Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Krępa Słupska - finał - OP4DBD
Bonus
Eigenaar: mcflis
Plaatser: baloniarz
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 29 meter NAP
 Provincie: Polen > pomorskie
Cache soort: Traditionele Cache
Grootte: Normaal
Status: Kan gezocht worden
Geplaatst op: 24-04-2012
Gemaakt op: 24-04-2012
Gepubliceerd op: 24-04-2012
Laatste verandering: 18-02-2015
59x Gevonden
0x Niet gevonden
5 Opmerkingen
watchers 0 Volgers
20 x Bekeken
41 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: goed
7 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: Antytaon, Cherry Shrimp, krzysiek222, mała_mi, MPG, smashin, wolny
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Bike  One-minute cache  Nature  You will need a shovel 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

W dniu 12.05.2012 Krępa Słupska będzie metą 120. rajdu turystycznego „Z Głosem Pomorza w plener”, start w Słupsku. To wydarzenie turystyczne skłoniło mnie do założenia kilku skrzynek (projektu Krępa Słupska) w tej małej ale jakże malowniczej miejscowości. Uczestnikami rajdu mogą być wytrawni poszukiwacze skrzynek geocache jak i osoby, które można tym bakcylem dopiero zarazić. Po zakończeniu rajdu w Krępie odbędzie się piknik i podczas jego trwania będzie wiele czasu aby przejść się po ścieżce spacerowo - dydaktyczno " Śladami księżniczki von Krempe"   wokół wsi i spróbować swoich sił w odnalezieniu kilku skrzynek geocache. Skromni ludzie zrzeszeni w Stowarzyszeniu „ Nasza Krępa” na różne sposoby zabiegają aby promować swoją kulturę, okolice i rękodzieło okolicznych artystów. Szukając materiałów do założenia tych kilku skrzynek korzystałem z pomocy członków stowarzyszenia, którzy pokazywali mi atrakcje i opowiadali o historii Krępy.

Nieco historii cytuję ze stron Stowarzyszenia Nasza Krępa:

Nazwa Crampen pojawiła się po raz pierwszy w 1313 r. i przechodziła dalsze modyfikacje (Krampe, Crampe w 1329 r., Crampyn w 1347 r., Crampow w 1434 r.). Początki wsi wiążą się z istnieniem grodu, którego pozostałości zachowały się nieopodal rzeki Słupi. W 1929 r. znajdowały się tu dwa młyny Hermana Witta i Fritza Gruhlke. Na cały powiat słynęło produkowane w tutejszym browarze piwo.

Tyle z kart historii. Obecnie po owym browarze i młynach niewiele pozostało. Zawierucha wojenna zniszczyła wiele starych budowli.

Cały projekt składa się z 5 niezależnych skrzynek OP4DC1, OP4DC2, OP4DC4, OP4DC6, OP4DC7. W logbookach tych skrzynek znajdują się dodatkowe informacje, które należy spisać i podstawić do poniższego wzoru. N54' 25.XYZ E17' 02.ZAB a wynik wskaże właściwe kordy skrzynki finałowej – bonusa. Skrzynka finałowa jako jedyna z projektu wymaga użycia łopatki.

Ponieważ projekt "Krępa Słupska" ma być dodatkową atrakcją 120. rajdu "Z Głosem Pomorza w plener" dane pozostałych skrzynek jak i spoiler finału opublikuję  na dzień przed rajdem w godzinach popołudniowych aby uniknąć falstartu.

Jak tylko ukażą się oficjalne informacje i regulamin „Rajdu” to zaraz go tu umieszczę – zapowiada się kawał dobrej zabawy.


EDIT 9.05.2012 

Link do zwiastuna Rajdowego :  http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120508/POWIATSLUPSKI/120509805

 

Warto się wybrać na ten rajd, przejść się jego 11 km trasą, zameldować swoją obecność na 5 punktach kontrolnych a potem jeszcze brać udział w losowaniu upominków. Jako wisienka na torcie czekać będzie 5 skrzynek zarejestrowanych w OC.PL + skrzynka bonus -FINAŁ.

 

EDIT 18.02.2015 Ponieważ kilka skrzynek z tej serii przeszło do historii zmieniam sposób zaliczenia tej skrzynki. Kesz na kordach

Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
ścieżka turystyczno - dydaktyczna
w razie potrzeby
Logs: Gevonden 59x Niet gevonden 0x Opmerking 5x Afbeelding 1x Alle logs Galerij