Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy

 Wpisy do logu KASZËBË - Finał projektu    {{found}} 32x {{not_found}} 0x {{log_note}} 6x   Pokazuj usunięcia Pokazuj usunięcia

2025338 2016-02-18 04:30 SYSTEM (user activity0) - Skrzynka została zarchiwizowana

Automatyczna archiwizacja - 6 miesięcy w stanie "Tymczasowo niedostępna"

1978987 2015-12-20 16:10 abigeo (user activity6329) - Znaleziona

Podziękowania za skrytkę!
Znaleziona na ostatnim już wypadzie z Tedim na Projekt.

Kesz znaleziony dzięki uprzejmości Baloniarza (dziękuję!) w trakcie eventu w Głobinie :)

1871673 2015-08-21 22:32 rekomendacja Whatever (user activity15797) - Znaleziona

Finał zaliczony dzięki uprzejmości Baloniarza. Dzięki za piękny projekt i za sprowokowanie wypadu w te strony.

Większy opis będzie w logu geościeżki :)

Dzięki i pozdrawiam.

1887068 2015-08-21 13:24 rekomendacja Tisia (user activity15388) - Znaleziona

Finał zaliczony dzięki uprzejmości Baloniarza :)

No i koniec projektu KASZEBE.. chlip..

Gdyby nie ten projekt to nie przyjechalibyśmy w te okolice na wczasy, hehe:DTo był nasz cel, wieźliśmy specjalnie z Katowic nasze rowery, żeby nie łazić ani nie pchać się samochodem tam gdzie to niefajne:)No i udało się!:)całość zrobiona rowerowo, przejechaliśmy ~220km i było super ! :) 

Wielkie wielkie dzieki za Cały Projekt! Świetna robota! Bawiliśmy się doskonale!!!!:):) :) 

Pozdrawiam! :) 

2142045 2015-08-20 06:23 rekomendacja zaboja (user activity5429) - Znaleziona

Dokończenie projektu razem z Kapikiem na rowerach. Wielkie Dzięki wszystkim założycielom za mega zabawę i pozdrawiam.

1841426 2015-08-17 09:56 Czarodziej (user activity4187) - Komentarz

Bardzo przykro to słyszeć. Ja i mirtis raczej odłożyliśmy tak jak znaleźliśmy. Żadnej foli czy worka zabezpieczającego nie było. Zawartość była trochę wilgotna, fakt ale nie było tragedii, tym bardziej dziwi ta informacja. :<

Ostatnio edytowany 2015-08-17 14:16:41 przez użytkownika Czarodziej - w całości zmieniany 1 raz.

1838475 2015-08-15 21:39 baloniarz (user activity7406) - Skrzynka będzie czasowo niedostępna

Dostałem dziś wiadomość, że kesz finałowy był niezabezpieczony folią, nie zamaskowany i generalnie mocno zawilgocony. Nie wiem jak mam pisać, jak prosić aby kesza odkładać tak jak się go zastało a nie w myśl źle pojętej zasady "obym ja go zdobył a po mnie to niech sie nawet pali". Ludzie proszę uszanujcie naszą prace, czas i pieniądze, które włożyliśmy w przygotowanie tego kaszubskiego projektu dla Was drodzy poszukiwacze.

Kesza zabrałem do domu trzeba go osuszyć, uratować co się da a następnie ponownie zawinąć w folię i zamaskować w terenie. Dla osób pragnących w najbliższych dniach odkrywać "finał" podaję tel. kontaktowy 603229366. Jakbym nie zdążył kesza odłożyć na miejsce ( o czym dam znać w logu) to dzwońcie a postaram się podjechać choć z samym LB.

 

1842646 2015-08-15 11:00 Teneta (user activity376) - Znaleziona

Znaleziona ale....... In: Bransoletka shambala, out:płyta.

1838306 2015-08-08 13:09 rekomendacja brajan74 (user activity4354) - Znaleziona

Wiekopomna chwila nadeszła  Trzeba przyznać że Kaszuby aż tak odległe kulturowo i kulinarnie od Śląska nie są. Sporo się dowiedzieliśmy, zrzuciliśmy parę kilogramów po 120km marszu a i pełno ciekawych patentów mieliśmy okazję podziwiać. Dzięki wielkie za to ogromne przedsięwzięcie i czujemy się zaszczyceni możliwością jego zdobywania.

Kesz finałowy robi wrażenie, niestety jest już mocno wilgotny. Pozdrowienia ze Śląska!

1820106 2015-08-03 21:56 rekomendacja kazio i lila (user activity2579) - Znaleziona

Rowery zapięte z tyłu a my jak paniska keszowozem po finał  fajnie że nie kazałeś już nam biegać po lesie.Dziękujemy i pozdrawiamy kazio i lila. 

