O keszu
Ważne
uwaga:
Kesz tudny do podjęcia polecam podbierać w nocy za dnia ruch w okolicy utrudnia zadanie .Jak dostać sie do kompleksu nie piszemy będziesz chciał znajdziesz wejście na priv możemy podpowiedzieć .
Filmik na zachęte
Trochę Historii
Historia fabryki Geyerów zaczyna się w 1828 roku. To wtedy do Łodzi przyjechała 23-letni wówczas Ludwik. Fabrykant zobowiązał się przez co najmniej 10 lat prowadzić tkalnię wyrobów wełnianych i wybudować dom. Otrzymał plac w osadzie Łódka nad rzeką Jasień przy ul. Piotrkowskiej 284-286. Przejmując bądź wykupując grunty leżące w sąsiedztwie, a także po drugiej stronie ulicy, stworzył kompleks obejmujący prawie 48 ha.
W 1839 był to wówczas jedyny w Łodzi w pełni zmechanizowany zakład włókienniczy o pełnym cyklu produkcyjnym. Pracowały tu trzy maszyny parowe napędzające przędzalnię o 20.384 wrzecionach oraz 168 mechanicznych warsztatów tkackich .
Po wojnie na bazie ich przedsiębiorstwa powstały Państwowe Zakłady Przemysłu Bawełnianego nr 3 (fabrykę połączono wówczas z innymi przedsiębiorstwami), w 1950 roku dawne zakłady Ludwika Geyera otrzymały nowego patrona – Feliksa Dzierżyńskiego. W połowie lat 60. do kompleksu przyłączono kolejne zakłady i nadano mu nową nazwę – Eskimo, która przetrwała do lat 90. Jeszcze w 1970 roku fabryka zatrudniała prawie 6 tys. pracowników, w 2000 roku już tylko 460. Przedsiębiorstwa nie udało się sprzedać, a w 2002 roku ogłoszono upadłość. W ciągu kilku dni wstrzymano produkcję i zwolniono wszystkich pracowników. W grudniu 2005 roku teren dawnego Eskimo kupiła od syndyka firma House 21, wchodząca w skład polsko-hiszpańskiej grupy Urbanica, z zamiarem wybudowaniem tam biur i mieszkań.
Podziękowania dla Nefryta za wspólne chowanie kesza i pomoc :)
25 копійок
- Całkowity dystans: 4083 km