Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPath
Naam GeoPath
Soort GeoPath Wat is dit?HelpUitlegDe soort van de GeoPath. Vorm op kaart: Bijvoorbeeld interessante plaatsen die een bepaalde vorm op een kaart hebben. Verkennen: Bijvoorbeeld om bepaalde plaatsen in je woonplaats te laten zien. Natuur: Mooie plaatsen die met natuur te maken hebben. Thema: Bijvoorbeeld een thema over een bepaald onderwerp.
% nodig om deze GeoPath te voltooien
Wat is dit?HelpUitlegNa het vinden van een bepaalde percentage zal de het mogelijk zijn om deze GeoPath als voltooid te kunnen loggen.
Beschrijving van GeoPath

Sla nieuwe GeoPath op
Waypoint cache naam Voeg toe aan GeoPath  
(Geen caches aanwezig)
GeoPath
Aantal weergegeven GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Meer opties
Naam Soort {statusOrPoints} Publicatie datum Aantal caches Voltooid


Pruszków i okolice

Eigenschappen GeoPath
Hoofdeigenaar (?)HelpHoofdeigenaarHoofdeigenaar is de persoon die de GeoPath geregistreerd heeft. iwonia1999
Status
Voltooid 28 keer
Score 175.38 punten
Aantal caches 25 (0 / 0 / 0)
% nodig om deze GeoPath te voltooien 80% ( Caches)
Soort GeoPath Thema
Publicatie datum 07-07-2017
Eigenaar SNUFFER, Kemot, Rem-8, Pawel Blonie, Bluei, Leo48, Miłka, Pan_Pawełek, iwonia1999, CzarneOko
Beschrijving GeoPath

Pruszków to miasto powiatowe położone nad Utratą w województwie mazowieckim. W roku 2016 zamieszkiwane przez około 61 tysięcy mieszkańców. Pruszków wchodzi w skład aglomeracji warszawskiej.

Pierwsze wzmianki o Pruszkowie sięgają początków XV wieku. Prawa miejskie uzyskał w 1916 roku. Historia Pruszkowa jest dość bogata ale nie będziemy się tutaj o niej rozpisywać a jedynie wspomnimy o kilku znaczących wydarzeniach.

W czasie Powstania Styczniowego w nocy z 1 na 2 listopada 1864 roku oddziały powstańcze rozpoczęły szturm na rosyjskie posterunki wojskowe położone na stacjach kolejowych w Pruszkowie i w pobliskim Grodzisku Mazowieckim. W czasie I Wojny Światowej, 12–18 października 1914 roku została stoczona bitwa o Pruszków.

W sierpniu 1944 roku na terenie nieczynnych Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Pruszkowie hitlerowcy zorganizowali obóz przejściowy dla polskiej ludności cywilnej, znany pod nazwą Durchgangslager 121 (Dulag 121). Według różnych szacunków przez obóz przeszło od 390 do 550 tyś. osób wygnanych z Warszawy po upadku Powstania Warszawskiego.

26 marca 1945 roku – szesnastu przedstawicieli Polskiego Państwa Podziemnego, zaproszonych na rozmowy do Pruszkowa, do willi przy obecnej al. Armii Krajowej, zostało aresztowanych przez NKWD i wywiezionych do Moskwy (proces szesnastu).

Pruszków rozwijał się dość intensywnie w okresie międzywojennym na co wpłynęło uruchomienie Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej w XIX wieku i w 1927 roku – Elektrycznych Kolei Dojazdowych.

Po wojnie Pruszków stał się jednym z większych ośrodków przemysłowych na Mazowszu.

Najstarszą dzielnicą obecnego Pruszkowa jest Żbików (obejmujący północną część miasta), który był wzmiankowany już w 1236 roku.

Od roku 1999 Pruszków jest siedzibą powiatu. W skład powiatu wchodzą miasta Pruszków, Piastów i Brwinów oraz gminy wiejskie Michałowice, Nadarzyn i Raszyn, gmina miejsko wiejska Brwinów i gminy miejskie Piatów i Pruszków.

W skład geościeżki wchodzą istniejące już skrzynki różnych autorów jednakże chętnie ją uzupełnimy o nowe skrzynki. Niestety nie udało się dodać do geościeżki wszystkich istniejących skrzynek. Zapraszamy do odwiedzenia Pruszkowa i to nie tylko na poszukiwanie skrzynek.

Caches in GeoPath Pruszków i okolice

Voeg volgende caches toe in GPX:


niet actief
negeren
gemaakte
gevolgde
gevonden
aantal logs in het GPX bestand*: 5

*) - voor elke cache. Alleen beschikbaar voor GPX formaat. OK
Informatie:
Toon statistieken Pruszków i okolice
Voortgang van deze GeoPath


0% (je hebt 0 van 25 uit deze GeoPath gevonden)

Toon meer statistieken

Opmerkingen en/of loggen

Schrijf opmerking of log