Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPath
Naam GeoPath
Soort GeoPath Wat is dit?HelpUitlegDe soort van de GeoPath. Vorm op kaart: Bijvoorbeeld interessante plaatsen die een bepaalde vorm op een kaart hebben. Verkennen: Bijvoorbeeld om bepaalde plaatsen in je woonplaats te laten zien. Natuur: Mooie plaatsen die met natuur te maken hebben. Thema: Bijvoorbeeld een thema over een bepaald onderwerp.
% nodig om deze GeoPath te voltooien
Wat is dit?HelpUitlegNa het vinden van een bepaalde percentage zal de het mogelijk zijn om deze GeoPath als voltooid te kunnen loggen.
Beschrijving van GeoPath

Sla nieuwe GeoPath op
Waypoint cache naam Voeg toe aan GeoPath  
(Geen caches aanwezig)
GeoPath
Aantal weergegeven GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Meer opties
Naam Soort {statusOrPoints} Publicatie datum Aantal caches Voltooid


TWIERDZA MODLIN

Eigenschappen GeoPath
Hoofdeigenaar (?)HelpHoofdeigenaarHoofdeigenaar is de persoon die de GeoPath geregistreerd heeft. keram58
Status
Voltooid 56 keer
Score 817.89 punten
Aantal caches 106 (0 / 0 / 0)
% nodig om deze GeoPath te voltooien 67% ( Caches)
Soort GeoPath Thema
Publicatie datum 16-01-2015
Eigenaar Wojtek1121, filips, Johnny224, SNUFFER, mnisiek, makos, Soosa, coza, mototramp, szuwar_ek, r00t7, martuś, meteor2017, lavinka, Ranwers, Pawel Blonie, Drzazga, Osił, BAZYLEK, ZalewHK, Kasakasa, JoannaLadyMoon, michael50, keram58, jozio696
Beschrijving GeoPath
Około 30 km na północny zachód od Warszawy u zbiegu Narwi i Wisły usytuowana jest Twierdza Modlin. Twierdza składa się z cytadeli położonej na prawym brzegu Narwi, umocnionych przedmości: kazuńskiego i nowodworskiego oraz z dwóch pierścieni fortów.
 
Twierdza Modlin stanowi wielokrotnie rozbudowywany zespół umocnień i zawiera w sobie elementy fortyfikacji francuskiej, rosyjskiej i polskiej. Twierdza była czterokrotnie broniona: w 1813, 1831, 1915 i 1939 roku. Ponadto w 1920 w oparciu o nią toczyły się walki polsko-bolszewickie. Obsadzały ją wojska polskie (Księstwa Warszawskiego, Królestwa Polskiego, następnie Rzeczypospolitej), francuskie, saskie, wirtemberskie, rosyjskie i niemieckie (II i III Rzeszy).
Jest jedną z największych i najlepiej zachowanych twierdz w Polsce.
 
To co potocznie zwykliśmy nazywać Twierdzą Modlin odnosi się jedynie do jej części centralnej tworzącej osiedle Modlin Twierdza Nowego Dworu Mazowieckiego.W skład fortecy wchodzą także forty wewnętrznego i zewnętrznego pierścienia wzniesione w okresie od lat 80 - tych XIX wieku do wybuchu I wojny światowej oraz towarzyszące im dzieła z różnych okresów.
Na terenie fortecy znajduje się najdłuższy w Europie budynek – będący koszarami wojskowymi – liczący 2250 m długości. Zdarzało się, że w czasie pokoju mieszkało w nim do 20 tys. ludzi, a podczas oblężenia mógł on służyć jako schronienie (według różnych źródeł) nawet dla 60-100 tys. ludzi.
 
Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj:
 
Zapraszam wszystkich do podejmowania skrzynek w ramach tej geoŚcieżki. Ścieżka powstała w oparciu o już istniejące w terenie skrzynki różnych autorów.
 
Na starcie są to głównie skrzynki z obszaru cytadeli i kilka z innych obiektów fortyfikacyjnych ale mam nadzieję, że wkrótce pojawią się inne skrzynki, które zostaną dodane do tej ścieżki.
 
Niestety nie udało mi się uzyskać zgody właścicieli na dodanie do tego zbioru części skrzynek istniejących już w terenie.
 
Ponieważ część skrzynek jest dość ekstremalna i raczej niedostępna do rodzinnego keszowania poziom tzw wis został tak ustalony aby umożliwić wszystkim dostęp do tej ścieżki.
 
Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy i informuję, ze zwiedzając poszczególne obiekty i podejmując skrzynki można także zdobyć Regionalna Odznakę Turystyczną PTTK "TWIERDZA MODLIN".
 
Caches in GeoPath TWIERDZA MODLIN

Voeg volgende caches toe in GPX:


niet actief
negeren
gemaakte
gevolgde
gevonden
aantal logs in het GPX bestand*: 5

*) - voor elke cache. Alleen beschikbaar voor GPX formaat. OK
Informatie:
Toon statistieken TWIERDZA MODLIN
Voortgang van deze GeoPath


0% (je hebt 0 van 106 uit deze GeoPath gevonden)

Toon meer statistieken

Opmerkingen en/of loggen

Schrijf opmerking of log