Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
[PP] Abrama Cytryna - OP813D
ŚLIWKA | BRAMA | KAMIEŃ
Owner: Safrin
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 227 m. ASL.
 Region: Poland > łódzkie
Cache type: Other type
Size: Regular
Status: Archived
Date hidden: 23-10-2014
Date created: 27-04-2014
Date published: 23-10-2014
Last modification: 06-06-2019
48x Found
0x Not found
2 notes
watchers 3 watchers
24 visitors
45 x rated
Rated as: Excellent
29 x recommended
This cache is recommended by: anoriell, Artek89, bartekt1702, Bogas, Cripex, Ćwir, hobbbysta, izeq, jaceos, JArosław., JAsiek., Jeanpaul, kustosz12, Maleska, martinesss i ania, morrison-1986, Nati., nilu, Olo74_Lilalu, Pavvelek1979_, Ryjek+, Victor+, Wojtek., wolsia , xlud, Yakub, yoshio, ziuta03, zwierzu666
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  Bike  Fixed by magnet  Monumental place  Password needed to post log entry! 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

Abrama Cytryna [PP]

Abram Cytryn- Urodził się w Łodzi w rodzinie żydowskiej. Uczęszczał do prywatnego, humanistycznego gimnazjum męskiego. Wiersze pisał od ósmego roku życia.

Podczas II wojny światowej przebywał w łódzkim getcie, gdzie nadal pisał wiersze i opowiadania. W 1944 wraz z rodziną został wywieziony do obozu Auschwitz-Birkenau, gdzie zginął. Wyjeżdżając zabrał swoje utwory, które uznał za najlepsze. W 1945 jego starsza siostra Lucie odnalazła zbiór jego wierszy, i opowiadań, pozostawionych przez niego jako mniej wartościowe. Znajdowały się w mieszkaniu przy ulicy Starosikawskiej 12, ostatnim miejscu pobytu rodziny Cytrynów przed wysiedleniem do obozu. Jego dzieła, spisane w 24 zeszytach, znajdują się obecnie w zbiorach Centrum Szymona Wiesenthala w Los Angeles.

Na wniosek Jerzego Kropiwnickiego, krótki odcinek dawnej ul. Chryzantem, prowadzący od skrzyżowania z Bracką do jednej z bram nowego cmentarza żydowskiego w Łodzi został nazwany ul. Abrama Cytryna.

Źródło:12

Skrzynka

Skrzynka wzorowana na poznańskim cyklu KzK. Moim zadaniem było założyć skrzynkę tematycznie powiązaną z wylosowanymi słowami. Kolejno są to: śliwka, brama, kamień. Na samym początku wspomnę, że w tym miejscu była już skrzynka (OP1375). Nie ukrywam, że inspirowałem się pomysłem z tego kesza. Kiedy przeczytałem wylosowane słowo "brama" to była moja pierwsza myśl.  Kesz powstał przy ulicy Abrama Cytryna. Typ skrzynki "multicache" nie do końca pasuje w tym przypadku, dlatego skrzynka jest "nietypowa". A teraz do rzeczy. Czekają was dwa etapy i finał. Zabawę zaczynamy w miejscu wskazywanym przez współrzędne. Więcej informacji w podpowiedzi kodowanej.(Nie trzeba wchodzić na teren cmentarza). Do zaliczenia skrzynki wymagane jest hasło. Znajdziemy je w pniu śliwy. Powinno być przykryte korą. Aby rozwiać wątpliwości podpowiem, że podane jest ono w formie "hasło: ****". Pamiętajcie, aby z każdym elementem kesza obchodzić się ostrożnie. Na pierwszych trzech znalazców czekają certyfikaty i miejsca na podium. Dla pozostałych certyfikaty pocieszenia. Miejsce wydaje się być odludne, jednak to tylko złudzenie. Dużo osób się tam pałęta. Kesza polecam szukać za dnia.

Powodzenia!!!

Additional hints
You must be logged-in to see additional hints
GeoKrety

GeoKrety  Bird McDonald's - Total distance: 1711 km
GeoKrety  Moneta z 1979 roku - Total distance: 4372 km
GeoKrety  Lala - Total distance: 2 km
GeoKrety  chihuahua - Total distance: 2 km
GeoKrety  Zawieszka - Total distance: 4 km
GeoKrety  5CENT - Total distance: 797 km

Log entries: Found 48x Not found 0x Note 2x All entries Show deletions