Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPaths
GeoPath name
GeoPath type What is this?HelpHelpSpecifies the type of GeoPath. If the majority of caches are arranged in a line, or form a design on the map, set Geo-sketch . If the majority of caches highlight a tourist attraction (e.g. a famous building, museum, etc.) set Touristic . If the majority of caches show off a natural feature (e.g. a mountain peak, viewpoint, etc.) set Nature . If the caches have a common theme (e.g. cathedrals, famous authors, etc.) set Thematic . If you think your GeoPath should be in another category which is not listed, contact the OC Team cog (at) opencaching.pl
% cache finds required to complete GeoPath
What is this?HelpHelpAfter logging a percentage of the caches, the user may log the GeoPath as completed
GeoPath Description

Start a new GeoPath
Waypoint Cache name belongs to GeoPath  
(No caches to display)
GeoPaths
Number of displayed GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Display options
Name Type {statusOrPoints} Publication date Number of caches Completed


Litewskie wybrzeże

GeoPath details
Mentor (?)HelpMentorThe mentor is the person who created the GeoPath. crazy_baby
Visibility
Completed 0 times
Scoring 63.03 Points
Number of caches 9 (0 / 0 / 0)
% cache finds required to complete GeoPath 75% ( Geocaches)
GeoPath type Touristic
Publication date 25-02-2019
Owners crazy_baby
GeoPath's description

Niby ten sam Bałtyk..ale jakiś inny..

Litewskie wybrzeże to przede wszystkim piękne wyludnione plaże, klimatyczne lasy, krystaliczne powietrze, wydmy, małe miasteczka i międzynarodowy port. To też miejsca dotknięte ciekawą i burzliwą historią.

Uważamy, że jest to świetna alternatywa dla kogoś kto kocha Bałtyk ale ma dość tandendetnych kramików, wysłuchiwania na plaży "gooootowana kukurydza, loooody na patyku", parawaningu i wszechobecnego zdzierstwa.

W drodze nad litewskie morze warto zrobić krótki postój w Kownie, zobaczyć tamtejszy zamek i zjeść pyszne litewskie jedzonko w jednej z knajpek na ryneczku a przy okazji zdobyć kilka tamtejszych keszy.

W przypadku baz noclegowych może nie ma tak wielu miast i miasteczek ale różnorodności nie brakuje. Możecie wybierać z spośród małych mieścin z campingami, (np. Karkle) przez nadmorskie kurorty turystyczne (np. Palanga), klimatycznie i piękne architektonicznie mieściny (np. Nida) czy też wielkie portowe miasta (Kłajpeda).

W nadbrzeżnym rejonie Litwy znajdziecie m.in. przepiękny Park Narodowy z ruchomymi wydmami i klimatycznymi miasteczkami, do którego dostaniecie się tylko promem (niestety płatnym), stąd warto zarezerwować sobie chociaż jeden nocleg na półwyspie aby trochę szerzej zwiedzić ten wspaniały obszar. Cała mierzeja pokryta jest sporą ilością ścieżek rowerowych, więc może to dobry sposób na poznanie tego regionu. W większych miasteczkach sporo jest knajpek z przepysznym litewskim jedzonkiem (wszelkie ziemniaczane i pierogowe dania). Jest sporo zejść na ogólnodostępne plaże ale są też wydzielone dla psiarzy czy też dla nudystów. Czyli każdy znajdzie coś dla siebie :)

Ze "stolicy" wybrzeża Litwy można też wybrać się na rejs do Skandynawi, zwiedzić Muzeum morskie, Fort, sporo schronów i przepiękny park z wieloma atrakcjami.

My swój krótki pobyt tutaj odbyliśmy na koniec sezonu co szczerze polecam bo na prawdę było niewielu turystów a plaże spokojne i puste, ale jak jest w szczycie sezonu to może po logach się przekonamy. My z pewnością chętnie tu wrócimy by poznać jeszcze inne perełki, na które nie starczyło czasu. Miejsca, które udało nam się zobaczyć postanowiliśmy okeszować i tym samym zachęcić do zapuszczenia się w ten na prawdę bliski nam region. Jeśli ktoś z chęcią wybierze się w ten zakątek Europy i znajdzie inne ciekawe miejsca do okeszowania, chętnie włączymy je później do geościeżki aby się rozrastała i cieszyła innych użytkowników zabawy.

Serdecznie polecamy i zapraszamy na LITWĘ :)

Caches in this GeoPath Litewskie wybrzeże

include following caches in gpx file:


inactive
ignored
placed by you
watched
founded
Logs count in gpx file*: 5

*) - for each cache. Available only for "GPX" files OK
information
Statistics for this GeoPath Litewskie wybrzeże
Your progress on this GeoPath


0% (You found 0 from 9 Caches in the Geopath)

Show more statistics

Opinions and comments

Log your visit