Traumatyczne doświadczenia w specyficzny sposób wpływają na funkcje poznawcze, a w szczególności na pamięć. Po traumie obserwuje się zaburzenia pamięci narracyjnej, która umożliwiałaby .wiadome przypomnienie i odtworzenie faktów. Zdarzenie traumatyczne zapamiętywane jest głównie pod kątem sensoryczno-emocjonalnym. W procesie odtwarzania urazowych przeżyć wyłaniają się zniekształcenia, jakie to doświadczenie spowodowało w procesach poznawczych. Wydarzenie traumatyczne pamiętane jest w sposób fragmentaryczny, zniekształceniu ulega percepcja czasu i szczegółów kontekstu sytuacyjnego.
W koncepcji Freuda, pojawiły się dwa podstawowe mechanizmy modulacji napięcia: bariera bodźcowa związana z traumatyczną percepcją oraz wyparcie dotyczące urazowych wspomnień.
Michalina Gawinecka, Pamięć zdarzeń traumatycznych Psychiatria 2008, http://www.psychiatria.viamedica.pl/
Pora zmierzyć się z własnymi wspomnieniami. Terapia grupowa odbyła się dwa lata temu- teraz możesz jednak w pojedynkę wrócić w miejsca ukryte głęboko w podświadomości.
Aby znaleźć skrzynkę musisz w barze zapytać o stary niszczejący budynek schowany w lesie. Gdy już trafisz na ruiny odszukaj szpitalną kaplicę. Skrzynka jest schowana nisko pod ścianą kaplicy, przed którą mnich odprawiał swe rytuały. Do odnalezienia skrzynki może być pomocny blog jednego z pacjentów szpitala wspomnień.
http://starworms.blogspot.com/2010/10/szpital-wspomnien.html
Uwaga! na terenie szpitala może odbywać się gra w Paintball. W takim wypadku nie wolno wchodzić na teren gry gdyż może to być bardzo niebezpieczne.