Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
Wycieczka do Gdańska - OP8LBY
Przygody pewnego krasnoludka
Owner: rapotek
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 0 m. ASL.
 Region: Poland > pomorskie
Cache type: Puzzle
Size: Micro
Status: Archived
Date hidden: 09-04-2017
Date created: 29-03-2017
Date published: 08-04-2017
Last modification: 19-11-2019
11x Found
0x Not found
8 notes
watchers 4 watchers
373 visitors
11 x rated
Rated as: Excellent
11 x recommended
This cache is recommended by: AldonaH, areckis, Badzia Gadzia, henrykp, isia (isiaczek_2002), Miki., misiek_siersciuch (m_si), MSZU, Mycha, Qbacki, xych
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  Nature 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL
Z dedykacją dla twórców obecnych i przyszłych wyimków:
budowniczych, artystów i keszerów

oraz dla tych, którzy... lubią czytać.

Za górami, za lasami, w równoległym świecie, nieopodal zaczarowanej rzeki mieszkał krasnoludek. Wiódł on skromne życie opiekuna polnych kwiatów, zawsze jednak z ciekawością chłonął nowiny z dalekich stron. Gdy usłyszał o gdańskich wyimkach, tak mu się spodobała ta inicjatywa, że zapragnął je obejrzeć na własne oczy.

Wkrótce rozpoczął przygotowania do wycieczki. Najważniejszą kwestią był transport. Udał się zatem do przedstawiciela linii lotniczych „Przestworza - Atrakcyjnie, Daleko” (PrzesADa), dostojnego pelikana. I tu okazało się, że o ile podróż do samego Gdańska przekracza możliwości finansowe naszego bohatera, o tyle tuż za granicami miasta cena jest dużo bardziej przystępna. Zapytany o przyczynę tych różnic pelikan oficjalnie nabrał wody w dziób, natomiast nieoficjalnie wyznał iż transport powietrzny w Gdańsku opanowała zgraja mew śmieszek pod wodzą niejakiego Smutasa i dyktuje ona niebotyczne ceny. Chcąc nie chcąc krasnoludek wykupił podróż do granicy miasta i z powrotem.

Po dotarciu do Gdańska w okolice wyimkowe, podróżnik z miejsca zachwycił się tym, co zobaczył. Oczarowany, zaczął oglądać nie tylko wyimki, ale całe miasto, które coraz bardziej mu się podobało. Wędrując długo ulicami, zwiedzając różne dzielnice poczuł wreszcie, że jest już zmęczony i nadszedł czas, aby opuścić granice Gdańska i wrócić do domu.

Wyciągnął zatem po raz kolejny mapę miasta, którą zakupił przezornie przed wyjazdem. Mapa nie była najnowsza, lecz wciąż przydatna. Została natomiast ulepszona w Instytucie Magii Księżycowej im. Pana Twardowskiego przez utalentowane rodzeństwo Jasia i Małgosię. Dzięki temu widoczna była na niej aktualna pozycja krasnoludka w mieście.

W tym miejscu urywa się historia krasnoludka. Smutas, niezbyt zadowolony z ujawnienia jego niecnych uczynków, podstępem ukradł dalszą część historii i powierzył ją swojemu sojusznikowi z Gdańska, Krukowatemu.

Krukowaty

Krukowaty

Podczas późniejszego spotkania sojuszników Smutas zagaił

Za jakiś czas przyślę kogoś zaufanego po to, co masz w swojej pieczy. W jaki sposób będzie mógł to uzyskać?
Kiedy przyjdzie nocą i skończy napawać się moim widokiem, niech spojrzy w lewo. Tam na drewnianym słupie mieszka mój sąsiad. Niezbyt się lubimy, więc bez jego wiedzy ukryłem magnetycznie twój skarb u podnóża słupa – odrzekł Krukowaty.
Sprytnie. Lecz ktoś, kto znajdzie ten skarb przypadkiem, zdoła go przecież poznać.
Tylko wtedy, gdy przyjdzie w twoim imieniu.

Jeżeli chcesz poznać ciąg dalszy historii naszego krasnoludka, a być może również coś więcej, znajdź Krukowatego i, korzystając z przedstawionego powyżej dialogu, dobierz się do skarbu powierzonego przez Smutasa.

Udając się do Krukowatego zabierz ze sobą smartfona lub aparat fotograficzny lub coś do pisania. Chyba że ufasz swojej wspaniałej pamięci...

Życzę powodzenia!

UWAGA: bardzo proszę nie dokonywać na własną rękę żadnych serwisów, reaktywacji czy wymian/dołożeń logbooka, a zamiast tego o każdej sytuacji wymagającej tego typu działań poinformować mnie bądź odpowiednim wpisem do logu, bądź przez formularz kontaktowy z profilu użytkownika.

Web Analytics

Additional hints
You must be logged-in to see additional hints
Pictures
Krukowaty jest tuż, tuż....