Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPaths
GeoPath name
GeoPath type What is this?HelpHelpSpecifies the type of GeoPath. If the majority of caches are arranged in a line, or form a design on the map, set Geo-sketch . If the majority of caches highlight a tourist attraction (e.g. a famous building, museum, etc.) set Touristic . If the majority of caches show off a natural feature (e.g. a mountain peak, viewpoint, etc.) set Nature . If the caches have a common theme (e.g. cathedrals, famous authors, etc.) set Thematic . If you think your GeoPath should be in another category which is not listed, contact the OC Team cog (at) opencaching.pl
% cache finds required to complete GeoPath
What is this?HelpHelpAfter logging a percentage of the caches, the user may log the GeoPath as completed
GeoPath Description

Start a new GeoPath
Waypoint Cache name belongs to GeoPath  
(No caches to display)
GeoPaths
Number of displayed GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Display options
Name Type {statusOrPoints} Publication date Number of caches Completed


Orientuj Się i Myśl

GeoPath details
Mentor (?)HelpMentorThe mentor is the person who created the GeoPath. Jeanpaul
Visibility
Completed 14 times
Scoring 141.49 Points
Number of caches 21 (0 / 0 / 0)
% cache finds required to complete GeoPath 85% ( Geocaches)
GeoPath type Thematic
Publication date 19-03-2019
Owners Jeanpaul, malenstwo, Wojtek.
GeoPath's description

WPROWADZENIE

Biegi na orientację mają wiele wspólnego z geocachingiem. Na trasie biegu trzeba znaleźć wiele punktów ukrytych w terenie. Każde znalezienie trzeba potwierdzić na karcie lub zalogować w systemie przy pomocy chipa. Trasę zalicza odwiedzenie wszystkich punktów.

Kolebką biegów na orientację jest Skandynawia. Pierwsze zawody rozegrano w Norwegii w 1897 roku. Obecnie International Orienteering Federation (IOF) zrzesza 78 państw, w tym Polskę. Rozgrywane są Mistrzostwa Świata, Europy i Polski. W ciągu roku rozgrywanych jest wiele imprez różnej rangi. Na stronie Polskiego Związku Orientacji Sportowej można znaleźć kalendarz wszystkich zawodów w Polsce - https://orienteering.org.pl/pzos/competitions

Rozgrywanych jest wiele form biegów na orientację. Oprócz klasycznych biegów na różnych dystansach organizowane są biegi narciarskie, rowerowe, sztafetowe, nocne i wiele innych. Każdy zawodnik na starcie biegu otrzymuje szczegółową mapę topograficzną z zaznaczonymi punktami trasy, kartę lub chipa do potwierdzenia znalezienia punktów trasy oraz kompas lub busolę do orientowania się w terenie. Zawody są rozgrywane na czas.

 

ZASADY GEOŚCIEŻKI

W Lesie Łagiewnickim znajduje się stała trasa gry terenowej, której pomysłodawcą i organizatorem był w 2014 roku Klub Turystyki Rowerowej Bike Orient. Dzięki uprzejmości organizatora Bike Orient możemy wykorzystać na potrzeby naszej geościeżki mapę oraz punkty trasy.

Geościeżka „Orientuj Się i Myśl” jest wzorowana na Turystycznym Marszu na Orientację „Orientuj się i licz”, organizowanym corocznie od 1997 roku przez UKS „Orientuś” Łódź. Są to specyficzne zawody, w których oprócz znalezienia jak największej ilości punktów w terenie trzeba rozwiązywać zadania (matematyczne i topograficzne) i jeszcze zmieścić się w limicie czasowym. Więcej o tych zawodach znajdziecie tu: http://orientuslodz.pl/nasze-zawody/orientuj-sie-i-licz. Zasady naszej geościeżki zostały nieco zmodyfikowane i dostosowane do potrzeb geocachingu.

Zabawę zaczynamy od pobrania i wydrukowania mapy Bike Orient. Mapę trasy możecie pobrać TUTAJ. Cała trasa liczy 18 punktów. Są to drewniane słupki, zaopatrzone w tzw. perforatory oraz numery punktów i znaki opencachingu. Aby potwierdzić  swoją obecność na punktach (co będzie przydatne, jeżeli chcecie znaleźć kesz bonusowy), musicie odbić dziurki przy pomocy perforatorów w odpowiednich polach na karcie startowej uczestnika (np. punkt nr 1 w kratce nr 1). Kartę można pobrać TUTAJ. Należy ją wydrukować i zabrać ze sobą na trasę. Pola oznaczone literą R są zapasowe np. jakbyście przez przypadek punkt nr 4 odbili w polu nr 6, albo gdyby nie wszystkie ząbki perforatora się poprawnie odbiły.

Wszystkie kesze ukryte są w pobliżu punktów trasy. Informacje jak dotrzeć od punktu do kesza są umieszczone w opisie keszy. Po znalezieniu pojemnika można od razu wpisać się do logbooka i zaliczyć kesza. Jednak jeśli chcecie również dotrzeć do skrzynki finałowej geościeżki musicie dodatkowo pomyśleć i rozwiązać zadanie znajdujące się w pojemniku. Zadania są różne – logiczne, matematyczne, manualne, szaradziarskie, quizy, szyfry lub po prostu ciekawe pytania z różnych dziedzin życia, nauki i kultury. Rozwiązaniem każdego zadania jest słowo, liczba lub litera. Numer kesza odpowiada wartości litery. W przypadku słowa jest to pierwsza litera. Liczbę piszemy słownie.

Uwaga

Wszystkie kesze są w zasadzie GPS free (za wyjątkiem finału i bonusów). Szukamy ich z mapą i busolą. Kordy są tylko orientacyjne, na mapie podane są charakterystyczne punkty, przy których stoi słupek. Od słupka do kesza traficie na podstawie opisów.

Wyruszając na trasę geościeżki zabierz ze sobą mapę, kartę, busolę, kawałek kartki, coś do pisania i najlepiej rower (czasem może się również przydać telefon z internetem).

Powodzenia!!!

Caches in this GeoPath Orientuj Się i Myśl

include following caches in gpx file:


inactive
ignored
placed by you
watched
founded
Logs count in gpx file*: 5

*) - for each cache. Available only for "GPX" files OK
information
Statistics for this GeoPath Orientuj Się i Myśl
Your progress on this GeoPath


0% (You found 0 from 21 Caches in the Geopath)

Show more statistics

Opinions and comments

Log your visit