1823694 2015-07-28 12:30 rekomendacja Czarodziej (user activity4187) - Znaleziona

No to przyszedł ten moment zalogowania finału i geościeżki.
Cały projekt KASZEBE robiony na rowerach waraz z mirtis. Codziennie 50+ km na rowerze. Cały projekt zabrał nam 6 dni. Nie jestem zadowolony z końcowego wyniku - 124 kesze. Pogoda jednak w kratkę, pierwsze dni organizm się buntował jeśli chodzi o ilość rowero-kilometórw no i nie wszystko było tak kolorowo jeśli chodzi o dostępność keszy.
Nocleg w Centyniu tam gdzie kesz DeepSee (dziękujemy za wskazanie miejsca). Do tego samego ośrodka kilka dni później przyjechali kazio i lila - keszerzy z południa Polski. Serdeczne pozdrowienia!:)Pozdrowienia również dla Qubackiego, który niemal w tym samym momencie co my odwiedził biedronkę w Kołczygłowach ;]
Samo zbieranie keszy raz przyjemniejsze, innym razem zaś lekko irytujące. Całość oczywiście na plus, mnóstwo świetnej zabawy, mnogość patentów, przyroda, CZYSTE lasy. Wspaniały tydzień zabawy. ;]
Wszyscy, którzy mnie trochę lepiej znają, wiedzą że jestem wybredny, narzekam i mówię o tym co mi się nie podobało.:)To co mi się nie podobało na Kaszebe to.. utrzymanie tego projektu. Trochę to wygląda tak jak by mnóstwo pary poszło w przygotowanie a na utrzymanie i serwis już jej kompletnie zabrakło. Projekt nie ma roku a niestety sypie się strasznie. To co widać jeśli chodzi o statusy skrzynek na stronie geościeżki nie jest do końca zgodne z prawdą. Lasy i leśnicy biorą co swoje, sytuacja w lasach zmienia się bardzo dynamicznie i kesze przez to nieźle obrywają. Również delikatne mechanizmy przy niektórych keszach wymiękają w starciu z warunkami atmosferycznymi. Zdjęcia spoilerowe na E2 w większości bardzo słabo pomagają. Spoiler przedstawiający gałąź na ściółce jest aktualny kilka miesięcy, ale potem zaczyna wyglądać jak wszystko inne. Oj E2 było męczące i psychicznie i fizycznie. ;]
Nawał obowiązków zawodowych nie pozwolił nam na dokładne zapoznanie się z każdym keszem, ale liczyliśmy że projekt który ma rok będzie łatwo znajdywalny. Niestety już przy drugim keszu który w projekcie robiliśmy zrozumieliśmy że przyjechanie tutaj bez kompletu klipsiaków to nie najlepszy pomysł. Kolejny (trzeci) kesz był, ale czwarty znowu zaginięty i zostawiony zwitek papieru w nadziei, że przetrwa do wizyty kogoś innego.
Każdemu kto chce odwiedzić Kaszebe serdecznie polecam ten projekt. Jest to wspaniały sposób na zapoznanie się z kulturą i tradycją tego regionu, poćwiczenie języka, zwiedzenie naprawdę przepięknych i czystych lasów. Zalecam jednak dokładne przeanalizowanie sytuacji na projekcie, zabranie kilku klipsiaków, a w szczególności świadomości, że momentami łatwo nie będzie. ;]

Co do poszczególnych literek:
K - Od tej zaczynaliśmy. Literka patentowa, chociaż nie aż tak bogato jak S, Z czy B. Tutaj wdrażaliśmy się w rower i projekt. Było jeszcze sporo sił, pogoda dopisywała. Bardzo miło i przyjemnie się zbierało (pomijając kilka niepowodzeń ;]). Finał bardzo ciekawie zrealizowany - nie widziałem jeszcze czegoś takiego. Czas operacyjny jego podjęcia spory bo pokrzywy wyższe ode mnie. Litera doskonała do podejmowania rowerowego.
A - bez patentów, szybko i konkretnie. Nie uważam, że ta literka jest zła. Jest trochę męcząca to fakt (szczególnie pod koniec zbierania tego samego), ale pojawienie się "starej szkoły chowania keszy" na tym projekcie uważam za plus. Tak długo jak kesze dają się łatwo znajdywać tak długo miło się je zbiera mimo że są zakopkami. Problem zaczyna się gdy koordy pływają a spoiler nie mówi (czyli de facto większość w E2), ale na A są może góra dwa takie kesze. Finał to patent znany i lubiany. Tabaką się nie częstowałem bo nie działa to za fajnie z moją alergią :< Tutaj rower również okazał się bardzo pomocny.
S - literka bardzo bogata pod względem patentów, ale też multi i wymagających więcej czasu keszy. Doskonale sprawdza się rowerowo i jest rzetelnie utrzymana - to czego nie ma jest zawieszone, to co działa to jest. Mnogość patentów sprawia że ta literka to jeden z kandydatów na literkę najlepszą na projekcie. Literka robiona na dwie tury. Delikatnie zaczęta po zakończeniu A. Dokończona dnia trzeciego na projekcie.
Z - no tutaj nieświadomie ważyły się losy zaliczenia projektu - podczas zbierania S zaatakowaliśmy górną część 'zetki'. 2 pieńki i dwa nieznalezienia. Zastanawialiśmy się czy to nie będzie literką którą odpuścimy (bo wiedzieliśmy, że taka musi się pojawić). 5 dnia projektu postanowiliśmy dać jej szansę i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Patenty naprawdę genialne, pretendent do najlepszej literki projektu. Kesze bez konkretnych podwiedzi, za to z koordami w punkt. Łatwo się zbierało, kesze często szybko widoczne po wyzerowaniu koordów. Ukształtowanie terenu bardzo płaskie, rower wskazany. Finał najbardziej zaawansowany technicznie ze wszystkich w projekcie. Niestety technika zawodzi i my musieliśmy jej troszkę pomóc.
E(1) - literka robiona na dwie tury - górny ogonek 'E' razem z 'Z'. Reszta ostatniego dnia projektu. Górny ogonek bardzo ciężki rowerowo przy 3-4 keszach, reszta znośna. Kesze jeśli o patenty chodzi to podobnie jak na K. Optymalnie:)Pogodę przy tej literce mieliśmy staszną. Zarówno ostatni jak i przedostatni dzień projektu to deszcze i przemoknięcie do suchej nitki.
B - Ta literka na naszej mapie wygląda jak ser szwajcarski - zaliczona de facto na 3 raty i tylko częściowo. Kilka keszy złapanych podczas dnia '0' czyli dojazdu na nocleg, potem przyjazd tutaj w poszukiwaniu lepszych rowerowo terenów, na koniec złapani przez mrok odpuściliśmy część litery. Tym samym ciężko mi się wypowiedzieć o niej całej, w większości rowerowo jest fajnie poza kilkoma keszami gdzie albo opuszczone tory, albo drogi w głębokim piachu "pożarowo-kolejowo-leśne". Patenty genialne, bardzo się podobające. Czuło się tutaj klimat OC. Aż żałuję że część keszy z literki odpuściliśmy. To przy czym na 'B' trzeba bardzo uważać to finaly quizów i multikeszy. Często są one nie z tej strony rzek co punkty startowe (oj harpus ty cwaniaczku ;P)
E(2) - dla nas najmniej zabawna literka w projekcie. Koordy w wielu miejscach pływały, zdjęcia spoilerowe pokazujące coś co można dopasować niemal wszędzie. De facto jest to literka A tylko że kesze znajdują się znacznie trudniej. Obraz tej literki wypaczyła nam też z pewnością pogoda - na zmianę ciężkie chmury i deszcz. Wszystko wynagradzają widoczki, spokój i zwierzyna. Niestety trudno się tym delektować będąc całym mokrym ;] Tutaj mieliśmy też bardzo nieprzyjemną historię jeśli chodzi o logistykę. Środkowa i dolna część E jest odcięta przez rzeki. Mapa z geoportalu wyraźnie pokazuje most w okolicy dolnego 'rogu' literki 'E'. Tego mostu nie udało nam się znaleźć. Ostatki baterii, zmierzch w obcym lesie i konieczność cofnięcia się kilku kilometrów znacznie popsuła nam humory. No ale cóż było robić, jak mus to mus. A robiło się już nie ciekawie. Literka E2 raczej niedostępna rowerowo, a już na pewno nie górna część i umlauty. Las wygląda tutaj znacznie inaczej niż na reszcie projektu - podjazdy, góry, piach.

