Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
[PP] Abrama Cytryna - OP813D
ŚLIWKA | BRAMA | KAMIEŃ
Eigenaar: Safrin
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 227 meter NAP
 Provincie: Polen > łódzkie
Cache soort: Onbekende Cache
Grootte: Normaal
Status: Gearchiveerd
Geplaatst op: 23-10-2014
Gemaakt op: 27-04-2014
Gepubliceerd op: 23-10-2014
Laatste verandering: 06-06-2019
48x Gevonden
0x Niet gevonden
2 Opmerkingen
watchers 3 Volgers
24 x Bekeken
45 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
29 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: anoriell, Artek89, bartekt1702, Bogas, Cripex, Ćwir, hobbbysta, izeq, jaceos, JArosław., JAsiek., Jeanpaul, kustosz12, Maleska, martinesss i ania, morrison-1986, Nati., nilu, Olo74_Lilalu, Pavvelek1979_, Ryjek+, Victor+, Wojtek., wolsia , xlud, Yakub, yoshio, ziuta03, zwierzu666
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Bike  Fixed by magnet  Monumental place  Wachtwoord nodig om te loggen! 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Abrama Cytryna [PP]

Abram Cytryn- Urodził się w Łodzi w rodzinie żydowskiej. Uczęszczał do prywatnego, humanistycznego gimnazjum męskiego. Wiersze pisał od ósmego roku życia.

Podczas II wojny światowej przebywał w łódzkim getcie, gdzie nadal pisał wiersze i opowiadania. W 1944 wraz z rodziną został wywieziony do obozu Auschwitz-Birkenau, gdzie zginął. Wyjeżdżając zabrał swoje utwory, które uznał za najlepsze. W 1945 jego starsza siostra Lucie odnalazła zbiór jego wierszy, i opowiadań, pozostawionych przez niego jako mniej wartościowe. Znajdowały się w mieszkaniu przy ulicy Starosikawskiej 12, ostatnim miejscu pobytu rodziny Cytrynów przed wysiedleniem do obozu. Jego dzieła, spisane w 24 zeszytach, znajdują się obecnie w zbiorach Centrum Szymona Wiesenthala w Los Angeles.

Na wniosek Jerzego Kropiwnickiego, krótki odcinek dawnej ul. Chryzantem, prowadzący od skrzyżowania z Bracką do jednej z bram nowego cmentarza żydowskiego w Łodzi został nazwany ul. Abrama Cytryna.

Źródło:12

Skrzynka

Skrzynka wzorowana na poznańskim cyklu KzK. Moim zadaniem było założyć skrzynkę tematycznie powiązaną z wylosowanymi słowami. Kolejno są to: śliwka, brama, kamień. Na samym początku wspomnę, że w tym miejscu była już skrzynka (OP1375). Nie ukrywam, że inspirowałem się pomysłem z tego kesza. Kiedy przeczytałem wylosowane słowo "brama" to była moja pierwsza myśl.  Kesz powstał przy ulicy Abrama Cytryna. Typ skrzynki "multicache" nie do końca pasuje w tym przypadku, dlatego skrzynka jest "nietypowa". A teraz do rzeczy. Czekają was dwa etapy i finał. Zabawę zaczynamy w miejscu wskazywanym przez współrzędne. Więcej informacji w podpowiedzi kodowanej.(Nie trzeba wchodzić na teren cmentarza). Do zaliczenia skrzynki wymagane jest hasło. Znajdziemy je w pniu śliwy. Powinno być przykryte korą. Aby rozwiać wątpliwości podpowiem, że podane jest ono w formie "hasło: ****". Pamiętajcie, aby z każdym elementem kesza obchodzić się ostrożnie. Na pierwszych trzech znalazców czekają certyfikaty i miejsca na podium. Dla pozostałych certyfikaty pocieszenia. Miejsce wydaje się być odludne, jednak to tylko złudzenie. Dużo osób się tam pałęta. Kesza polecam szukać za dnia.

Powodzenia!!!

Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Geokrety

Geokrety  Bird McDonald's - Totale afstand: 1711 km
Geokrety  Moneta z 1979 roku - Totale afstand: 4372 km
Geokrety  Lala - Totale afstand: 2 km
Geokrety  chihuahua - Totale afstand: 2 km
Geokrety  Zawieszka - Totale afstand: 4 km
Geokrety  5CENT - Totale afstand: 797 km