Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Krzyż - miejsce zbrodni - OP2F90
Historia która nie daje o sobie zapomnieć
Właściciel: morrison-1986
Założyciel: voytekgraf
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 190 m n.p.m.
 Województwo: Polska > łódzkie
Typ skrzynki: Quiz
Wielkość: Normalna
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 20-11-2010
Data utworzenia: 22-11-2010
Data opublikowania: 22-11-2010
Ostatnio zmodyfikowano: 04-11-2020
41x znaleziona
1x nieznaleziona
9 komentarze
watchers 15 obserwatorów
60 odwiedzających
34 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
13 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: anoriell, bolerob, Bramstenga, frog_1, kustosz12, lukooo, Maleska, martinesss i ania, Olo74_Lilalu, patrycjakamil, Ryjek+, Solan0, Wojtek.
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Potrzebny kompas  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne  Potrzebna łopatka 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

logo

 

PREZENTUJE:

 

"KRZYŻ - MIEJSCE ZBRODNI"

 


 

 Skrzynka została mi przekazana do adopcji przez Użytkownika  voytekgraf (mój Tato:)).

 


 

Są na świecie miejsca, które mają swoją historię i która nie chce dać o sobie zapomnieć. Miejsca mroczne, tajemnicze. Miejsca tak ponure, że od samego oglądania zdjęć czy od zasłyszanych historii przebiega po plecach lodowaty i zimny dreszcz, a na skroniach pojawiają się lśniące kropelki potu. Są jednak również miejsca, których nikt nie posądzałby, że mogą skrywać jakąkolwiek ponurą tajemnicę. Jedno z takich miejsc chciałbym Wam pokazać. Przytoczyć jego historię oraz rozwiązać jego tajemnicę. Jeżeli jesteście zainteresowani to zapraszam do maluteńkiej wsi - Rokitnicy.

Ten uroczy zakątek znajduje się w Dolinie Grabii (jednej z najczystszych rzek w Polsce!). Piękne lasy obfite w grzyby, mnóstwo rozmaitych zwierząt, mnóstwo fantastycznych tras zarówno pieszych jak i rowerowych. Okolica nie jest jeszcze bardzo popularna wśród działkowiczów wobec czego nie naraża się nikt na zbędny hałas, tłumy ludzi czy niebotyczne ilości śmieci wyrzucanych przez idiotów gdzie popadnie. Warto zatrzymać się by odpocząć na naturalnych plażach wyrobionych przez prądy Grabii (przy okazji można poszukać keszy OP492C oraz OP492D). Latem rzeka bardzo przyjemnie chłodzi (nie tylko ciało ale także piwo), a jak się przekonałem - w maju również wcale nie jest zimna. To chyba najbardziej popularne miejsce w okolicy wśród działkowiczów i miejscowych, gdzie można przyjechać w gorące dni by korzystać z uroków chłodu rzecznej wody oraz luksusów jakie przynosi, kiedy termometry pokazują ponad 30 stopni temperatury. Koniecznie obejrzeć należy również Młyny. Ten na Baryczy i w Talarze (doczekał się na nowo skrzynki - OP80L8).

 

Jednak pozwólcie, że wrócę do głównego tematu skrzynki.

Ze wszystkich przywilejów okolicy korzystała niewątpliwie bohaterka historii jaką chcę Wam przytoczyć jak i "bohater" tejże opowieści. Całej tej historii nie będę Wam tutaj przytaczał. Całość oparta jest na faktach i nie nadaje się absolutnie do prezentowania na publicznym forum! Jeżeli chcecie dowiedzieć się co wydarzyło się w tych pięknych (a zarazem dzikich) lasach musicie odwiedzić miejsce jakie Wam pokazuję. Sporo czasu zajęło mi zebranie informacji o wydarzeniach jakie miały tutaj miejsce przed laty. Nie ma się czemu dziwić. Okoliczni mieszkańcy niewątpliwie nie mają ochoty tego wspominać. Bo po co? Przecież to takie błogie i cudowne lasy i taka spokojna okolica...

 

     O keszu:

 

Aby odnaleźć skrzynkę potrzebne są informacje z miejsca na które wskazują współrzędne. Należy z niego odczytać jedyną liczbę jaka się tam znajduje i udać się tyle właśnie metrów na południe.

Quiz to banał. Ten typ kesza ustawiony jest tylko po to by każdy zapoznał się z napisem jaki znajduje się na obiekcie.

W środku kesza znajduje się dokładny opis wydarzeń jakie wydarzyły się tutaj przed laty.

Pojemnik w jakim zakopany jest kesz sprezentował mi Brat (krótko po tym jak opowiedziałem mu historię tego miejsca), który wracał kiedyś z działki. Powiem Wam szczerze, że kiedy mi go wręczał to przecierałem oczy ze zdumienia i w pewien sposób podziwiałem jego odwagę (głupotę?).

Skrzynka ukryta w starym OC stylu (bo zakopana) choć po nowemu. Proszę maskujcie tak jak znaleźliście. Zajmie to minutę dłużej, a niewątpliwie szukanie będzie większą przyjemnością dla kolejnych Poszukiwaczy, a i ja będę spokojniejszy o losy skrzynki.

POWODZENIA!

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.