Jeśli o kolejność robienia projektu idzie:
Dzień 0: Dojazd na nocleg, rekonesans okolicy i pionowa część B.
Dzień 1: Literka K
Dzień 2: Całe A i troszkę S
Dzień 3: 4 kesze z Z i dokończenie S
Dzień 4: E2 - najcięższy dzień
Dzień 5: Dokończenia Z, górna część E1, górny brzuszek B
Dzień 6: Powrót. Najgorsza pogoda z całego wypadu nie pozwoliła nam na złapanie całego E1 a jedynie tylko kilku skrzynek.

Na koniec posortowanie w kolejności od najlepszej do najmniej fajnej wg mnie literki:
B, S, Z, K, E1, A, E2
Na 'B' poczułem największy klimat i chyba najfajniej się bawiłem, mimo że literka zrobiona tylko częściowo. S i Z to bardzo trudny wybór. Są niemal równoważne pod względem fajności.

Minimum na zaliczenie udało się zdobyć tak więc loguję. Mam jednak chęć przyjechać tutaj i dokończyć to co się czasowo nie udało - drugi brzuszek B oraz dolną część E1. Nie nastąpi to jednak za szybko. ;]

Dziękuję wszystkim 'kucharzom' projektu za włożoną pracę. Dzięki wam spędziłem cudowny tydzień w moim życiu. :)

1814104 2015-07-28 12:30 rekomendacja mirtis (user activity1950) - Znaleziona

kaszebe rowerowo, dzień 6, ostatni : )

Jaka miła odmiana, po 6 dniach rowerowania po bezdrożach, piaskach, kałużach bagnach, przedzierania się przez krzaki wreszcie naszym oczom ukazała się cywilizacja, a pod samego kesza zaprowadziła w pełni przejezdna droga: )

Wielkie dzięki za cały projekt i pretekst, aby udać się w te strony i podreperować nieco rowerową kondycję: )

Zdecydowana większość keszy utrzymuje wysoki poziom i jest to projekt, który na pewno należy zaliczyć do grona tych, na które warto się wybrać.

Za cały projekcik leci gwiazdka: )

1820950 2015-07-16 22:15 rekomendacja olgmar (user activity1717) - Znaleziona

Po przegonieniu Olgi na piechotę po Kaszubskich lasach, elegancko mogliśmy podjechać późną porą po Finał Finałów. Keszyk powala rozmiarem, lecz wilgoć dostaje się już do środka. Wielkie dzięki za cały projekt zdobywany w dwóch ratach prawie przez cały rok. 

1703243 2015-05-12 00:43 baloniarz (user activity7406) - Komentarz

Po przegonieniu Was wszystkich po lesie i dziesiatkach km w nogach finał musiał być drive in. Gratuluję kolejnym, którzy znaleźli Finał Projektu. Dziękuję za Rekomendację.

