Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
10x znaleziona
3x nieznaleziona
0 komentarze
2 obserwatorów
Oceniona jako: dobra
Atrybuty skrzynki
Opis
PL
Przyglądając się kiedyś mapie Wrocławia ze skrzynkami zwróciłem uwagę, że na moim osiedlu nie ma ani jednej. A, że od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad założeniem swojego pierwszego kesza decyzja była oczywista – to musi być Nowy Dwór! Przez głowę przeleciało multum pomysłów, ale zawsze wybijało się miejsce o istnieniu którego niewielu mieszkańców osiedla jeszcze pamięta. Mianowicie nieistniejący już Pałacyk znajdujący się kiedyś przy zbiegu obecnej ulicy Nowodworskiej i Chociebuskiej.

rysunek piórkiem Nowego Dworu autorstwa F.B. Wernera - 1755 rok

1988 rok
Lata świetności minęły i Pałacyk popadał w ruinę, aż w końcu został wysadzony w 1996 roku
Ostatnią stertę gruzu przysypano ziemią i tak powstała niewielka górka, a wokół zieleniec dla mieszkańców z placem zabaw.
Kordy wskazują górkę. Keszyk skrywa jeden z niemych świadków historii tego miejsca. Zieleniec i pobliski plac zabaw są oblegane przez dzieci, osoby starsze i psiarzy wyprowadzających swoje kudłate pociechy. Zalecam poszukiwania nocne. Sam kesza zakładałem o 23:00 i jeszcze napotkałem Pana z pieskiem.
Dodatkowe informacje
Obrazki/zdjęcia
Wpisy do logu:
10x
3x
0x