Dodatkowe atrybuty skrzynki |
Na normalnie podejmowanie zapraszam od maja :)
SKRZYNKA:
Metoda do podjęcia skrzyneczki : kiedy idziesz na górę i dojdziesz do takich wąskich i stronych schodów na samą górę , zwolnij! w nich kryje się keszmożesz go wziąć niepostrzeżenie idąc na górę dokonać tam wpisu i wracając odłożyć. Najlepiej metodą na buta! zaleca się ogromną ostrożność żeby nie zdekonspirować skrzynki!
Niestety opłata za wstęp kosztuje 3zł, ale według mnie warto gdyż z góry są przepiękne widoki na spichlerz, wieżę wodną i okolicę, a także mieniącą się w oddali warszawę :)
Koordy wskazują okolicę wieży. Uwaga: wieża nie jest otwarta cały dzień, po zmroku miejsce nie jest dostępne.
MIEJSCE:
Południowy, nadnarwiański odcinek koszar wieńczą dwie wieże. Jedną z nich jest usytuowana od strony zachodniej wieża nazywana "Czerwoną" lub "Tatarską". Nie była ona zasadniczo przeznaczona do jako działobitnie, chociaż takiej możliwości nie należy wykluczać. Wieża bowiem posiada niższe, szerokie tarasy. Wyżej znajdujące się tarasy, nie pozwalały na dostarczenie na ich płaszczyzny armat. Mylący jest zewnętrzny wygląd wieży, która posiada strzelnice "kluczowe", lecz nie ma możliwości ustawienia przy nich armat (brak platform), są one jedynie motywem dekoracyjnym. Wieża jest wysoka, licząc od przyziemienia koszar taras dolny (niższy) wieży "Czerwonej" znajduje się na wysokości 18 m, taras górny na wysokości 29 m. Z tego tarasu roztacza się piękna panorama okolic Modlina. W bezchmurne dni doskonale widać również Warszawę. Wieża z nadbudówką ma 31,6 m wysokości. Druga wieża (usytuowana od strony wschodniej), nazywana "Białą" jest podobna do wieży "Czerwonej" za wyjątkiem owych strzelnic "kluczowych". Nie znana jest data wybudowania obu wież.