 

1999102 2015-04-25 11:32 Kaczor (user activity3938) - Znaleziona

Dziękuję

1745382 2015-04-25 11:32 rekomendacja Qbacki (user activity18217) - Znaleziona

super sprawa. Bardzo się cieszę, coś takiego powstało w Pomorskim. Podziękowania dla wszystkich założycieli :)

II rata projektu Kaszuby w rodzinnym składzie z Helleną, Miśką i Kaczorem. Dzięki za kesza :)

1702517 2015-04-25 11:32 rekomendacja Hellena (user activity1208) - Znaleziona

Wesoły wypad z Miśką, Kaczorem i Qbackim:)Dzięki :)

1799919 2015-04-25 07:50 rekomendacja Miśka6 (user activity3231) - Znaleziona

Etap II - skrzyneczka znaleziona szybko z Helleną, Kaczorkiem i Qbackim. Za całość wykonania - gwiazdeczka :)

Dzięki

1702832 2015-04-15 21:46 rekomendacja Driver (user activity10013) - Znaleziona

I przyszła pora na najważniejszą skrzynkę w kaszubskich lasach:)Po trzech dniach w lesie z jednej strony człowiek cieszy się że to koniec, a z drugiej smuci że to już koniec ;)

Fajnie że dało się wykonać legalnego drive ina pod finał i cieszy niezmiernie fakt że pomorska ekipa osobiście wręczyła nam certyfikaty :)

Wielkie wielkie dzięki :)

1668170 2015-04-15 14:15 rekomendacja GFS (user activity23608) - Znaleziona

Nadeszła ta chwila, długo oczekiwana. Trzy i pół dnia maszerowania od skrzynki do skrzynki, przy niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych. Bardzo silne wiatry, przelotne deszcze, chłodne dni jak na kwiecień, na pewno nie były naszym sprzymierzeńcem. Siły jednak dodawały piękne widoki, zadbane lasy, ciekawa rzeźba terenu i często spotykane rzeczki.

Raczej niczego po kaszubsku się nie nauczyłem i nadal nazwy skrzynek są dla mnie niezrozumiałe, poza kilkoma wyjątkami, w których dopatrzyłem się podobieństwa do śląskiej godki.

Chcąc wyrazić moje podziękowanie za wkład pracy wszystkim założycielom, którzy uruchomili takie dzieło, napiszę (nie wiem czy poprawnie):

Piãkne lasy, czësti lëft, fejn wiôldżi projekt.

Baro dzãkujã.

1623685 2015-03-15 23:18 rekomendacja DeepSea (user activity2657) - Znaleziona

Dziękuję bardzo za cały projekt, każdemu autorowi literek z osobna. Jestem bogatsza o kolejną garstkę wspomnień. Świetne patenty, piękne widoki. Każda keszynka zapada po swojemu w pamięci. Niezapomniana dla mnie będzie trochę szybsza ewakuacja z drzewa, niż była planowana lub gdy pod koniec keszowego dnia pięczątkowałam nas, Deepy, na dwie ręce w logbooku. Jeszcze raz wielkie dzięki!:)Finał podjęty razem z DeepBlue. :)

Ostatnio edytowany 2015-03-22 20:29:52 przez użytkownika DeepSea - w całości zmieniany 1 raz.

1615763 2015-03-15 19:05 rekomendacja DeepBlue (user activity3260) - Znaleziona

Jak to na projekcie: ile jeszcze do końca? Potem zaś: już koniec?! Dźwięk zamykanych zatrzasków imponującego Grande Finale długo nam brzmiał w uszach. „KASZ” wyskubaliśmy z DeepSea w ostatni weekend lutego, „ËBË” musiało zaczekać 2 tygodnie, ale dzięki temu zdobyte było w większym gronie niezrzeszonych sympatyków. Każda literka inna, tak pod względem trudności, patentów, maskowań czy urozmaicenia terenu i krajobrazu. Nie podejmujemy się wskazywania, która naj… Każda broniła się czy urzekała na swój sposób. Czasem w nudnym lesie dobrze jest szukać pomysłowego maskowania; kiedy indziej dobrze, że kesz tradycyjny, a krótkie poszukiwania nie zabierają czasu, który lepiej poświęcić na podziwianie widoków. Zapadnie w pamięć kilka momentów bardziej lub mniej „skrzynkowych” – stado jeleni, gdzie doliczyliśmy się blisko 200 szt.; miejsce oglądane z dołu ze stwierdzeniem – nigdy po tym bym nie przelazł! Yhy… A jednak się dało. Gdzie indziej piękne okazy samotnych Entów czy ciekawy las sam w sobie. Słowem, niezapomniane kilka dni… Razem z DeepSea. Dzięki serdeczne!

1612372 2015-03-14 22:30 rekomendacja vovo_pl (user activity847) - Znaleziona

KONIEC. Niestety, żal i smutek... że to już koniec. Zostało co prawda kilka niezaliczonych keszy ( bo śnieg, bo deszcz, bo ciemno, bo chyba nie ma, bo mi się już nie chce szukać...). Może jeszcze kiedyś przyjadę po te parę skrytek, lecz znalezienie finału finałów to jednak koniec. Podziękowania dla Baloniarza i WSZYSTKICH autorów skrytek za pomysłowość, za włożoną pracę, za poświęcony czas. OKLASKI!!!! Skryta finałowa olbrzymia, prawdziwa kwintesencja kesza!

1530146 2014-12-15 20:03 Dezerter (user activity3781) - Komentarz

No i nadeszła ta chwila - wracamy z orderem;)Trochę to trwało ale komplet w końcu jest! Jeszcze raz dziękujemy za te wszystkie fajne chwile na Kaszubach. Pozdrowienia dla wszystkich założycieli!

