścieżce:

 

Ścieżka leśna. Zaliczenie wszystkich keszy powinno zająć około 4 godzin. Zalecamy rozpoczęcie poszukiwań od kesza Szwedownik, bo to w nim znajduje się kopia powyższej mapy. 

 

Na mapie znajdują się miejsca na naklejki z nazwą miejscowości oraz numerem do niej przypisanym, a także miejsce na certyfikat. Każdy kesz ze ścieżki zawiera naklejkę z numerem, który będzie potrzebny do wyliczenia współrzędnych pierwszej skrzynki finałowej: Każda legenda ma swoje drugie dnoNastępnie w tej skrzynce znajdziesz wskazówki jak znaleźć kolejne dwie skrzynki finałowe: Fakty Gminy Pilchowice #1 oraz Fakty Gminy Pilchowice #2.

 

Naklejki powtarzają się w różnych keszach, dlatego jeżeli masz już naklejkę dla danej miejscowości to resztę pozostaw dla następnych znalazców.

 

PS: Aby uniknąć tworzenia fake newsów, informuję, że Bogdan Maruszkiewicz to postać fikcyjna, a cała historia została wymyślona na potrzeby tej zabawy.

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki Legendy Gminy Pilchowice

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki Legendy Gminy Pilchowice
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 17 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis