Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPaths
GeoPath name
GeoPath type What is this?HelpHelpSpecifies the type of GeoPath. If the majority of caches are arranged in a line, or form a design on the map, set Geo-sketch . If the majority of caches highlight a tourist attraction (e.g. a famous building, museum, etc.) set Touristic . If the majority of caches show off a natural feature (e.g. a mountain peak, viewpoint, etc.) set Nature . If the caches have a common theme (e.g. cathedrals, famous authors, etc.) set Thematic . If you think your GeoPath should be in another category which is not listed, contact the OC Team cog (at) opencaching.pl
% cache finds required to complete GeoPath
What is this?HelpHelpAfter logging a percentage of the caches, the user may log the GeoPath as completed
GeoPath Description

Start a new GeoPath
Waypoint Cache name belongs to GeoPath  
(No caches to display)
GeoPaths
Number of displayed GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Display options
Name Type {statusOrPoints} Publication date Number of caches Completed


Pruszków i okolice

GeoPath details
Mentor (?)HelpMentorThe mentor is the person who created the GeoPath. iwonia1999
Visibility
Completed 28 times
Scoring 175.38 Points
Number of caches 25 (0 / 0 / 0)
% cache finds required to complete GeoPath 80% ( Geocaches)
GeoPath type Thematic
Publication date 07-07-2017
Owners SNUFFER, Kemot, Rem-8, Pawel Blonie, Bluei, Leo48, Miłka, Pan_Pawełek, iwonia1999, CzarneOko
GeoPath's description

Pruszków to miasto powiatowe położone nad Utratą w województwie mazowieckim. W roku 2016 zamieszkiwane przez około 61 tysięcy mieszkańców. Pruszków wchodzi w skład aglomeracji warszawskiej.

Pierwsze wzmianki o Pruszkowie sięgają początków XV wieku. Prawa miejskie uzyskał w 1916 roku. Historia Pruszkowa jest dość bogata ale nie będziemy się tutaj o niej rozpisywać a jedynie wspomnimy o kilku znaczących wydarzeniach.

W czasie Powstania Styczniowego w nocy z 1 na 2 listopada 1864 roku oddziały powstańcze rozpoczęły szturm na rosyjskie posterunki wojskowe położone na stacjach kolejowych w Pruszkowie i w pobliskim Grodzisku Mazowieckim. W czasie I Wojny Światowej, 12–18 października 1914 roku została stoczona bitwa o Pruszków.

W sierpniu 1944 roku na terenie nieczynnych Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Pruszkowie hitlerowcy zorganizowali obóz przejściowy dla polskiej ludności cywilnej, znany pod nazwą Durchgangslager 121 (Dulag 121). Według różnych szacunków przez obóz przeszło od 390 do 550 tyś. osób wygnanych z Warszawy po upadku Powstania Warszawskiego.

26 marca 1945 roku – szesnastu przedstawicieli Polskiego Państwa Podziemnego, zaproszonych na rozmowy do Pruszkowa, do willi przy obecnej al. Armii Krajowej, zostało aresztowanych przez NKWD i wywiezionych do Moskwy (proces szesnastu).

Pruszków rozwijał się dość intensywnie w okresie międzywojennym na co wpłynęło uruchomienie Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej w XIX wieku i w 1927 roku – Elektrycznych Kolei Dojazdowych.

Po wojnie Pruszków stał się jednym z większych ośrodków przemysłowych na Mazowszu.

Najstarszą dzielnicą obecnego Pruszkowa jest Żbików (obejmujący północną część miasta), który był wzmiankowany już w 1236 roku.

Od roku 1999 Pruszków jest siedzibą powiatu. W skład powiatu wchodzą miasta Pruszków, Piastów i Brwinów oraz gminy wiejskie Michałowice, Nadarzyn i Raszyn, gmina miejsko wiejska Brwinów i gminy miejskie Piatów i Pruszków.

W skład geościeżki wchodzą istniejące już skrzynki różnych autorów jednakże chętnie ją uzupełnimy o nowe skrzynki. Niestety nie udało się dodać do geościeżki wszystkich istniejących skrzynek. Zapraszamy do odwiedzenia Pruszkowa i to nie tylko na poszukiwanie skrzynek.

Caches in this GeoPath Pruszków i okolice

include following caches in gpx file:


inactive
ignored
placed by you
watched
founded
Logs count in gpx file*: 5

*) - for each cache. Available only for "GPX" files OK
information
Statistics for this GeoPath Pruszków i okolice
Your progress on this GeoPath


0% (You found 0 from 25 Caches in the Geopath)

Show more statistics

Opinions and comments

Log your visit