1503374 2014-11-11 17:26 rekomendacja Verdant (user activity2129) - Znaleziona

162/162! 

Udało się! 

Może najpierw opiszę, co zostało mi w pamięci po tych kilku wypadach na ten przeogromny projekt: 

K - początek projektu, większość keszy to patenty, widać, że wszystko dopracowane bardzo dobrze. Tutaj na wyróżnienie zasługuje kesz Bołt, jako najlepszy moim zdaniem kesz na całej literce i w ogóle na całym projekcie, a także sam finał literki. W tym miejscu jeszcze nie wierzyliśmy, że projekt uda się skończyć jeszcze w tym roku :)

A - literka bez patentów, jechaliśmy na nią trochę zaalarmowani wpisami zdobywców, ale urozmaiciliśmy sobie zdobywanie litery pierwszym wypadem rowerowym i to chyba sprawiło, że kesze zdobywało się szybko i przyjemnie. Finał bogaty jak żaden inny. Więc bardzo fajnie spędzony czas.

S - moim zdaniem ta literka jest najfajniejsza w całym projekcie (długo zastanawiałem się pomiędzy S a Z :)) Każdy kesz zaskakiwał nowym, odmiennym od innych w tej literze patentem. Kesze zdobywało się megaprzyjemnie. Tutaj w pamięć zapadła Danuta Stenka i Jej dom, a także megaprzyjemna odmiana od leśnych keszy - zespół "Levino" ;). Jedyne co martwi to fakt, że nie wszystkie patenty zadziałały tak, jak powinny. 

Z - druga ulubiona literka, zrobiona tego samego dnia co większość S. I znowu patenty, "1000 sposobów na ukrycie kesza w ..." ;), tutaj najbardziej w pamięć zapadły mi oczywiście Kubica, Kaszubskie drogowskazy i Chójka:)Naprawdę, poziom keszy rewelacja! I jeszcze jedno przemyślenie się tu zrodziło, potwierdzone dalszymi znalezieniami. Projekt Kaszebe wygrywają spółgłoski! :) 

Ë - najlepszym okeszowanym miejscem projektu Kaszebe jest kesz Wostroga - strasznie się podobało, pozdrawiam spotkanego w okolicy autora - Leśne Oko :). W pamięci utkwił mi jeszcze kesz "Checz", dla mnie najtrudniejszy do zdobycia w całym projekcie. Kesze urozmaicone, jak i teren, który lekko dał o sobie znać (zwłaszcza góra literki - niedostępna aż tak dobrze rowerem) Patenty super, wszystko ekstra, co tu dużo pisać, zdecydowanie pod względem keszy jest to najlepsza samogłoska na projekcie

B - tutaj masa wspomnień - widok stadka kilkunastu dzików hodowlanych, które na okrzyk "HEJ!" podbiegają do Ciebie radosnym galopem przez pole - bezcenne:)Znowu patenty, znowu zaskoczenia! Marzenie każdego keszera:)Ekstra, że prawie wszystkie kesze z B mają temat kulinarny:)Najbardziej zapadł w pamięć kesz "Wafle gdańskie", "najwyższy" kesz na projekcie, mimo, że podejmowało mi się go z dużą dozą komfortu. Także finał, którego lekki serwis mieliśmy okazję wykonać, jest super! 

Ë - literka podobnie jak A uboga w patenty, za to broni się najpiękniejszymi widokami na całym projekcie. Szczególnie na wyróżnienie zasługuje kesz "Jan Bilot", który daje możliwość podziwiania stada pasących się koni. Rewelacyjna rzeka meandrująca gdzieś w dole, podczas gdy na górze keszerzy zmagają się ze skrzynkami:)Na wspomnienie zasługuje także prawdziwe polowanie, którego mieliśmy okazję być świadkami i które zastało nas przy keszu "Tatczezna". Były emocje! 

_________________________________________________________________________________

Dziś o godzinie 12:15 "padł" finał. Bogaty jak żaden inny kesz. Faktycznie drive-in. No i koniec....

Drodzy założyciele kochani! Dzięki z całego serca za ten projekt! Tyle przygód ile mieliśmy z djdiodą, Cloudem, a także marta&owiec okazję przeżyć, to naprawdę ciężko upchać w tyle dni. Dzięki Wam nauczyliśmy się o wiele więcej o Kaszubach, niż już wiedzieliśmy (w końcu pochodzimy z tego rejonu Polski lub okolic). Swoją ogromną pracą sprawiliście nam niemałą radość. 

Mogę z czystym sumieniem polecić każdemu ten projekt. Warto przyjechać w te lasy i zmierzyć się z tymi 162 skrzynkami!

Dla przyszłych znalazców (o ile ktokolwiek przeczyta ten wpis, bo się trochę rozpisałem :P): Cały projekt KASZEBE polecam robić rowerowo! Idealnie do rowerowego zdobywania skrzynek nadają się: literki KASZ, dolna i środkowa część pierwszego E, dolna część B, dolna część drugiego E. Reszta albo trudniejsza, z podjazdami, albo raczej niedostępna rowerowo.

Dzięki! 

