Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPath
Naam GeoPath
Soort GeoPath Wat is dit?HelpUitlegDe soort van de GeoPath. Vorm op kaart: Bijvoorbeeld interessante plaatsen die een bepaalde vorm op een kaart hebben. Verkennen: Bijvoorbeeld om bepaalde plaatsen in je woonplaats te laten zien. Natuur: Mooie plaatsen die met natuur te maken hebben. Thema: Bijvoorbeeld een thema over een bepaald onderwerp.
% nodig om deze GeoPath te voltooien
Wat is dit?HelpUitlegNa het vinden van een bepaalde percentage zal de het mogelijk zijn om deze GeoPath als voltooid te kunnen loggen.
Beschrijving van GeoPath

Sla nieuwe GeoPath op
Waypoint cache naam Voeg toe aan GeoPath  
(Geen caches aanwezig)
GeoPath
Aantal weergegeven GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Meer opties
Naam Soort {statusOrPoints} Publicatie datum Aantal caches Voltooid


Orientuj Się i Myśl

Eigenschappen GeoPath
Hoofdeigenaar (?)HelpHoofdeigenaarHoofdeigenaar is de persoon die de GeoPath geregistreerd heeft. Jeanpaul
Status
Voltooid 14 keer
Score 141.49 punten
Aantal caches 21 (0 / 0 / 0)
% nodig om deze GeoPath te voltooien 85% ( Caches)
Soort GeoPath Thema
Publicatie datum 19-03-2019
Eigenaar Jeanpaul, malenstwo, Wojtek.
Beschrijving GeoPath

WPROWADZENIE

Biegi na orientację mają wiele wspólnego z geocachingiem. Na trasie biegu trzeba znaleźć wiele punktów ukrytych w terenie. Każde znalezienie trzeba potwierdzić na karcie lub zalogować w systemie przy pomocy chipa. Trasę zalicza odwiedzenie wszystkich punktów.

Kolebką biegów na orientację jest Skandynawia. Pierwsze zawody rozegrano w Norwegii w 1897 roku. Obecnie International Orienteering Federation (IOF) zrzesza 78 państw, w tym Polskę. Rozgrywane są Mistrzostwa Świata, Europy i Polski. W ciągu roku rozgrywanych jest wiele imprez różnej rangi. Na stronie Polskiego Związku Orientacji Sportowej można znaleźć kalendarz wszystkich zawodów w Polsce - https://orienteering.org.pl/pzos/competitions

Rozgrywanych jest wiele form biegów na orientację. Oprócz klasycznych biegów na różnych dystansach organizowane są biegi narciarskie, rowerowe, sztafetowe, nocne i wiele innych. Każdy zawodnik na starcie biegu otrzymuje szczegółową mapę topograficzną z zaznaczonymi punktami trasy, kartę lub chipa do potwierdzenia znalezienia punktów trasy oraz kompas lub busolę do orientowania się w terenie. Zawody są rozgrywane na czas.

 

ZASADY GEOŚCIEŻKI

W Lesie Łagiewnickim znajduje się stała trasa gry terenowej, której pomysłodawcą i organizatorem był w 2014 roku Klub Turystyki Rowerowej Bike Orient. Dzięki uprzejmości organizatora Bike Orient możemy wykorzystać na potrzeby naszej geościeżki mapę oraz punkty trasy.

Geościeżka „Orientuj Się i Myśl” jest wzorowana na Turystycznym Marszu na Orientację „Orientuj się i licz”, organizowanym corocznie od 1997 roku przez UKS „Orientuś” Łódź. Są to specyficzne zawody, w których oprócz znalezienia jak największej ilości punktów w terenie trzeba rozwiązywać zadania (matematyczne i topograficzne) i jeszcze zmieścić się w limicie czasowym. Więcej o tych zawodach znajdziecie tu: http://orientuslodz.pl/nasze-zawody/orientuj-sie-i-licz. Zasady naszej geościeżki zostały nieco zmodyfikowane i dostosowane do potrzeb geocachingu.

Zabawę zaczynamy od pobrania i wydrukowania mapy Bike Orient. Mapę trasy możecie pobrać TUTAJ. Cała trasa liczy 18 punktów. Są to drewniane słupki, zaopatrzone w tzw. perforatory oraz numery punktów i znaki opencachingu. Aby potwierdzić  swoją obecność na punktach (co będzie przydatne, jeżeli chcecie znaleźć kesz bonusowy), musicie odbić dziurki przy pomocy perforatorów w odpowiednich polach na karcie startowej uczestnika (np. punkt nr 1 w kratce nr 1). Kartę można pobrać TUTAJ. Należy ją wydrukować i zabrać ze sobą na trasę. Pola oznaczone literą R są zapasowe np. jakbyście przez przypadek punkt nr 4 odbili w polu nr 6, albo gdyby nie wszystkie ząbki perforatora się poprawnie odbiły.

Wszystkie kesze ukryte są w pobliżu punktów trasy. Informacje jak dotrzeć od punktu do kesza są umieszczone w opisie keszy. Po znalezieniu pojemnika można od razu wpisać się do logbooka i zaliczyć kesza. Jednak jeśli chcecie również dotrzeć do skrzynki finałowej geościeżki musicie dodatkowo pomyśleć i rozwiązać zadanie znajdujące się w pojemniku. Zadania są różne – logiczne, matematyczne, manualne, szaradziarskie, quizy, szyfry lub po prostu ciekawe pytania z różnych dziedzin życia, nauki i kultury. Rozwiązaniem każdego zadania jest słowo, liczba lub litera. Numer kesza odpowiada wartości litery. W przypadku słowa jest to pierwsza litera. Liczbę piszemy słownie.

Uwaga

Wszystkie kesze są w zasadzie GPS free (za wyjątkiem finału i bonusów). Szukamy ich z mapą i busolą. Kordy są tylko orientacyjne, na mapie podane są charakterystyczne punkty, przy których stoi słupek. Od słupka do kesza traficie na podstawie opisów.

Wyruszając na trasę geościeżki zabierz ze sobą mapę, kartę, busolę, kawałek kartki, coś do pisania i najlepiej rower (czasem może się również przydać telefon z internetem).

Powodzenia!!!

Caches in GeoPath Orientuj Się i Myśl

Voeg volgende caches toe in GPX:


niet actief
negeren
gemaakte
gevolgde
gevonden
aantal logs in het GPX bestand*: 5

*) - voor elke cache. Alleen beschikbaar voor GPX formaat. OK
Informatie:
Toon statistieken Orientuj Się i Myśl
Voortgang van deze GeoPath


0% (je hebt 0 van 21 uit deze GeoPath gevonden)

Toon meer statistieken

Opmerkingen en/of loggen

Schrijf opmerking of log