Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
omen_dalmierz_2 - OP3581
Tajemnica zwykłej cegły
Właściciel: omen1975
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 96 m n.p.m.
 Województwo: Polska > pomorskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Normalna
Status: Zarchiwizowana
Czas: 1:00 h    Długość trasy: b.d.
Data ukrycia: 07-05-2011
Data utworzenia: 07-05-2011
Data opublikowania: 07-05-2011
Ostatnio zmodyfikowano: 26-08-2012
37x znaleziona
0x nieznaleziona
3 komentarze
watchers 4 obserwatorów
22 odwiedzających
27 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
11 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Baran.36, bartol, julianna, krasnal, Krzys97, KurczakMaly, pichu., Radzik, Śej, telefonalarmowy, Włóczykij.
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Zalecane szukanie nocą  Skrzynka niebezpieczna  Dostępna rowerem  Potrzebna latarka  Wymagany dodatkowy sprzęt  Potrzebny kompas  Offset cache  Dead Drop USB skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne  Dostępna tylko pieszo  Potrzebne hasło do logu! 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Zapraszam na kolejną wycieczkę szlakiem zapomnianych, trójmiejskich stanowisk dalmierzy artyleryjskich z okresu II Wojny Światowej. Piękna i malownicza okolica z widokiem na gdyńskie dzielnice Obłuże i Oksywie godna jest udania sie na spacer - szczególnie nocny, kiedy to światła Estakady Kwiatkowskiego przypominają mleczną drogę. Teren jest łatwodostępny , nadaje sie zarówno na wycieczkę pieszą jak i rowerową. 

Drugowojenne stanowiska dalmierzy rozlokowane na terenie wzgórz Trójmiasta stanowią unikatowe zabytki minionej epoki i godne są poznania. Więcej na temat samych obiektów można się dowiedzieć z opisu mojej podobnej skrzynki http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=13525 . Ciekawe informacje na temat zasady działania tych urządzeń mozna znaleźć w internecie, np tutaj --> http://pl.wikipedia.org/wiki/Dalmierz

Skrzynkę okresliłem mianem nietypowej , poniewaz zawiera zarówno elementy standardowego multicache-a, Dead Drop-a oraz skrzynki Offsetowej do której wymagane jest zabranie ze sobą urządzenia mobilnego w postaci laptopa ,notebooka  lub innych .Przed podjęciem kesza polecam dokładnie obejrzeć obiekt aby poznać jego konstrukcję co ułatwi wykonanie poszczególnych etapów zadania.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dotarcie do dalmierza nie powinno stanowić dla nikogo problemu. Koordynaty wskazują dokładną lokalizację budowli. Obiekt zachowany jest w średnim stanie technicznym,  podstawa urzadzeń optycznych zasypana jest śmieciami, wnętrze również do najczystrzych nie należy. Główne wejście znajduje się z boku budowli tak jak w wiekszości tego typu konstrukcji.  

 



Po wejściu do środka znajdujemy się w jednym z dwóch pomieszczeń w których ukryty jest kesz. Kilkustopniowe schody prowadzące do góry umozliwiały niegdyś dojście do osłonietego kopułą stanowiska tuby optycznej.

Zadanie składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to odnalezienie kesza ukrytego w ścianie jednego z pomieszczeń. Drugi etap to odnalezienie zwykłej cegły w której znajdziecie hasło do logu skrzynki.

Niezbędne jest posiadanie przedłużacza USB ,laptopa lub notebooka.

 

Miejsce ukrycia cegły to tylko pierwszy stopień trudności. Po jej odnalezieniu proszę o wpisanie sie do elektronicznego logu w polskiej wersji językowej oraz  spisanie hasła !!!

Cegiełka NIE jest elementem wymiennym ani Geokretem. Prosze jej nie zabierać ani nie przekładac w inne miejsce !

Bardzo proszę o staranne ukrycie obydwóch elementów zadania i NIE podejmowanie skrzynki w czasie kiedy w pobliżu znajdują sie inni spacerowicze.

 

Życzę owocnych poszukiwań i przede wszystkim udanego spaceru .

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.