Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
c7-2 - Środek Powiatu - OP4713
Właściciel: caban7
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 289 m n.p.m.
 Województwo: Polska > małopolskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 14-01-2012
Data utworzenia: 10-01-2012
Data opublikowania: 10-01-2012
Ostatnio zmodyfikowano: 24-08-2012
88x znaleziona
9x nieznaleziona
6 komentarze
watchers 7 obserwatorów
39 odwiedzających
68 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Trochę o historii powiatu:

Dzieje powiatu chrzanowskiego związane są z górnictwem rud cynku i ołowiu. Pierwsze wzmianki źródłowe na temat Chrzanowa pochodzą z XII wieku. Zapiski dotyczą handlowego, tranzytowego charakteru miasta na drodze ze Śląska do Małopolski. W okresie I Rzeczypospolitej ziemie obecnego powiatu należały do powiatu krakowskiego. W 1795 r. zostały włączone do dystryktu olkuskiego w Galicji Zachodniej. W 1809 r. przeszły pod administrację Księstwa Warszawskiego. W latach 1815-1846 ziemie obecnego powiatu wchodziły w skład Wolnego Miasta Krakowa. Od 1846 r. należały do włączonego do Austrii Wielkiego Księstwa Krakowskiego.


Powiat chrzanowski powstał w latach 1853/54 w ramach reformy administracyjnej przeprowadzonej w Księstwie. W 1860 r. do powiatu chrzanowskiego wcielono powiat jaworznicki. Od tego czasu, aż do roku 1939, granice powiatu pozostały niezmienne. Jesienią 1939 r. po ataku i podboju Polski przez III Rzeszę powiat chrzanowski został pierwszy raz w swojej historii podzielony: zachodnia część z Chrzanowem, Jaworznem i Trzebinią została włączona bezpośrednio do Rzeszy Niemieckiej, a wschodnia część z Krzeszowicami do Generalnego Gubernatorstwa. Taki podział utrzymał się aż do końca wojny.
Odrodzony po II Wojnie Światowej powiat powrócił do swych granic sprzed 1939 r. Należał do województwa krakowskiego i obejmował początkowo miasta: Chrzanów, Jaworzno, Szczakowa, Trzebinia, Krzeszowice oraz okoliczne wsie. Jaworzno w 1956 r. zostało wyłączone z powiatu chrzanowskiego oraz powstały osiedla Chełmek i Libiąż.


W 1975 r. teren powiatu chrzanowskiego i Jaworzna został podzielony między województwa katowickie (Chrzanów, Jaworzno, Jeleń, Libiąż, Trzebinia - Siersza, Babice, Myślachowice) krakowskie (Krzeszowice i Alwernia) i bielskie (Chełmek). W 1977 r. Jeleń przyłączył się do Jaworzna, a nazwę miasta Trzebinia - Siersza zredukowano tylko do pierwszego członu.


W latach 1991 - 92 r. miasta Chrzanów, Libiąż i Trzebinia połączyły się z gminami wiejskimi mającymi w nich siedziby tworząc trzy gminy miejsko - wiejskie. W ten sposób liczba gmin w rejonie chrzanowskim zmniejszyła się z 8 do 5. W 1999 r. Krzeszowice sprzeciwiły się przyłączeniu do powiatu chrzanowskiego, obawiając się, że Chrzanów zdecyduje się pozostać w woj. śląskim. Jednak władze Chrzanowa, Libiąża, Trzebini i Babic opowiedziały się za powrotem do małopolski. Alwernia wyraziła chęć przyłączenia się do powyższych gmin, natomiast Jaworzno zdecydowało się pozostać w woj. śląskim.


Istniejący więc od 1999 r. powiat obejmuje gminy: Chrzanów, Libiąż, Trzebinia, Babice i Alwernia. /źródło: www.wikipedia.pl/

 

Co do samej skrzynki znajduje się ona w pobliżu pomnika, symbolizującego Środek Powiatu Chrzanowskiego. Znajduje się on u zbiegu drogi wojewódzkiej 781 wiodącej z Chrzanowa do Zatora oraz drogi powiatowej z Chrzanowa do Alwerni. Miejsce oznaczone jest niewielkim pomnikiem (patrz zdjęcia). Miejsce ukrycia skrzynki wyznaczają koordynaty. Skrzynka dostępna jest pieszo, rowerem, samochodem lub innym środkiem transportu. W pobliżu pomnika znajduje się powiem niewielki parking.

Pakiet startowy skrzynki to:
- logbook, ołówek i temperówka (nie do wymiany)
- trzy certyfikaty dla pierwszych trzech znalazców: FTF, STF, TFT (proszę o uważne czytanie literek, gdyż certyfikaty różnią się tylko pierwszymi literkami!)
- rzeczy do wymiany: figurka Simsona, gniotka, drewniany spinacz, smycz, naklejkę kalendarzyk, woodcoin geowolf
-  GK - 100 lat ZHP

Do podjęcia skrzynki, nie będzie potrzebna ani łopatka, ani kujka. Wystarczą rękawiczki.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Pomnik
Tablica
Zawartość kesza