Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
[PP] Abrama Cytryna - OP813D
ŚLIWKA | BRAMA | KAMIEŃ
Właściciel: Safrin
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 227 m n.p.m.
 Województwo: Polska > łódzkie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Normalna
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 23-10-2014
Data utworzenia: 27-04-2014
Data opublikowania: 23-10-2014
Ostatnio zmodyfikowano: 06-06-2019
48x znaleziona
0x nieznaleziona
2 komentarze
watchers 3 obserwatorów
34 odwiedzających
45 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
28 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: anoriell, Artek89, bartekt1702, Bogas, Cripex, Ćwir, hobbbysta, izeq, jaceos, JArosław., JAsiek., Jeanpaul, kustosz12, Maleska, martinesss i ania, morrison-1986, Nati., nilu, Olo74_Lilalu, Pavvelek1979_, Ryjek+, Victor+, wolsia , xlud, Yakub, yoshio, ziuta03, zwierzu666
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Przyczepiona magnesem  Miejsce historyczne  Potrzebne hasło do logu! 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Abrama Cytryna [PP]

Abram Cytryn- Urodził się w Łodzi w rodzinie żydowskiej. Uczęszczał do prywatnego, humanistycznego gimnazjum męskiego. Wiersze pisał od ósmego roku życia.

Podczas II wojny światowej przebywał w łódzkim getcie, gdzie nadal pisał wiersze i opowiadania. W 1944 wraz z rodziną został wywieziony do obozu Auschwitz-Birkenau, gdzie zginął. Wyjeżdżając zabrał swoje utwory, które uznał za najlepsze. W 1945 jego starsza siostra Lucie odnalazła zbiór jego wierszy, i opowiadań, pozostawionych przez niego jako mniej wartościowe. Znajdowały się w mieszkaniu przy ulicy Starosikawskiej 12, ostatnim miejscu pobytu rodziny Cytrynów przed wysiedleniem do obozu. Jego dzieła, spisane w 24 zeszytach, znajdują się obecnie w zbiorach Centrum Szymona Wiesenthala w Los Angeles.

Na wniosek Jerzego Kropiwnickiego, krótki odcinek dawnej ul. Chryzantem, prowadzący od skrzyżowania z Bracką do jednej z bram nowego cmentarza żydowskiego w Łodzi został nazwany ul. Abrama Cytryna.

Źródło:12

Skrzynka

Skrzynka wzorowana na poznańskim cyklu KzK. Moim zadaniem było założyć skrzynkę tematycznie powiązaną z wylosowanymi słowami. Kolejno są to: śliwka, brama, kamień. Na samym początku wspomnę, że w tym miejscu była już skrzynka (OP1375). Nie ukrywam, że inspirowałem się pomysłem z tego kesza. Kiedy przeczytałem wylosowane słowo "brama" to była moja pierwsza myśl.  Kesz powstał przy ulicy Abrama Cytryna. Typ skrzynki "multicache" nie do końca pasuje w tym przypadku, dlatego skrzynka jest "nietypowa". A teraz do rzeczy. Czekają was dwa etapy i finał. Zabawę zaczynamy w miejscu wskazywanym przez współrzędne. Więcej informacji w podpowiedzi kodowanej.(Nie trzeba wchodzić na teren cmentarza). Do zaliczenia skrzynki wymagane jest hasło. Znajdziemy je w pniu śliwy. Powinno być przykryte korą. Aby rozwiać wątpliwości podpowiem, że podane jest ono w formie "hasło: ****". Pamiętajcie, aby z każdym elementem kesza obchodzić się ostrożnie. Na pierwszych trzech znalazców czekają certyfikaty i miejsca na podium. Dla pozostałych certyfikaty pocieszenia. Miejsce wydaje się być odludne, jednak to tylko złudzenie. Dużo osób się tam pałęta. Kesza polecam szukać za dnia.

Powodzenia!!!

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.