Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Górka spotterska na Ławicy - OP8Q0C
... a właściwie trzy, a nawet cztery.
Właściciel: ronja
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 85 m n.p.m.
 Województwo: Polska > wielkopolskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 25-12-2017
Data utworzenia: 25-12-2017
Data opublikowania: 25-12-2017
Ostatnio zmodyfikowano: 25-12-2017
13x znaleziona
0x nieznaleziona
2 komentarze
watchers 3 obserwatorów
123 odwiedzających
12 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
8 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Algida, Antosiu, dptak, dzikbagienny, HazelEyes, night_time, RoDaJJ, rredan
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Skrzynka niebezpieczna  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Górka spotterska to takie miejsce w okolicach lotniska, gdzie pasjonaci lotnictwa (i nie tylko) polują na startujące lub lądujące samoloty. Tyle opisu, teraz szczegóły: poznańska Ławica też taką ma i to nie jedną. Idąc od kordów startowych wchodzimy na pierwszą. Z niej można obserwować płytę postojową przy budynkach Portu, kołowanie z/na pas startowy, pierwszą fazę procedury oraz budynek LRSG. Najbardziej widowiskowy element startu – wznoszenie lub przyziemienie, to temat na następną górkę. Położona jest na trasie drogi biegnącej wzdłuż ogrodzenia lotniska, mniej więcej w połowie marszu do trzeciej. Lokacja jest z boku pasa startowego - stąd dobrze się widzi wznoszenie i siadanie samolotów. Gdy zakładaliśmy kesza poleciały trzy duże i dwa małe samoloty. Złożyliśmy je na kolażu w opisie smile Z trzeciej (też przy pasie) podziwiamy samoloty już w powietrzu (bądź kołujące po lądowaniu). Tu najbardziej przydają się zoomy w aparatach – jest dobry widok na najdłuższy kawałek drogi. Starty i lądowania odbywają się najczęściej w kierunku zachodnim, dzięki czemu ma się sporo czasu na obserwację i foty. Obok tej górki jest jeszcze jedna, bardziej w bok. Wygląda na lekko zdewastowaną na szczycie i daje gorszą widoczność, więc można ją pominąć. Czy są jeszcze inne ? Nie wiem, nie sprawdzałem, w necie nie znalazłem. Można podjechać w okolicę ogródków działkowych od ul.Drzewieckiego (podchodzenie do lądowania) lub na ul.Rzemieślniczą w Przeźmierowie (wznoszenie). Jedno jest pewne: jak są zapalone światła na pasie, to wiedz, że coś się będzie działo smile  Chyba, że pechowo traficie na czas gaszenia po wszystkim -  wtedy klapa, trzeba czekać. Profilaktycznie sprawdźcie na stronie lotniska rozkład lotów, o ile macie ochotę na pogapienie się na samoloty.

 

Skrzynka: prosta, nie powinna sprawić większych kłopotów, ale trzeba uważać (tu sakramentalne "podejmujesz kesza na własne ryzyko"). Keszerzy raczej nie latają w sposób planowy, a naturalne umiejętności wystarczą jedynie na krótki lot swobodny. Stojąc na którejś z górek  trzeba odwrócić się od lotniska i w obszarze o perspektywie zbliżonej do układu boiska do baseballa (rozwarcie 90o, może delikatnie więcej) odszukać charakterystyczny obiekt keszowy. Nie powinno być kłopotu, dendrofile będą mieli łatwiej wink Dojazdu legalnego raczej nie ma. Parking na kordach należy do dwóch firm i przeznaczony jest tylko dla klientów (nie wiem, jak reagują na innych). W necie jest filmik z dojazdu na górki, ale to już historia - między ogrodzeniami jest wjazd na lotniskowy parking – legalny, płatny, monitorowany (do 10 minut za darmo, 10-20 - 20 PLN, każde następne 10 minut to 10 PLN). Tu na wprost zaczyna się dojście do strefy. Sporo kamer na starcie, nie opłaca się omijać szlabanów.

 

Jeśli w trakcie bytności w strefie coś polata, to możecie wstawić fotkę do logu (oczywiście nie jest to warunek zaliczenia). Jeśli na górkach będą ludzie, to nie szukajcie skrzynki. Raczej stańcie obok nich, bo może czekają na coś specjalnego, jak USAF Boeing C-17 Globemaster czy An225 Mrija.

 

Dodatkowe waypointy
Etap Symbol Typ Współrzędne Opis
Początek ścieżki --- Parking tylko dla klientów. Jak jest z postojem w dni powszednie ? Nie wiem, nie sprawdzałem. Przy Bukowskiej znajdziecie kilka legalnych, darmowych miejsc postojowych, ale dalej i głównie po stronie ogródków działkowych, nie lotniska. Na wprost interesująca nas droga wzdłuż ogrodzenia.
Interesujące miejsce --- Górka nr 1: ok. 470 metrów od kordów startowych.
Interesujące miejsce --- Górka nr 2: ok. 250 metrów od pierwszej.
Interesujące miejsce --- Górka nr 3 (obok jest nr 4): ok. 325 metrów od drugiej.
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.