Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Zamek Udórz - OP322B
Eigenaar: Maćko
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 344 meter NAP
 Provincie: Polen > śląskie
Cache soort: Multi Cache
Grootte: Normaal
Status: Kan gezocht worden
Geplaatst op: 05-03-2011
Gemaakt op: 06-03-2011
Gepubliceerd op: 06-03-2011
Laatste verandering: 12-03-2011
36x Gevonden
1x Niet gevonden
1 Opmerkingen
watchers 6 Volgers
114 x Bekeken
29 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
12 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: Aikido, Chrząszcze2, crazy_baby, delete NIEAKTYWNY, Don Vito, dzejbi, futerror, gagu, norbinorek, Pawello, Seamair, Volfram
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Dangerous Cache  Monumental place 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Oto druga skrzynka z serii prawdziwych jurajskich poszukiwań Jest dość łatwa, ale ciekawa. Przeciętnie sprawny turysta poradzi sobie bez problemu z jej podjęciem. Prawdziwy keszowiec musi być przygotowany na wszystko! Tak więc nie znajdziesz tu informacji co wziąć i gdzie iść. Musisz być zwarty i gotowy,  ale informuję:

1. Wymagana sprawność fizyczna. Musisz znać podstawowe zasady poruszania się w terenie skalistym,wyeksponowanym (właściwie tylko przy podejmowaniu drugiej wskazówki).
2. Skrzynka typu Multi. Składa się z 3 etepów. Koordynaty główne GPS prowadzą do pierwszego punktu gdzie znajdziesz wskazówki gdzie szukać etapu pośredniego. Wskazówki w etapie pośrednim doprowadzą cię do finalnej skrzynki z notesem i skarbami ;).
3. Dla ułatwienia, pierwsza skrzynka ukryta jest w oczywistym miejscu. Jest dobrze schowana, a że miejsce obfituje w zakamarki tak więc odnalezienie jej nie będzie łatwe.
Po przeczytaniu wiadomości zostaw dokładnie w miejscu w którym je znalazłeś!

Skrzynkę założyłem spontanicznie stąd brak opisów informacyjnych na zewnątrz 2 skrzynek (finalna jest ok). Jeśli ktoś może proszę o pomoc w oblepieniu skrzneczek. Jeśli mi się uda i będę w okolicy oznaczę skrzynki osobiście i wymienię wskazówki pisane ręcznie na kolanie na drukowane :)

Historia obiektu:

Załorzenie zostało wzniesione na planie nieforemnego pięcioboku o powierzchni około 600 m2. Budowę rozpoczęli prawdopodobnie prywatni właściciele, którzy otrzymali Udórz od zakonu bożogrobców w 1365 r. Budowę muru obwodowego rozpoczęto zatem prawdopodobnie pod koniec XIV w. lub na początku XV w. Być może, że dokonał tego Iwo z Obiechowa (Iwan Goły), który w l. 1398-1400 był wielkorządcą krakowskim, a jeszcze później, starostą brzeskim i kujawskim, zatem mógł dysponować wystarczającymi środkami finansowymi, aby podołać temu zadaniu.


Z najnowszych badań archeologicznych prowadzonych w latach 1987-88 wynika, że wewnątrz murów obwodowych brak jest jakichkolwiek śladów mieszkalnych, gospodarczych czy też obronnych. Brak jest również przedmiotów codziennego użytku. Świadczyć to może, że obiekt nie był nigdy użytkowany, a jego budowa nie została zakończona lub założeniem docelowym były jedynie pojedyncze mury obwodowe. Podczas badań ustalono również, że nie istniało tu podzamcze.