Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
[DM] Piaskownie - OP9AX4
Właściciel: RaMaTo
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > opolskie
Typ skrzynki: Multicache
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 23-04-2021
Data utworzenia: 07-01-2021
Data opublikowania: 23-04-2021
Ostatnio zmodyfikowano: 05-06-2023
31x znaleziona
0x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 1 obserwatorów
43 odwiedzających
25 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
2 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: ElTadeo, mziolko
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Skrzynka niebezpieczna  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

W Dolinie Myśliny znajduje się kompleks nieczynnych, zalanych wodą piaskowni, które stanowią idealne miejsce rekreacyjne. Potocznie nazywane są Starą i Nową Myślinką. Kilkadziesiąt lat temu Stara Myślinka była terenem typowo rekreacyjnym na dziko, a na Nowej  Myślince odbywało się pozyskiwanie piasku. Obecnie Stara Myślinka zarosła i jest rajem dla wędkarzy a Nowa Myślinka to prywatne kąpielisko. Ten 2-etapowy multikesz poprowadzi Was brzegami tych zbiorników wodnych.

A przebywając tutaj warto się niespiesznie rozglądać, gdyż na ich obszarze spotkać można wiele interesujących gatunków roślin i zwierząt. Na zarastających brzegach piaskowni licznie występują objęte ochroną: rosiczka okrągłolistna oraz widłaczek torfowy, który jest najmniejszym naszym widłakiem. Jego pędy nie przekraczają 10 cm wysokości. Widłaczek torfowy występuje w Polsce bardzo rzadko na mokrych piaskach i torfowiskach. W okresie wiosennym piaskownie są miejscem rozrodu licznych gatunki płazów, m.in. żaby moczarowej. W okresie godów, gdy samce podążają w kierunku zbiorników wodnych, całe ich ciało przybiera błękitnawy kolor. Takie błękitne żaby są wtedy bardzo łatwe do rozpoznania i trudno ich nie zauważyć. Powstawanie tego pięknego ubarwienia, które utrzymuje się tylko przez kilka dni, powoduje bardzo duże nagromadzenie płynu zwanego limfą w podskórnych workach, które dość szybko ustępuje. Ubarwienie godowe jest jednak bardzo nietrwałe. Błękitny okaz samca traci je zaraz po schwytaniu, nie zachowuje się też u okazów zakonserwowanych. Występuje tu również bardzo rzadka ropucha paskówka. Gatunek ten poza okresem godowym żyje w wykopanych przez siebie głębokich norach i w odróżnieniu od pozostałych ropuch nie skacze, lecz szybko biega. Z wielu gatunków ptaków lęgowych, spotykanych na tym obszarze, do najbardziej interesujących należy zaliczyć sieweczkę rzeczną, łyskę i świerszczaka.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Współrzędne wskazują urbex znajdujący się przy Nowej Myślince. Należy trochę go spenetrować, znaleźć miejsce ze spojlera oraz uzyskać współrzędne finału, który znajduje się przy Starej Myślince. Oczywiście przebywanie w urbexie zawsze niesie ze sobą jakieś niebezpieczeństwo - stąd atrybut czachy.

Będąc tam w okresie letnim, lepiej nie zapuszczać się w kierunku szosy gdyż mogą od Was pobrać opłatę za wejście na plażę.

Nie zrażajcie się tabliczkami z zakazami, gdyż my tylko przechodzimy tamtędy w drodze na Starą Myślinkę (wiele osób tak robi - ruch jest spory, najbardziej w weekend) Poza tym przez teren Nowej Myślinki przebiega znakowany szlak rowerowy (czarny) i wiele osób przejeżdża przez ten teren rowerami...

Po podjęciu kesza, na Starej Myślince możecie śmiało zaplanować mały piknik. Nie ma wprawdzie ławek czy wiat, ale dacie sobie radę na dziko:)

Edycja. 05.06.1972: Na Piaskowaniach dzieją się dziwne rzeczy, na trasie śladu geościeżki wykopano głęboki rów, który rowerem na pewno nie da się sforsować - trzeba objeżdżać dookoła. Od strony szosy chyba nie ma już ekipy pobierającej opłaty, ale w razie czego mówcie, że tylko dojeżdżacie do czarnego szlaku rowerowego - muszą was przepuścić. Na drugiej (starej) piaskowni co rusz pokopane dziury i rowy - ale przejechać się da (lub przepchać, bo grząsko w piachu...)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O skrzynce (mała):

Zawartość na starcie: logbook, ołówek, certyfikaty dla 3 pierwszych znalazców, pochłaniacz wilgoci, zabaweczka

 

Przygotowanie nowej skrzynki wymaga nakładu pracy i czasu więc piszcie coś więcej niż: TFTC!

Zasady reaktywacji Reaktywacja jest możliwa tylko po bezpośrednim kontakcie z autorem/właścicielem skrzynki
Przeczytaj więcej o reaktywacji skrzynek TUTAJ
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Geokret

Geokret  Pamiątka ze szpitala - Całkowity dystans: 376 km

Obrazki/zdjęcia
Nowa Myślinka
Stara Myślinka
I etap
I etap (zbliżenie)
Finał
Wpisy do logu: znaleziona 31x nieznaleziona 0x komentarz 1x Wszystkie wpisy