1505197 2014-11-11 17:16 rekomendacja djdioda (user activity1595) - Znaleziona

Finał zdobyty!:)Dzięki za ogrom pracy włożony w cały projekt, za super patenty, wiele godzin spędzonych w lesie i masę wspomnień, które będziemy mieć jeszcze długo po zdobyciu całości. Moje ulubione literki to S, Z i B właściwie w całości, poza tym K i pierwsze E też są super, dużo patentów i świetnych pomysłów:)Skrzynki, które najbardziej utkwiły mi w pamięci to (kolejność wg literek, z których pochodzą): Bołt, finał K, Danuta Stenka, finał Z, Wostroga, wstapka, Wafle Gdańskie, Kuchnia kaszubska.

Poza tym w lasach jest masa zwierzyny, więc nawet poruszanie się pomiędzy keszami jest urozmaicone, praktycznie każdego dnia widzieliśmy przemykające stada jeleni, słyszeliśmy ryczenie byków (zdobywanie projektu jesienią, pomimo krótszych dni, zdecydowanie ma swój urok!), czasem trafiły się sarny, pasące się na łąkach konie, ciekawskie dziki, a raz nawet znaleźliśmy tropy wilka.

Zdecydowanie polecam robienie projektu na rowerze, większość keszy to rowerowe drive-iny, EBE jest momentami trochę bardziej wymagającym terenem, ale moim zdaniem nie jest tak źle:)Polecam ten projekt wszystkim keszerom, naprawdę warto!

Ostatnio edytowany 2014-11-12 14:08:56 przez użytkownika djdioda - w całości zmieniany 1 raz.

1469129 2014-10-09 21:43 baloniarz (user activity7406) - Komentarz

W imieniu wszystkich współtworzących projekt dziękuję za uznanie i zielone wyróżnienia.

1468354 2014-09-27 08:11 rekomendacja Wrzos (user activity10121) - Znaleziona

Skrzyneczka znaleziona podczas szalonej leśno-keszerskiej wyprawy na Kaszuby. Chłopaki i dziewczyny zrobiliście kawał dobrej roboty, dzięki waszej pracy i zaangażowaniu bawiłem się w lesie trzy dni i noc. Było super i jest co wspominać. Bardzo dobrze że na polskiej mapie keszerskiej pojawił się kolejny mego projekt. Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam Wrzos!

Oj ładnie na tych Kaszukach

Ostatnio edytowany 2014-10-21 21:35:29 przez użytkownika Wrzos - w całości zmieniany 1 raz.

1446704 2014-09-21 19:04 rekomendacja SlaMar (user activity1820) - Znaleziona

Znaleziona razem z Jed team podczas kolejnego, rowerowego rajdu po projekcie Kaszëbë.

Przyszedł moment kiedy mogliśmy ruszyć na upragniony finał projektu. Z jednej strony fajnie, z drugiej trochę szkoda, że to już koniec.

Cały projekt zdobywałem z Jed team podczas 3 wizyt na kaszubskiej ziemi.

Pierwsza wizyta, mocno spontaniczna, przypadła na sobotę eventową. W ten dzień, razem z Jed team i brajan74 zrobiliśmy na piechotę całą literkę "Z" i połowę "S".

Druga wizyta w II weekend września. Przyjechaliśmy w "mocnym" pięcioosobowym składzie: jedka, jedek, Jed team, slamarek, SlaMar. Na pierwszy ogień poszła literka "K". Nasza "młodzież" była mocno zachwycona tym co zobaczyła. Każde kolejne patenty sprawiały, że chciała więcej i więcej.

Drugiego dnia zrobiliśmy literkę "A". Niestety literka nie okazała się zbyt ambitna i jak wspominałem w jej finałowym wpisie, nawet maluchy zniechęciły się do szukania, jak zobaczyły poziom skrzynek.

Kolejna, trzecia i z założenia ostatnia wizyta przypadła na 3 weekend września. Wyposażeni w rowery mieliśmy ambitny plan zaliczenia 89 skrzynek: literki "ËBË" i druga połowa "S". Do pracy zabraliśmy się zaraz po przyjeździe, w piątek do późnych godzin nocnych jeździliśmy (czasami chodziliśmy, nosiliśmy rowery i brodziliśmy przez wodę) po literce "B".

W sobotę działaliśmy na pierwszej literce  Ë i kończyliśmy B. Plan minimum został wykonany i mogliśmy pojechać na kwaterę trochę się ogarnąć i przespać. Jednak stwierdziliśmy, że za dużo zostało na niedzielę i postanowiliśmy wrócić do lasu. Zrezygnowaliśmy z możliwości oglądania odkodowanego meczu siatkarskiego Polska-Niemcy, pojechaliśmy na drugie Ë. 

Na niedzielę zostawiliśmy sobie dokończenie Ë i S. Zapowiadało się dobrze, teren był przyjazny do jazdy rowerem i pogoda dopisywała. Niestety nie na długo. Zaczęło padać, a dróżki stały się coraz bardziej strome i wymagające. Mając na uwadze, że przyjechaliśmy skończyć projekt, z niepokojem spoglądaliśmy na zegarki i ilość keszy pozostałych do znalezienia.

Na szczęście udało się. Około godziny 19tej podejmowaliśmy FINAŁ.

Podsumowując chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w ten wielki projekt. Baloniarzowi pogratulować wytrwałości, dobrej organizacji i siły perswazji, że przekonał kilku, podobnym sobie zapaleńców i stworzyliście razem mega projekt. Do tego potrafił przekonać kilka instytucji, aby dołożyły od siebie po cegiełce do tego przedsięwzięcia. SUPER. Super skrzynki, na wysokim poziomie (za wyjątkiem literki A), super logbooki, pojemniki i genialne pomysły. WIELKI SZACUN. 

