Zapraszam na kolejną wycieczkę szlakiem zapomnianych, trójmiejskich stanowisk dalmierzy artyleryjskich z okresu II Wojny Światowej. Piękna i malownicza okolica z widokiem na gdyńskie dzielnice Obłuże i Oksywie godna jest udania sie na spacer - szczególnie nocny, kiedy to światła Estakady Kwiatkowskiego przypominają mleczną drogę. Teren jest łatwodostępny , nadaje sie zarówno na wycieczkę pieszą jak i rowerową.
Drugowojenne stanowiska dalmierzy rozlokowane na terenie wzgórz Trójmiasta stanowią unikatowe zabytki minionej epoki i godne są poznania. Więcej na temat samych obiektów można się dowiedzieć z opisu mojej podobnej skrzynki http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=13525 . Ciekawe informacje na temat zasady działania tych urządzeń mozna znaleźć w internecie, np tutaj --> http://pl.wikipedia.org/wiki/Dalmierz
Skrzynkę okresliłem mianem nietypowej , poniewaz zawiera zarówno elementy standardowego multicache-a, Dead Drop-a oraz skrzynki Offsetowej do której wymagane jest zabranie ze sobą urządzenia mobilnego w postaci laptopa ,notebooka lub innych .Przed podjęciem kesza polecam dokładnie obejrzeć obiekt aby poznać jego konstrukcję co ułatwi wykonanie poszczególnych etapów zadania.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotarcie do dalmierza nie powinno stanowić dla nikogo problemu. Koordynaty wskazują dokładną lokalizację budowli. Obiekt zachowany jest w średnim stanie technicznym, podstawa urzadzeń optycznych zasypana jest śmieciami, wnętrze również do najczystrzych nie należy. Główne wejście znajduje się z boku budowli tak jak w wiekszości tego typu konstrukcji.
Po wejściu do środka znajdujemy się w jednym z dwóch pomieszczeń w których ukryty jest kesz. Kilkustopniowe schody prowadzące do góry umozliwiały niegdyś dojście do osłonietego kopułą stanowiska tuby optycznej.
Zadanie składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to odnalezienie kesza ukrytego w ścianie jednego z pomieszczeń. Drugi etap to odnalezienie zwykłej cegły w której znajdziecie hasło do logu skrzynki.
Niezbędne jest posiadanie przedłużacza USB ,laptopa lub notebooka.
Miejsce ukrycia cegły to tylko pierwszy stopień trudności. Po jej odnalezieniu proszę o wpisanie sie do elektronicznego logu w polskiej wersji językowej oraz spisanie hasła !!!
Cegiełka NIE jest elementem wymiennym ani Geokretem. Prosze jej nie zabierać ani nie przekładac w inne miejsce !
Bardzo proszę o staranne ukrycie obydwóch elementów zadania i NIE podejmowanie skrzynki w czasie kiedy w pobliżu znajdują sie inni spacerowicze.
Życzę owocnych poszukiwań i przede wszystkim udanego spaceru .
Dominik
- Całkowity dystans: 298 km