Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Zamek Udórz - OP322B
Właściciel: Maćko
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 344 m n.p.m.
 Województwo: Polska > śląskie
Typ skrzynki: Multicache
Wielkość: Normalna
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 05-03-2011
Data utworzenia: 06-03-2011
Data opublikowania: 06-03-2011
Ostatnio zmodyfikowano: 12-03-2011
36x znaleziona
1x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 6 obserwatorów
114 odwiedzających
29 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
12 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Aikido, Chrząszcze2, crazy_baby, delete NIEAKTYWNY, Don Vito, dzejbi, futerror, gagu, norbinorek, Pawello, Seamair, Volfram
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Skrzynka niebezpieczna  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Oto druga skrzynka z serii prawdziwych jurajskich poszukiwań Jest dość łatwa, ale ciekawa. Przeciętnie sprawny turysta poradzi sobie bez problemu z jej podjęciem. Prawdziwy keszowiec musi być przygotowany na wszystko! Tak więc nie znajdziesz tu informacji co wziąć i gdzie iść. Musisz być zwarty i gotowy,  ale informuję:

1. Wymagana sprawność fizyczna. Musisz znać podstawowe zasady poruszania się w terenie skalistym,wyeksponowanym (właściwie tylko przy podejmowaniu drugiej wskazówki).
2. Skrzynka typu Multi. Składa się z 3 etepów. Koordynaty główne GPS prowadzą do pierwszego punktu gdzie znajdziesz wskazówki gdzie szukać etapu pośredniego. Wskazówki w etapie pośrednim doprowadzą cię do finalnej skrzynki z notesem i skarbami ;).
3. Dla ułatwienia, pierwsza skrzynka ukryta jest w oczywistym miejscu. Jest dobrze schowana, a że miejsce obfituje w zakamarki tak więc odnalezienie jej nie będzie łatwe.
Po przeczytaniu wiadomości zostaw dokładnie w miejscu w którym je znalazłeś!

Skrzynkę założyłem spontanicznie stąd brak opisów informacyjnych na zewnątrz 2 skrzynek (finalna jest ok). Jeśli ktoś może proszę o pomoc w oblepieniu skrzneczek. Jeśli mi się uda i będę w okolicy oznaczę skrzynki osobiście i wymienię wskazówki pisane ręcznie na kolanie na drukowane :)

Historia obiektu:

Załorzenie zostało wzniesione na planie nieforemnego pięcioboku o powierzchni około 600 m2. Budowę rozpoczęli prawdopodobnie prywatni właściciele, którzy otrzymali Udórz od zakonu bożogrobców w 1365 r. Budowę muru obwodowego rozpoczęto zatem prawdopodobnie pod koniec XIV w. lub na początku XV w. Być może, że dokonał tego Iwo z Obiechowa (Iwan Goły), który w l. 1398-1400 był wielkorządcą krakowskim, a jeszcze później, starostą brzeskim i kujawskim, zatem mógł dysponować wystarczającymi środkami finansowymi, aby podołać temu zadaniu.


Z najnowszych badań archeologicznych prowadzonych w latach 1987-88 wynika, że wewnątrz murów obwodowych brak jest jakichkolwiek śladów mieszkalnych, gospodarczych czy też obronnych. Brak jest również przedmiotów codziennego użytku. Świadczyć to może, że obiekt nie był nigdy użytkowany, a jego budowa nie została zakończona lub założeniem docelowym były jedynie pojedyncze mury obwodowe. Podczas badań ustalono również, że nie istniało tu podzamcze.