Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


Litewskie wybrzeże

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie crazy_baby
Widoczność
Zdobyta 0 razy
Punktacja 63.03 punktów
Liczba skrzynek 9 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 75% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Krajoznawcza
Data publikacji 25-02-2019
Założyciele crazy_baby
Opis GeoŚcieżki

Niby ten sam Bałtyk..ale jakiś inny..

Litewskie wybrzeże to przede wszystkim piękne wyludnione plaże, klimatyczne lasy, krystaliczne powietrze, wydmy, małe miasteczka i międzynarodowy port. To też miejsca dotknięte ciekawą i burzliwą historią.

Uważamy, że jest to świetna alternatywa dla kogoś kto kocha Bałtyk ale ma dość tandendetnych kramików, wysłuchiwania na plaży "gooootowana kukurydza, loooody na patyku", parawaningu i wszechobecnego zdzierstwa.

W drodze nad litewskie morze warto zrobić krótki postój w Kownie, zobaczyć tamtejszy zamek i zjeść pyszne litewskie jedzonko w jednej z knajpek na ryneczku a przy okazji zdobyć kilka tamtejszych keszy.

W przypadku baz noclegowych może nie ma tak wielu miast i miasteczek ale różnorodności nie brakuje. Możecie wybierać z spośród małych mieścin z campingami, (np. Karkle) przez nadmorskie kurorty turystyczne (np. Palanga), klimatycznie i piękne architektonicznie mieściny (np. Nida) czy też wielkie portowe miasta (Kłajpeda).

W nadbrzeżnym rejonie Litwy znajdziecie m.in. przepiękny Park Narodowy z ruchomymi wydmami i klimatycznymi miasteczkami, do którego dostaniecie się tylko promem (niestety płatnym), stąd warto zarezerwować sobie chociaż jeden nocleg na półwyspie aby trochę szerzej zwiedzić ten wspaniały obszar. Cała mierzeja pokryta jest sporą ilością ścieżek rowerowych, więc może to dobry sposób na poznanie tego regionu. W większych miasteczkach sporo jest knajpek z przepysznym litewskim jedzonkiem (wszelkie ziemniaczane i pierogowe dania). Jest sporo zejść na ogólnodostępne plaże ale są też wydzielone dla psiarzy czy też dla nudystów. Czyli każdy znajdzie coś dla siebie :)

Ze "stolicy" wybrzeża Litwy można też wybrać się na rejs do Skandynawi, zwiedzić Muzeum morskie, Fort, sporo schronów i przepiękny park z wieloma atrakcjami.

My swój krótki pobyt tutaj odbyliśmy na koniec sezonu co szczerze polecam bo na prawdę było niewielu turystów a plaże spokojne i puste, ale jak jest w szczycie sezonu to może po logach się przekonamy. My z pewnością chętnie tu wrócimy by poznać jeszcze inne perełki, na które nie starczyło czasu. Miejsca, które udało nam się zobaczyć postanowiliśmy okeszować i tym samym zachęcić do zapuszczenia się w ten na prawdę bliski nam region. Jeśli ktoś z chęcią wybierze się w ten zakątek Europy i znajdzie inne ciekawe miejsca do okeszowania, chętnie włączymy je później do geościeżki aby się rozrastała i cieszyła innych użytkowników zabawy.

Serdecznie polecamy i zapraszamy na LITWĘ :)

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki Litewskie wybrzeże

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki Litewskie wybrzeże
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 9 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis