Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPath
Naam GeoPath
Soort GeoPath Wat is dit?HelpUitlegDe soort van de GeoPath. Vorm op kaart: Bijvoorbeeld interessante plaatsen die een bepaalde vorm op een kaart hebben. Verkennen: Bijvoorbeeld om bepaalde plaatsen in je woonplaats te laten zien. Natuur: Mooie plaatsen die met natuur te maken hebben. Thema: Bijvoorbeeld een thema over een bepaald onderwerp.
% nodig om deze GeoPath te voltooien
Wat is dit?HelpUitlegNa het vinden van een bepaalde percentage zal de het mogelijk zijn om deze GeoPath als voltooid te kunnen loggen.
Beschrijving van GeoPath

Sla nieuwe GeoPath op
Waypoint cache naam Voeg toe aan GeoPath  
(Geen caches aanwezig)
GeoPath
Aantal weergegeven GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Meer opties
Naam Soort {statusOrPoints} Publicatie datum Aantal caches Voltooid


Legendy Gminy Pilchowice

Eigenschappen GeoPath
Hoofdeigenaar (?)HelpHoofdeigenaarHoofdeigenaar is de persoon die de GeoPath geregistreerd heeft. Zespół EŁ
Status
Voltooid 38 keer
Score 120.65 punten
Aantal caches 17 (0 / 0 / 0)
% nodig om deze GeoPath te voltooien 85% ( Caches)
Soort GeoPath Thema
Publicatie datum 11-07-2020
Eigenaar Zespół EŁ, kafii, ofen95
Beschrijving GeoPath

W dwudziestoleciu międzywojennym w Pilchowicach mieszkał i nauczał nietuzinkowy nauczyciel historii - pan Bogdan Maruszkiewicz. Był to człowiek cieszący się dużą estymą i uznaniem wśród mieszkańców naszej gminy. Zawdzięczał to głównie niecodziennemu podejściu do nauki, opartemu na nauczaniu przez praktykę oraz swojemu radosnemu podejściu do życia. Posiadał niezwykły dar przyciągania młodych ludzi i zainteresowania ich swoimi lekcjami. Do tego stopnia, że młodzież chętnie brała udział w dodatkowych zajęciach zostając po lekcjach lub przychodząc w weekendy do szkoły. 

 

Mimo, że osobiście nigdy nie poznaliśmy pana Bogdana to dzięki temu, że jest on legendą i lokalnym bohaterem to wielokrotnie słyszeliśmy opowieści na jego temat. Niestety nie są nam znane powojenne losy naszego nauczyciela historii, jednak mając do tego okazję postanowiliśmy upamiętnić go w sposób, który najlepiej będzie oddawał jego podejście do życia i nauczania - czyli poprzez praktykę oraz odrobinę zabawy i humoru.

 

Jednymi z najpopularniejszych zajęć dodatkowych jakie prowadził pan Bogdan Maruszkiewicz były zajęcia z historii i kultury lokalnej zatytułowane "Legendy gminy Pilchowice". W ostatnim czasie mieliśmy to szczęście, że pracując przy remoncie szkoły w Pilchowicach odkryliśmy na jej strychu prawdopodobnie ostatni egzemplarz mapy, którą Pan Bogdan używał podczas prowadzenia swoich najpopularniejszych zajęć. Każdy uczeń otrzymywał egzemplarz tej mapy oraz odpowiednie instrukcje, a następnie rozpoczynał przygodę z przygotowanymi przez nauczyciela zagadkami. Niestety odnaleziony przez nas egzemplarz nie ostał się bez szwanku i widać na nim wyraźnie ślady po kawie - być może rozlanej przez samego nauczyciela. Niestety mając jedynie taki egzemplarz udostępniamy to co mamy i zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w zabawie.

 

 

O ścieżce:

 

Ścieżka leśna. Zaliczenie wszystkich keszy powinno zająć około 4 godzin. Zalecamy rozpoczęcie poszukiwań od kesza Szwedownik, bo to w nim znajduje się kopia powyższej mapy. 

 

Na mapie znajdują się miejsca na naklejki z nazwą miejscowości oraz numerem do niej przypisanym, a także miejsce na certyfikat. Każdy kesz ze ścieżki zawiera naklejkę z numerem, który będzie potrzebny do wyliczenia współrzędnych pierwszej skrzynki finałowej: Każda legenda ma swoje drugie dnoNastępnie w tej skrzynce znajdziesz wskazówki jak znaleźć kolejne dwie skrzynki finałowe: Fakty Gminy Pilchowice #1 oraz Fakty Gminy Pilchowice #2.

 

Naklejki powtarzają się w różnych keszach, dlatego jeżeli masz już naklejkę dla danej miejscowości to resztę pozostaw dla następnych znalazców.

 

PS: Aby uniknąć tworzenia fake newsów, informuję, że Bogdan Maruszkiewicz to postać fikcyjna, a cała historia została wymyślona na potrzeby tej zabawy.

Caches in GeoPath Legendy Gminy Pilchowice

Voeg volgende caches toe in GPX:


niet actief
negeren
gemaakte
gevolgde
gevonden
aantal logs in het GPX bestand*: 5

*) - voor elke cache. Alleen beschikbaar voor GPX formaat. OK
Informatie:
Toon statistieken Legendy Gminy Pilchowice
Voortgang van deze GeoPath


0% (je hebt 0 van 17 uit deze GeoPath gevonden)

Toon meer statistieken

Opmerkingen en/of loggen

Schrijf opmerking of log