Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPath
Naam GeoPath
Soort GeoPath Wat is dit?HelpUitlegDe soort van de GeoPath. Vorm op kaart: Bijvoorbeeld interessante plaatsen die een bepaalde vorm op een kaart hebben. Verkennen: Bijvoorbeeld om bepaalde plaatsen in je woonplaats te laten zien. Natuur: Mooie plaatsen die met natuur te maken hebben. Thema: Bijvoorbeeld een thema over een bepaald onderwerp.
% nodig om deze GeoPath te voltooien
Wat is dit?HelpUitlegNa het vinden van een bepaalde percentage zal de het mogelijk zijn om deze GeoPath als voltooid te kunnen loggen.
Beschrijving van GeoPath

Sla nieuwe GeoPath op
Waypoint cache naam Voeg toe aan GeoPath  
(Geen caches aanwezig)
GeoPath
Aantal weergegeven GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Meer opties
Naam Soort {statusOrPoints} Publicatie datum Aantal caches Voltooid


Litewskie wybrzeże

Eigenschappen GeoPath
Hoofdeigenaar (?)HelpHoofdeigenaarHoofdeigenaar is de persoon die de GeoPath geregistreerd heeft. crazy_baby
Status
Voltooid 0 keer
Score 63.03 punten
Aantal caches 9 (0 / 0 / 0)
% nodig om deze GeoPath te voltooien 75% ( Caches)
Soort GeoPath Verkennen
Publicatie datum 25-02-2019
Eigenaar crazy_baby
Beschrijving GeoPath

Niby ten sam Bałtyk..ale jakiś inny..

Litewskie wybrzeże to przede wszystkim piękne wyludnione plaże, klimatyczne lasy, krystaliczne powietrze, wydmy, małe miasteczka i międzynarodowy port. To też miejsca dotknięte ciekawą i burzliwą historią.

Uważamy, że jest to świetna alternatywa dla kogoś kto kocha Bałtyk ale ma dość tandendetnych kramików, wysłuchiwania na plaży "gooootowana kukurydza, loooody na patyku", parawaningu i wszechobecnego zdzierstwa.

W drodze nad litewskie morze warto zrobić krótki postój w Kownie, zobaczyć tamtejszy zamek i zjeść pyszne litewskie jedzonko w jednej z knajpek na ryneczku a przy okazji zdobyć kilka tamtejszych keszy.

W przypadku baz noclegowych może nie ma tak wielu miast i miasteczek ale różnorodności nie brakuje. Możecie wybierać z spośród małych mieścin z campingami, (np. Karkle) przez nadmorskie kurorty turystyczne (np. Palanga), klimatycznie i piękne architektonicznie mieściny (np. Nida) czy też wielkie portowe miasta (Kłajpeda).

W nadbrzeżnym rejonie Litwy znajdziecie m.in. przepiękny Park Narodowy z ruchomymi wydmami i klimatycznymi miasteczkami, do którego dostaniecie się tylko promem (niestety płatnym), stąd warto zarezerwować sobie chociaż jeden nocleg na półwyspie aby trochę szerzej zwiedzić ten wspaniały obszar. Cała mierzeja pokryta jest sporą ilością ścieżek rowerowych, więc może to dobry sposób na poznanie tego regionu. W większych miasteczkach sporo jest knajpek z przepysznym litewskim jedzonkiem (wszelkie ziemniaczane i pierogowe dania). Jest sporo zejść na ogólnodostępne plaże ale są też wydzielone dla psiarzy czy też dla nudystów. Czyli każdy znajdzie coś dla siebie :)

Ze "stolicy" wybrzeża Litwy można też wybrać się na rejs do Skandynawi, zwiedzić Muzeum morskie, Fort, sporo schronów i przepiękny park z wieloma atrakcjami.

My swój krótki pobyt tutaj odbyliśmy na koniec sezonu co szczerze polecam bo na prawdę było niewielu turystów a plaże spokojne i puste, ale jak jest w szczycie sezonu to może po logach się przekonamy. My z pewnością chętnie tu wrócimy by poznać jeszcze inne perełki, na które nie starczyło czasu. Miejsca, które udało nam się zobaczyć postanowiliśmy okeszować i tym samym zachęcić do zapuszczenia się w ten na prawdę bliski nam region. Jeśli ktoś z chęcią wybierze się w ten zakątek Europy i znajdzie inne ciekawe miejsca do okeszowania, chętnie włączymy je później do geościeżki aby się rozrastała i cieszyła innych użytkowników zabawy.

Serdecznie polecamy i zapraszamy na LITWĘ :)

Caches in GeoPath Litewskie wybrzeże

Voeg volgende caches toe in GPX:


niet actief
negeren
gemaakte
gevolgde
gevonden
aantal logs in het GPX bestand*: 5

*) - voor elke cache. Alleen beschikbaar voor GPX formaat. OK
Informatie:
Toon statistieken Litewskie wybrzeże
Voortgang van deze GeoPath


0% (je hebt 0 van 9 uit deze GeoPath gevonden)

Toon meer statistieken

Opmerkingen en/of loggen

Schrijf opmerking of log