Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPaths
GeoPath name
GeoPath type What is this?HelpHelpSpecifies the type of GeoPath. If the majority of caches are arranged in a line, or form a design on the map, set Geo-sketch . If the majority of caches highlight a tourist attraction (e.g. a famous building, museum, etc.) set Touristic . If the majority of caches show off a natural feature (e.g. a mountain peak, viewpoint, etc.) set Nature . If the caches have a common theme (e.g. cathedrals, famous authors, etc.) set Thematic . If you think your GeoPath should be in another category which is not listed, contact the OC Team cog (at) opencaching.pl
% cache finds required to complete GeoPath
What is this?HelpHelpAfter logging a percentage of the caches, the user may log the GeoPath as completed
GeoPath Description

Start a new GeoPath
Waypoint Cache name belongs to GeoPath  
(No caches to display)
GeoPaths
Number of displayed GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Display options
Name Type {statusOrPoints} Publication date Number of caches Completed


Legendy Gminy Pilchowice

GeoPath details
Mentor (?)HelpMentorThe mentor is the person who created the GeoPath. Zespół EŁ
Visibility
Completed 38 times
Scoring 120.65 Points
Number of caches 17 (0 / 0 / 0)
% cache finds required to complete GeoPath 85% ( Geocaches)
GeoPath type Thematic
Publication date 11-07-2020
Owners Zespół EŁ, kafii, ofen95
GeoPath's description

W dwudziestoleciu międzywojennym w Pilchowicach mieszkał i nauczał nietuzinkowy nauczyciel historii - pan Bogdan Maruszkiewicz. Był to człowiek cieszący się dużą estymą i uznaniem wśród mieszkańców naszej gminy. Zawdzięczał to głównie niecodziennemu podejściu do nauki, opartemu na nauczaniu przez praktykę oraz swojemu radosnemu podejściu do życia. Posiadał niezwykły dar przyciągania młodych ludzi i zainteresowania ich swoimi lekcjami. Do tego stopnia, że młodzież chętnie brała udział w dodatkowych zajęciach zostając po lekcjach lub przychodząc w weekendy do szkoły. 

 

Mimo, że osobiście nigdy nie poznaliśmy pana Bogdana to dzięki temu, że jest on legendą i lokalnym bohaterem to wielokrotnie słyszeliśmy opowieści na jego temat. Niestety nie są nam znane powojenne losy naszego nauczyciela historii, jednak mając do tego okazję postanowiliśmy upamiętnić go w sposób, który najlepiej będzie oddawał jego podejście do życia i nauczania - czyli poprzez praktykę oraz odrobinę zabawy i humoru.

 

Jednymi z najpopularniejszych zajęć dodatkowych jakie prowadził pan Bogdan Maruszkiewicz były zajęcia z historii i kultury lokalnej zatytułowane "Legendy gminy Pilchowice". W ostatnim czasie mieliśmy to szczęście, że pracując przy remoncie szkoły w Pilchowicach odkryliśmy na jej strychu prawdopodobnie ostatni egzemplarz mapy, którą Pan Bogdan używał podczas prowadzenia swoich najpopularniejszych zajęć. Każdy uczeń otrzymywał egzemplarz tej mapy oraz odpowiednie instrukcje, a następnie rozpoczynał przygodę z przygotowanymi przez nauczyciela zagadkami. Niestety odnaleziony przez nas egzemplarz nie ostał się bez szwanku i widać na nim wyraźnie ślady po kawie - być może rozlanej przez samego nauczyciela. Niestety mając jedynie taki egzemplarz udostępniamy to co mamy i zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w zabawie.

 

 

O ścieżce:

 

Ścieżka leśna. Zaliczenie wszystkich keszy powinno zająć około 4 godzin. Zalecamy rozpoczęcie poszukiwań od kesza Szwedownik, bo to w nim znajduje się kopia powyższej mapy. 

 

Na mapie znajdują się miejsca na naklejki z nazwą miejscowości oraz numerem do niej przypisanym, a także miejsce na certyfikat. Każdy kesz ze ścieżki zawiera naklejkę z numerem, który będzie potrzebny do wyliczenia współrzędnych pierwszej skrzynki finałowej: Każda legenda ma swoje drugie dnoNastępnie w tej skrzynce znajdziesz wskazówki jak znaleźć kolejne dwie skrzynki finałowe: Fakty Gminy Pilchowice #1 oraz Fakty Gminy Pilchowice #2.

 

Naklejki powtarzają się w różnych keszach, dlatego jeżeli masz już naklejkę dla danej miejscowości to resztę pozostaw dla następnych znalazców.

 

PS: Aby uniknąć tworzenia fake newsów, informuję, że Bogdan Maruszkiewicz to postać fikcyjna, a cała historia została wymyślona na potrzeby tej zabawy.

Caches in this GeoPath Legendy Gminy Pilchowice

include following caches in gpx file:


inactive
ignored
placed by you
watched
founded
Logs count in gpx file*: 5

*) - for each cache. Available only for "GPX" files OK
information
Statistics for this GeoPath Legendy Gminy Pilchowice
Your progress on this GeoPath


0% (You found 0 from 17 Caches in the Geopath)

Show more statistics

Opinions and comments

Log your visit