Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Fontanna "Mali Muzykanci" - OP8C78
Artystyczna kompozycja przestrzenna
Właściciel: Leo48
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 97 m n.p.m.
 Województwo: Polska > mazowieckie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 20-09-2015
Data utworzenia: 20-09-2015
Data opublikowania: 20-09-2015
Ostatnio zmodyfikowano: 04-12-2017
71x znaleziona
3x nieznaleziona
7 komentarze
watchers 8 obserwatorów
149 odwiedzających
45 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna dla niepełnosprawnych  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Potrzebne hasło do logu! 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL


        Niewątpliwą ozdobą Parku Kościuszki w Pruszkowie jest fontanna w nietypowej formie przedstawiającej dziecięcą orkiestrę uliczną. Dziewczynka i trzech chłopców z instrumentami muzycznymi to odlane z brązu figury zbliżone do naturalnej wielkości. Posążki dzieci zastygły w dynamicznych pozach, a u ich stóp z wodnych dysz tryskają bicze tworzące tzw "obraz wodny". Polega on na zmienności strumieni krzyżujących się w powietrzu, a trzy razy dziennie ich rytm wyznacza muzyka. Zacytuję skrótowo za stroną internetową UM, przy czym nie gwarantuję, że efekty akustyczne nadal działają:

        ... z fontanny rozlegają się dźwięki „Wiosny" z cyklu „Cztery pory roku" Vivaldiego, walca „Nad pięknym modrym Dunajem" Johanna Straussa oraz Symfonia „Jowiszowa" Wolfganga Amadeusza Mozarta. W poprzednich latach usłyszeć można było Mozarta (Eine kleine Nachtmusik) oraz brytyjskiego muzyka Mike'a Oldfielda

        Autorką projektu jest Dorota Dziekiewicz-Pilich, znana także z zaprojektowania muzycznej statuetki "Fryderyka". Projekt zrealizowano w 2011 roku. Dodatkową atrakcją jest efektowny system zewnętrznego oświetlenia figur.

          Z powodu dwukrotnego usunięcia skrzynki przez nieznanych sprawców w poprzednim miejscu, dokonałem jej reaktywacji w innej części parku, blisko fontanny, a w opisie wymieniłem spojlery na aktualne.

 

21.03.20166  UWAGA: Skrzynki w Parku Kościuszki (nie tylko moje) ktoś celowo usuwa. Ta znikała już trzykrotnie, w dwóch lokalizacjach. Odtwarzam ponownie bo nie chcę jej archiwizować z uwagi na ciekawą fontannę, wartą pokazania.

Wprowadzam dodatkową możliwość zalogowania. W braku skrzynki i logbooka wystarczy podać HASŁO. Na słupku ogrodzeniowym od strony parku (wejście od ul Chopina) jest tablica z planem parku. Hasłem jest trzeci punkt (wyraz małymi literami) w opisie urządzeń małej architektury ogrodowej widniejący w rzędzie pod planem parku.Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Fontanna
Muzykanci
Widok z zewnątrz parku
Wariant logowania na hasło