Przyznam się szczerze, że najbardziej zapadły mi w pamięci "Kubica" "Bôłt".

Oczywiście za cały projekt musi być ZIELONA GWIAZDA. Dzięki

Ostatnio edytowany 2014-09-25 23:01:18 przez użytkownika SlaMar - w całości zmieniany 3 razy.

1446707 2014-09-21 19:00 rekomendacja Jed team (user activity6699) - Znaleziona

Skrzynka znaleziona kolejnego rowerowego dnia na projekcie Kaszëbë. Dzięki za skrzynkę.
Suuuuuuper!!!!
Dłuższy wpis wkrótce.

1425492 2014-09-03 10:11 rekomendacja MSZU (user activity4423) - Znaleziona

Melduję wykonanie 100% normy!!!


Z jednej strony cieszę się że to koniec, bo zmęczenie po kilku dniach chodzenia i jeżdżenia rowerem po lasie daje w kość. Z drugiej strony żal, że to koniec:(Projekt ten zachwycił mnie swą różnorodnością. Od zupełnie prostych skrzyneczek, po bardzo inteligentne i wręcz inżynierskie rozwiązania. Odległości pomiędzy skrzynkami tak dobrane, że łapało się je jedna za drugą a droga się nie dłużyła.Pięknie i klimatycznie przygotowane logbooki i cetryfikaty. Do każdej skrzyneczki przypisana osoba, miejsce lub rzecz związana z Kaszubami. Pełen profesjonalizm :)

Krajobrazowo super:)lasy, piękne widoki, meandrujące rzeki. Były momenty, że grzyby utrudniały dotarcie do skrzynki. Dostawało się oczopląsu od ich nadmiaru. Tu borowik, tu koźlarz, tu kurka  - schylać się i zbierać, czy iść po skrzynkę. Żal zostawić, ale jak się zbierze trzeba nieść to do bazy. Poważne rozterki keszero-grzybiarza;)

Co do finału - z pewnością to duża skrzyneczka:) i na wypasie:)

Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w tworzenie tego projektu. Gratuluję udanego dzieła:)

Pozdrawiam i do zobaczenia

Małgosia

Ostatnio edytowany 2014-09-04 15:27:10 przez użytkownika MSZU - w całości zmieniany 3 razy.

1429705 2014-08-30 19:28 rekomendacja Dezerter (user activity3781) - Znaleziona

Meine Damen und Herren. Wir sind der Schweizer Kaschuben... oder Kaschuben Schweizer? Cóż to był za projekt! Po zdobyciu Wszystkich półfinałów - jesteśmy! Baloniarz - piszesz, że "(...) zawsze będziesz chciał tu wrócić". No i co? Byliśmy, a potem wracaliśmy...dwa razy! Pięknie tu! Dezerter bywał kiedyś ale nic go nie było w stanie zmusić do biegania po tych górkach. No może raz, podczas ataku na Wieżycę. A dzięki Wam wszystkim - założycielom projektu - mogliśmy podziwiać (i zazdrościć) takich widoków. Bo choć lasów u nas dostatek, to kaszubskie ukształtowanie terenu, cieki wodne i jeziora stanowią świetne uzupełnienie całości "ekosystemu". Projekt bardzo się nam podobał, choć był dość trudny terenowo, rozległy i nie raz zagryzaliśmy ząbki w bólu;)Każda z liter miała swój charakter i każda będzie zapamiętana. Szczęście, że finał był drive-in - uwaga na szaleńców na motorowerach - i należał się nam jak psu kość. Bo te 9 dni na Kaszubach nie pozwalały na pełną regenerację sił i zaleczenie ran;)Ale finał w pełni wynagrodził nam keszerski znój. Dziękujemy! Do zobaczenia w Szczecinie - Baloniarz, trzymamy za słowo! Rekomendujemy ( na razie słownie ;)).

Ostatnio edytowany 2014-09-07 08:52:33 przez użytkownika Dezerter - w całości zmieniany 1 raz.

1420359 2014-08-27 20:24 rekomendacja ronja (user activity16134) - Znaleziona

Hello,

Finał znalazłem szybciej - tak już bywa, gdy stosuje się metody własne poszukiwań   W niczym jednak nie umiejsza to wartości całego Projektu. Uważam, że jest świetny, dobrze opisany (aż się prosi o małą książeczkę o Kaszubach), ma bardzo dobrych patronów i zmyślnych autorów. Sporo włożonej pracy (wiem, ile to kosztuje - szczególnie późniejsze utrzymanie całości, jak np. na naszym WLKP TEJ!), dobrze przemyślany rozkład całości, dzięki czemu możemy skorzystać ze wszystkich uroków lasu. Duża dostępność dla cyklistów, rodzin z dziećmi, ogromna wartość kulturowa i poznawcza. I te wycyzelowane logbooki i certyfikaty ! Bardzo estetyczne i na miejscu - w końcu to Kaszuby  Bardzo się cieszę, że twórcy zaciągnęli mnie w ten region. Moje Kaszuby są trochę bardziej na południe i wschód, tych prawie nie znałem. Wielka przygoda, duże wyzwanie. Dobrze, że spędzałem w okolicy urlop. Mogłem spokojnie, bez biegu za wynikiem, cieszyć się przygodą. I właśnie ona sprawia, że ten Projekt jest dla mnie faworytem do gwiazdki roku. Nie fajerwerki z wodotryskami, a czysta, żywa przygoda. Dzięki za zaproszenie (prawie zaciągnięcie ) w leśne ostępy kaszubskich Bieszczad. Pzdr, Wojtek

PS. W przeciwieństwie do metody paru innych osób, dla których ich własne "normy" są najważniejsze, kesz był szukany zgodnie z zasadami, ustalonymi przez autorów projektu.

