Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


TWIERDZA MODLIN

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie keram58
Widoczność
Zdobyta 56 razy
Punktacja 817.89 punktów
Liczba skrzynek 106 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 67% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Tematyczna
Data publikacji 16-01-2015
Założyciele Wojtek1121, filips, Johnny224, SNUFFER, mnisiek, makos, Soosa, coza, mototramp, szuwar_ek, r00t7, martuś, meteor2017, lavinka, Ranwers, Pawel Blonie, Drzazga, Osił, BAZYLEK, ZalewHK, Kasakasa, LadyMoon, michael50, keram58, jozio696
Opis GeoŚcieżki
Około 30 km na północny zachód od Warszawy u zbiegu Narwi i Wisły usytuowana jest Twierdza Modlin. Twierdza składa się z cytadeli położonej na prawym brzegu Narwi, umocnionych przedmości: kazuńskiego i nowodworskiego oraz z dwóch pierścieni fortów.
 
Twierdza Modlin stanowi wielokrotnie rozbudowywany zespół umocnień i zawiera w sobie elementy fortyfikacji francuskiej, rosyjskiej i polskiej. Twierdza była czterokrotnie broniona: w 1813, 1831, 1915 i 1939 roku. Ponadto w 1920 w oparciu o nią toczyły się walki polsko-bolszewickie. Obsadzały ją wojska polskie (Księstwa Warszawskiego, Królestwa Polskiego, następnie Rzeczypospolitej), francuskie, saskie, wirtemberskie, rosyjskie i niemieckie (II i III Rzeszy).
Jest jedną z największych i najlepiej zachowanych twierdz w Polsce.
 
To co potocznie zwykliśmy nazywać Twierdzą Modlin odnosi się jedynie do jej części centralnej tworzącej osiedle Modlin Twierdza Nowego Dworu Mazowieckiego.W skład fortecy wchodzą także forty wewnętrznego i zewnętrznego pierścienia wzniesione w okresie od lat 80 - tych XIX wieku do wybuchu I wojny światowej oraz towarzyszące im dzieła z różnych okresów.
Na terenie fortecy znajduje się najdłuższy w Europie budynek – będący koszarami wojskowymi – liczący 2250 m długości. Zdarzało się, że w czasie pokoju mieszkało w nim do 20 tys. ludzi, a podczas oblężenia mógł on służyć jako schronienie (według różnych źródeł) nawet dla 60-100 tys. ludzi.
 
Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj:
 
Zapraszam wszystkich do podejmowania skrzynek w ramach tej geoŚcieżki. Ścieżka powstała w oparciu o już istniejące w terenie skrzynki różnych autorów.
 
Na starcie są to głównie skrzynki z obszaru cytadeli i kilka z innych obiektów fortyfikacyjnych ale mam nadzieję, że wkrótce pojawią się inne skrzynki, które zostaną dodane do tej ścieżki.
 
Niestety nie udało mi się uzyskać zgody właścicieli na dodanie do tego zbioru części skrzynek istniejących już w terenie.
 
Ponieważ część skrzynek jest dość ekstremalna i raczej niedostępna do rodzinnego keszowania poziom tzw wis został tak ustalony aby umożliwić wszystkim dostęp do tej ścieżki.
 
Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy i informuję, ze zwiedzając poszczególne obiekty i podejmując skrzynki można także zdobyć Regionalna Odznakę Turystyczną PTTK "TWIERDZA MODLIN".
 
Skrzynki w ramach GeoŚcieżki TWIERDZA MODLIN

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki TWIERDZA MODLIN
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 106 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis