Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Świąteczna Choinka - OP8DJZ
poszukiwania drzewka idealnego
Właściciel: aksrowa
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 65 m n.p.m.
 Województwo: Polska > wielkopolskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Czas: 0:20 h    Długość trasy: 0.50 km
Data ukrycia: 06-12-2015
Data utworzenia: 06-12-2015
Data opublikowania: 06-12-2015
Ostatnio zmodyfikowano: 06-08-2017
21x znaleziona
0x nieznaleziona
8 komentarze
watchers 1 obserwatorów
14 odwiedzających
19 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
2 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: jansta, swacisko
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Dostępna dla niepełnosprawnych  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Tradycją jest, że każdy chciałby na Święta przystroić swój dom pachnącym lasem drzewkiem. Nie jest jednak tak prosto upolować to najodpowiedniejsze, a żeby znaleźć ładny okaz, trzeba się nagimnastykować, przespacerować i przy okazji wchłonąć trochę atmosfery świąt bijącej z przybranego miasta. A jako że miasto w okresie świątecznym skrzy się przeróżnymi światełkami - najprzyjemniej jest szukać swojego świątecznego drzewka nocą.

Świątecznej Choinki należy bezwzględnie szukać z czapką Świętego Mikołaja na głowie - inaczej poszukiwania mogą nie wyjść.

 

 .................................

 

Spacer najlepiej zacząć od Starego Rynku, a dokładniej od głównej ściany Ratusza - tutaj stoi choinka ogromna, piękna i dorodna, mieniąca się wesołymi ozdobami, czyli idealny wzór tego, co chcielibyśmy znaleźć. Zaraz obok jest Pręgierz, na którym z uniesionym mieczem czuwa kat  - czyli tej choinki lepiej nie brać.

 

A zatem trzeba się wziąć do poszukiwań. Najlepiej iść w stronę południową, bo przecież im więcej słońca, tym powinniśmy znaleźć ładniejsze drzewko. Czy Apollo coś powie? Może będzie tylko przygrywał, a może napomni coś o sile wartości estetycznych i zmotywuje do nieprzerwania poszukiwań.

 

Skoro nie Apollo, to może kolejny roznegliżowany dżentelmen, którego ciału nie sposób odmówić boskości, podpowie gdzie ładnego okazu szukać. Ten się zapewne nie rozgada, a rzuci tylko "A Może Morze?", dlatego lepiej prędko posłuchać jego rady, oddalić się w odpowiednim kierunku i o nic więcej nie pytać, zanim się wkurzy i dźgnie trójzębem lub sztorm rozbudzi.

 

Morze ładnej choinki nie wyrzuciło, ale chociaż kierunek już prawidłowy - teraz będzie można iść już zupełnie prosto. Trzeba minąć złowrogie kruki czyhające z każdej strony - szukanie choinki tutaj mogłoby się źle skończyć. Kawałek dalej gęś oskubali, ale to chyba nie to święto. Trzeba więc podążać dalej, tymczasem bez skutku - bo polska choinka raczej nie jest we włoskim guście.

 

Kawałek dalej powinno już być znaleźć świąteczne drzewko prościej, bo wzrokiem można objąć nagle znacznie większy obszar. Ale czy widzicie tutaj jakieś choinki o cechach tej pożądanej? Na lewo tylko spornej urody architektura, na prawo tuje (się nie liczą), a na wprost znów przypomina się ten średnio pomocny Neptun. Choinki nie widać nigdzie, ukazują się jedynie trudy poszukiwań. Przecież nigdzie dalej już ładnego drzewka nie będzie!

 

No nic, cóż zrobić, skoro poszukiwania zakończone fiaskiem i nie ma sensu dalej szukać, to trzeba sobie jakoś inaczej poradzić, może po prostu wyciągnąć świąteczne ozdoby z szafy. A może i choinka się tam jakaś znajdzie? Ale uważajcie. Bo jeszcze jedna wysoko posadzona panna patrzy!

 

 

UWAGA: skrzynka dostępna tylko w okresie zimowo świątecznym, od 6 grudnia do 31 stycznia.

06.12.16 - modyfikacja opisu na wersję 2016

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.