PS1. O mały włos miałbym TTF-a. Nieznacznie uprzedziły mnie Wołki (a takie mieli tajemnicze miny ). PPP też jest fajne.

1429349 2014-08-27 17:38 [ocenzurowano_1] (user activity5549) - Znaleziona

Grande Finale TTF

Do zdobycia wszystkich skrzynek troszkę zabrakło ... czasu przede wszystkim

Projekt w większości zdobywany w przemiłym towarzystwie Dezerterów a i całą rodziną również.

Spotkani na projekcie keszerzy to:

Agatha, Kika, Chester, Misiek, Mała_mi, Baloniarz, Night_time i Ronja

Przepiękne te kaszubskie lasy (jagód, borówek i grzybów masa)

KESZE: jedne podobały się mniej, a jedne więcej co się równa MNIEJ-WIĘCEJ SUPERRR

Takiego urlopu to każdy keszer pozazdrości, 6-dni biegania po lesie, czego można chcieć więcej

 

Jeszcze raz wielkie podziękowania dla założycieli:

Wieszczu, Templi01, harpus, baloniarz, wolny, grabarzanton, mała_mi, Renifer59, siersciuch122, dudziol, myszky, Mariano Italiano, wojrip, Leśne oko

i Wielkie BRAWA za stworzenie Fajnego projektu

 

Ostatnio edytowany 2014-09-06 22:38:52 przez użytkownika [ocenzurowano_1] - w całości zmieniany 1 raz.

1993107 2014-08-27 12:52 rekomendacja night_time (user activity11419) - Znaleziona

Po wielu dniach zmagań w kaszubskich lasach nadszedł czas na Finał - i STF 
Projekt różnorodny, zarówno pod względem terenowym, jak i skrzynkowym - każda litera miała swój niepowtarzalny urok, więc każdy poszukiwacz na pewno znajdzie coś dla siebie Z przyjemnością zostałabym tu dłużej, a z chęcią będę wracać  Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy brali czynny udział w powstawaniu Projektu. Co tu dużo mówić - Zacny Projekt, Zacny Finał Pozdrawiam!
P.S. Do 100% został jeden keszyk, więc na pewno zawitam na Kaszuby, a kiedy ... czas pokaże

1402977 2014-08-18 13:00 rekomendacja got100 (user activity3672) - Znaleziona

Przede wszystkim, chcieliśmy podziękować wszystkim założycielom projektu. Wiemy ile trudu, ile siły, determinacji i silnej woli potrzeba żeby takie cudeńko powstało. Wszystkie skrzyneczki nam się podobały. Było to co lubimy najbardziej - fajne maskowania i piękne tereny. Skrzynia finałowa - super. Ekstra fanty i certy. Dziękujemy za cztery dni niesamowitej zabawy. FTF z Geogosią & kaczix i dulusami.

1401925 2014-08-18 13:00 rekomendacja Geogosia (user activity3327) - Znaleziona

wreszcie upragnony finał!  moment, na który wyczekiwało się przez te ostatnie 4 dni spędzone w lesie... dla nas niestety był to PROJEKT KSZËBË, a szkoda, bo na pewno literkę "A" również byśmy zrobili. Gratulujemy determinacji, samozaparcia, koncepcji - my wiemy, ile to kosztuje czasu, pracy i pieniędzy... inicjatywa świetna! Szczególne podziękowania dla Baloniarza, który czuwał nad tym wszystkim, który o każdej porze dnia i nocy był dla nas dostępny, który radził, pomagał, sugerował... Przed wszystkimi innymi współtwórcami projektu również kłaniamy się nisko. Dziękujemy za piękny czas, za widoki, krajobrazy, doświadczenia, za wspomnienia, które pozostaną na zawsze. Ogromne podziękowania dla dwóch ekip ze Szczecina: got100 i dulus-y, z którymi spędziliśmy te 4 znakomite dni - bez was pewnie nie byłoby tak samo  

jeszcze raz - DZIĘKUJEMY i liczymy na waszą rewizytę w Szczecinie na "Projekcie Gryf", na który z tego miejsca bardzo serdecznie zapraszamy. 

do zobaczenia gdzieś na szlaku!

1398021 2014-08-18 13:00 rekomendacja dulus-y (user activity4779) - Znaleziona

FTF ze szczecińską grupą. 

Dziękuejemy za znakomite skrzynki. Super się bawiliśmy przez te cztery dni

Gratulujemy znakomitego projektu.

1396282 2014-08-17 21:59 baloniarz (user activity7406) - Komentarz

No niestety data ustalona była na ten weekend już w marcu. Do czasu kiedy metrowa warstwa śniegu nie pokryje kaszubskich lasów spokojnie można szukać "kaszubskich" skarbów w terenie. Kaszuby pozdrawiają Śląsk.

1393723 2014-08-16 21:15 Doc with the dog (user activity3316) - Komentarz

W imienu swoim i (chyba) wszystkich nie-Kaszubów Doktorek pragnie złożyć serdeczne wyrazy podziękowania, że nie pojechaliście w opisach po Waszemu. To byłaby masakra :D

Szkoda, że nie tydzień wczesniej, bo akurat wtedy Doc był na Kaszubach przejazdem.