Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


Pruszków i okolice

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie iwonia1999
Widoczność
Zdobyta 29 razy
Punktacja 175.38 punktów
Liczba skrzynek 25 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 67% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Tematyczna
Data publikacji 07-07-2017
Założyciele SNUFFER, Kemot, Rem-8, Pawel Blonie, Bluei, Leo48, Miłka, Pan_Pawełek, iwonia1999, CzarneOko
Opis GeoŚcieżki

Pruszków to miasto powiatowe położone nad Utratą w województwie mazowieckim. W roku 2016 zamieszkiwane przez około 61 tysięcy mieszkańców. Pruszków wchodzi w skład aglomeracji warszawskiej.

Pierwsze wzmianki o Pruszkowie sięgają początków XV wieku. Prawa miejskie uzyskał w 1916 roku. Historia Pruszkowa jest dość bogata ale nie będziemy się tutaj o niej rozpisywać a jedynie wspomnimy o kilku znaczących wydarzeniach.

W czasie Powstania Styczniowego w nocy z 1 na 2 listopada 1864 roku oddziały powstańcze rozpoczęły szturm na rosyjskie posterunki wojskowe położone na stacjach kolejowych w Pruszkowie i w pobliskim Grodzisku Mazowieckim. W czasie I Wojny Światowej, 12–18 października 1914 roku została stoczona bitwa o Pruszków.

W sierpniu 1944 roku na terenie nieczynnych Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Pruszkowie hitlerowcy zorganizowali obóz przejściowy dla polskiej ludności cywilnej, znany pod nazwą Durchgangslager 121 (Dulag 121). Według różnych szacunków przez obóz przeszło od 390 do 550 tyś. osób wygnanych z Warszawy po upadku Powstania Warszawskiego.

26 marca 1945 roku – szesnastu przedstawicieli Polskiego Państwa Podziemnego, zaproszonych na rozmowy do Pruszkowa, do willi przy obecnej al. Armii Krajowej, zostało aresztowanych przez NKWD i wywiezionych do Moskwy (proces szesnastu).

Pruszków rozwijał się dość intensywnie w okresie międzywojennym na co wpłynęło uruchomienie Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej w XIX wieku i w 1927 roku – Elektrycznych Kolei Dojazdowych.

Po wojnie Pruszków stał się jednym z większych ośrodków przemysłowych na Mazowszu.

Najstarszą dzielnicą obecnego Pruszkowa jest Żbików (obejmujący północną część miasta), który był wzmiankowany już w 1236 roku.

Od roku 1999 Pruszków jest siedzibą powiatu. W skład powiatu wchodzą miasta Pruszków, Piastów i Brwinów oraz gminy wiejskie Michałowice, Nadarzyn i Raszyn, gmina miejsko wiejska Brwinów i gminy miejskie Piatów i Pruszków.

W skład geościeżki wchodzą istniejące już skrzynki różnych autorów jednakże chętnie ją uzupełnimy o nowe skrzynki. Niestety nie udało się dodać do geościeżki wszystkich istniejących skrzynek. Zapraszamy do odwiedzenia Pruszkowa i to nie tylko na poszukiwanie skrzynek.

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki Pruszków i okolice

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki Pruszków i okolice
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 25 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis