Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPaths
GeoPath name
GeoPath type What is this?HelpHelpSpecifies the type of GeoPath. If the majority of caches are arranged in a line, or form a design on the map, set Geo-sketch . If the majority of caches highlight a tourist attraction (e.g. a famous building, museum, etc.) set Touristic . If the majority of caches show off a natural feature (e.g. a mountain peak, viewpoint, etc.) set Nature . If the caches have a common theme (e.g. cathedrals, famous authors, etc.) set Thematic . If you think your GeoPath should be in another category which is not listed, contact the OC Team cog (at) opencaching.pl
% cache finds required to complete GeoPath
What is this?HelpHelpAfter logging a percentage of the caches, the user may log the GeoPath as completed
GeoPath Description

Start a new GeoPath
Waypoint Cache name belongs to GeoPath  
(No caches to display)
GeoPaths
Number of displayed GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Display options
Name Type {statusOrPoints} Publication date Number of caches Completed


TWIERDZA MODLIN

GeoPath details
Mentor (?)HelpMentorThe mentor is the person who created the GeoPath. keram58
Visibility
Completed 56 times
Scoring 817.89 Points
Number of caches 106 (0 / 0 / 0)
% cache finds required to complete GeoPath 67% ( Geocaches)
GeoPath type Thematic
Publication date 16-01-2015
Owners Wojtek1121, filips, Johnny224, SNUFFER, mnisiek, makos, Soosa, coza, mototramp, szuwar_ek, r00t7, martuś, meteor2017, lavinka, Ranwers, Pawel Blonie, Drzazga, Osił, BAZYLEK, ZalewHK, Kasakasa, JoannaLadyMoon, michael50, keram58, jozio696
GeoPath's description
Około 30 km na północny zachód od Warszawy u zbiegu Narwi i Wisły usytuowana jest Twierdza Modlin. Twierdza składa się z cytadeli położonej na prawym brzegu Narwi, umocnionych przedmości: kazuńskiego i nowodworskiego oraz z dwóch pierścieni fortów.
 
Twierdza Modlin stanowi wielokrotnie rozbudowywany zespół umocnień i zawiera w sobie elementy fortyfikacji francuskiej, rosyjskiej i polskiej. Twierdza była czterokrotnie broniona: w 1813, 1831, 1915 i 1939 roku. Ponadto w 1920 w oparciu o nią toczyły się walki polsko-bolszewickie. Obsadzały ją wojska polskie (Księstwa Warszawskiego, Królestwa Polskiego, następnie Rzeczypospolitej), francuskie, saskie, wirtemberskie, rosyjskie i niemieckie (II i III Rzeszy).
Jest jedną z największych i najlepiej zachowanych twierdz w Polsce.
 
To co potocznie zwykliśmy nazywać Twierdzą Modlin odnosi się jedynie do jej części centralnej tworzącej osiedle Modlin Twierdza Nowego Dworu Mazowieckiego.W skład fortecy wchodzą także forty wewnętrznego i zewnętrznego pierścienia wzniesione w okresie od lat 80 - tych XIX wieku do wybuchu I wojny światowej oraz towarzyszące im dzieła z różnych okresów.
Na terenie fortecy znajduje się najdłuższy w Europie budynek – będący koszarami wojskowymi – liczący 2250 m długości. Zdarzało się, że w czasie pokoju mieszkało w nim do 20 tys. ludzi, a podczas oblężenia mógł on służyć jako schronienie (według różnych źródeł) nawet dla 60-100 tys. ludzi.
 
Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj:
 
Zapraszam wszystkich do podejmowania skrzynek w ramach tej geoŚcieżki. Ścieżka powstała w oparciu o już istniejące w terenie skrzynki różnych autorów.
 
Na starcie są to głównie skrzynki z obszaru cytadeli i kilka z innych obiektów fortyfikacyjnych ale mam nadzieję, że wkrótce pojawią się inne skrzynki, które zostaną dodane do tej ścieżki.
 
Niestety nie udało mi się uzyskać zgody właścicieli na dodanie do tego zbioru części skrzynek istniejących już w terenie.
 
Ponieważ część skrzynek jest dość ekstremalna i raczej niedostępna do rodzinnego keszowania poziom tzw wis został tak ustalony aby umożliwić wszystkim dostęp do tej ścieżki.
 
Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy i informuję, ze zwiedzając poszczególne obiekty i podejmując skrzynki można także zdobyć Regionalna Odznakę Turystyczną PTTK "TWIERDZA MODLIN".
 
Caches in this GeoPath TWIERDZA MODLIN

include following caches in gpx file:


inactive
ignored
placed by you
watched
founded
Logs count in gpx file*: 5

*) - for each cache. Available only for "GPX" files OK
information
Statistics for this GeoPath TWIERDZA MODLIN
Your progress on this GeoPath


0% (You found 0 from 106 Caches in the Geopath)

Show more statistics

Opinions and comments

Log your visit