
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.

Wysokość: 231 m n.p.m.

Województwo:
Polska > śląskie

Typ skrzynki:
Tradycyjna

Wielkość:
Mikro

Status:
Gotowa do szukania

Data ukrycia: 28-01-2020

Data utworzenia: 28-01-2020

Data opublikowania: 30-01-2020

Ostatnio zmodyfikowano: 13-05-2022

91x znaleziona

0x nieznaleziona

2 komentarze
3 obserwatorów

136 odwiedzających

59 x oceniona

Oceniona jako:
znakomita
23 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez:
astilla, Chrząszcze2, crosman04, Dallas, ForgottenSilesia, GFS, gura, illie, Jedeek, kafii, karwdo, KEISOR, mangus i 27@, Maniek, mateuszAZL, Meksha, Mhonar, Patlycja, Paulo, rogatek, słabakinia, Tisia, Whatever
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Heraldyka – to wspólnota ludzi spod takiego samego znaku – herbu, będącego publicznym wyznaniem swej przynależności do danej grupy. To zrozumienie swojej wartości, to duma ze swoich przodków, to uznanie ich roli i znaczenia w historii.

Heraldyką nazywamy naukę pomocniczą historii zajmującą się herbami. Heraldyka dzieli się na dwa zasadnicze działy:
- heraldykę praktyczną – będącą sztuką heraldyczną, wciąż żywą, choć czasem wynikającą ze snobizmu. Przy czym snobizm ów nie zawsze pojmować należy pejoratywnie.
- heraldykę historyczną – naukę zmierzającą do ustalenia i wyjaśnienia praw, którymi rządziła się heraldyka w przeszłości i wykorzystania tych ustaleń i informacji przez historyków w ich zabiegach poznawczych.
Polskie Towarzystwo Heraldyczne jest organizacją naukową zajmującą się przede wszystkim heraldyką historyczną mając na uwadze również upowszechnianie heraldyki.
Prawdopodobny dawny herb Bytomia w Pruskiej koronie - Budynek szkoły muzycznej