O Linii Mołotowa można poczytać w Wikipedii. Jest tez strona tworzona przez jej pasjonatów
A tak w ogromnym skrócie to po zajęciu przez ZSRR części Polski w 1939r. granice sowieckie przesunęły się sporo na zachód. Dotychczasowa linia obronna zwana Linią Stalina była zbyt głęboko na terytorium ZSRR, dlatego już w 1940r. przystąpiono do budowy nowej. Schrony ulokowano na samej granicy z III Rzeszą. Przed atakiem niemieckim w czerwcu 1942r. część schronów nie była jeszcze gotowa. Odizolowane punkty, które mogły podjąć walkę zostały po prostu ominięte przez Niemców i zostawione do likwidacji przez oddziały kolejnych rzutów. Sama nazwa Linia Mołotowa pojawiła się dopiero w latach 80-tych i była użyta po raz pierwszy prawdopodobnie przez Suworowa.
Schrony PO Kamienna Stara należą do większego zgrupowania pod nazwą Grodzieński Rejon Umocniony.
Kesze pośrednie przy starcie mają jednakową wielkość. Do części jest łatwy dostęp, do części (mniejszej) trzeba iść przez pole. Latem może być z tym problem. Koordynaty wskazują rejon poszczególnych schronów, dalej trzeba korzystać z podpowiedzi i ze spoilerów.
Słów parę o keszu finałowym. Koordynaty nie wskazują miejsca ukrycia. Te musicie policzyć. Nie jest to zbyt trudne, wystarczy z każdego logbooka z serii PO Kamienna Stara zbierać wartości X i Y. Następnie dokonać prostego dodawania i podstawić do
53.X (suma wszystkich X)
23. Y (suma wszystkich y)
Oczywiście x i y to będą liczby pięciocyfrowe, tak by otrzymać standardowy w tej zabawie zapis wartości GPS.