Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
Krępa Słupska - finał - OP4DBD
Bonus
Owner: mcflis
Founder: baloniarz
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 29 m. ASL.
 Region: Poland > pomorskie
Cache type: Traditional
Size: Regular
Status: Ready for Search
Date hidden: 24-04-2012
Date created: 24-04-2012
Date published: 24-04-2012
Last modification: 18-02-2015
59x Found
0x Not found
5 notes
watchers 0 watchers
20 visitors
41 x rated
Rated as: Good
7 x recommended
This cache is recommended by: Antytaon, Cherry Shrimp, krzysiek222, mała_mi, MPG, smashin, wolny
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  Bike  One-minute cache  Nature  You will need a shovel 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

W dniu 12.05.2012 Krępa Słupska będzie metą 120. rajdu turystycznego „Z Głosem Pomorza w plener”, start w Słupsku. To wydarzenie turystyczne skłoniło mnie do założenia kilku skrzynek (projektu Krępa Słupska) w tej małej ale jakże malowniczej miejscowości. Uczestnikami rajdu mogą być wytrawni poszukiwacze skrzynek geocache jak i osoby, które można tym bakcylem dopiero zarazić. Po zakończeniu rajdu w Krępie odbędzie się piknik i podczas jego trwania będzie wiele czasu aby przejść się po ścieżce spacerowo - dydaktyczno " Śladami księżniczki von Krempe"   wokół wsi i spróbować swoich sił w odnalezieniu kilku skrzynek geocache. Skromni ludzie zrzeszeni w Stowarzyszeniu „ Nasza Krępa” na różne sposoby zabiegają aby promować swoją kulturę, okolice i rękodzieło okolicznych artystów. Szukając materiałów do założenia tych kilku skrzynek korzystałem z pomocy członków stowarzyszenia, którzy pokazywali mi atrakcje i opowiadali o historii Krępy.

Nieco historii cytuję ze stron Stowarzyszenia Nasza Krępa:

Nazwa Crampen pojawiła się po raz pierwszy w 1313 r. i przechodziła dalsze modyfikacje (Krampe, Crampe w 1329 r., Crampyn w 1347 r., Crampow w 1434 r.). Początki wsi wiążą się z istnieniem grodu, którego pozostałości zachowały się nieopodal rzeki Słupi. W 1929 r. znajdowały się tu dwa młyny Hermana Witta i Fritza Gruhlke. Na cały powiat słynęło produkowane w tutejszym browarze piwo.

Tyle z kart historii. Obecnie po owym browarze i młynach niewiele pozostało. Zawierucha wojenna zniszczyła wiele starych budowli.

Cały projekt składa się z 5 niezależnych skrzynek OP4DC1, OP4DC2, OP4DC4, OP4DC6, OP4DC7. W logbookach tych skrzynek znajdują się dodatkowe informacje, które należy spisać i podstawić do poniższego wzoru. N54' 25.XYZ E17' 02.ZAB a wynik wskaże właściwe kordy skrzynki finałowej – bonusa. Skrzynka finałowa jako jedyna z projektu wymaga użycia łopatki.

Ponieważ projekt "Krępa Słupska" ma być dodatkową atrakcją 120. rajdu "Z Głosem Pomorza w plener" dane pozostałych skrzynek jak i spoiler finału opublikuję  na dzień przed rajdem w godzinach popołudniowych aby uniknąć falstartu.

Jak tylko ukażą się oficjalne informacje i regulamin „Rajdu” to zaraz go tu umieszczę – zapowiada się kawał dobrej zabawy.


EDIT 9.05.2012 

Link do zwiastuna Rajdowego :  http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120508/POWIATSLUPSKI/120509805

 

Warto się wybrać na ten rajd, przejść się jego 11 km trasą, zameldować swoją obecność na 5 punktach kontrolnych a potem jeszcze brać udział w losowaniu upominków. Jako wisienka na torcie czekać będzie 5 skrzynek zarejestrowanych w OC.PL + skrzynka bonus -FINAŁ.

 

EDIT 18.02.2015 Ponieważ kilka skrzynek z tej serii przeszło do historii zmieniam sposób zaliczenia tej skrzynki. Kesz na kordach

Additional hints
You must be logged-in to see additional hints
Pictures
ścieżka turystyczno - dydaktyczna
w razie potrzeby
Log entries: Found 59x Not found 0x Note 5x Picture 1x All entries Gallery