Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


Wrocław - miasto stu mostów

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie Wesker
Widoczność
Zdobyta 15 razy
Punktacja 740.85 punktów
Liczba skrzynek 101 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 95% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Tematyczna
Data publikacji 11-11-2018
Założyciele Wesker
Opis GeoŚcieżki

Tematem geościeżki są wrocławskie mosty.

Według danych sprzed II wojny światowej w ówczesnym Wrocławiu było 303 mosty. Dzisiaj jest to 1/3 tej liczby.

Tak liczna ilość przepraw związana jest z tym, że Wrocław jest położony na terenach podmokłych i składa się z kilkunastu wysp. Przez miasto przepływa 6 rzek: Bystrzyca, Widawa, Odra, Oława, Dobra i Ślęza. A oprócz tego z każdej z rzek ciągną się liczne odnogi, kanały i cieki. To wszystko sprawia, że aby pokonać Wrocław wzdłuż i wszerz należy skorzystać z przeprawy przez most, kładkę, wiadukt, estakadę czy jaz. Nie jest możliwe przejechanie przez Wrocław i nie odwiedzenie, którejś z mostowej budowli.

Dla ułatwienia i rozróżnienia co jest mostem, a co kładką lub wiaduktem posłużyłem się prostą zależnością. Otóż jeśli konstrukcja jest przerzucona nad wodą (rzeka, kanał czy ciek) i mogą po niej przejeżdżać samochody lub piesi to nazywamy ją mostem. Jeśli budowla jest w stanie przeprawić tylko ludzi i rowery to będzie to kładka. Jeśli jest to konstrukcja po której przemieszczają się tylko pociągi i samochody lub nie jest ona usytuowana nad wodą będzie to wiadukt. Są małe odstępstwa od powyższego, ale czytając opisy np. na Wikipedii zobaczycie sami dlaczego :)

Część mostów występuje w liczbie mnogiej, np. mosty Warszawskie, Pomorskie, Trzebnickie itd. Należałoby je liczyć jako każdy z osobna. Na potrzeby skrzynek każdy most występuje tylko raz. Jednak do ogólnego rozrachunku brany jest każdy pojedynczy most. Zakres obejmuje powiat wrocławski.

Ścieżka startuje w 100-ą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Mam nadzieję, że będzie ona dla Was pretekstem żeby jeszcze lepiej poznać to piękne miasto. Być może będzie dodatkową motywacją by odwiedzić okoliczne skrzynki, które ze względu na dużą odległość do tej pory omijaliście.

 

PROSZĘ NIE WYKONYWAĆ SAMODZIELNYCH REAKTYWACJI!

Takie wpisy będą kasowane.

Wszelkie kesze, które powstaną w ten sposób nie będę zaliczone, a same wpisy wykasowane. Jeszcze kiedy ścieżka nie wystartowała to zdarzało się, że na miejscu powstawały zdublowane kesze.

Zgadzam się na dołożenie własnego logbooka jeśli miejsce w starym skończyło się. Wtedy proszę o skan starego logbooka do mnie na maila albo dodanie go w komentarzu.

 

Zabierzcie ze sobą pęsetę, gdyż na pewno przyda się nie raz ;)

 

Filmik instruktażowy - JAK NALEŻY ZWIJAĆ LOGBOOK

 

WAŻNE:

Jeśli boisz się ubrudzić lub że zniszczysz ubranie, nie musisz podejmować skrzynek mostowych. Pod mostami czasami panuje nieład wytworzony przez śmieciarzy lub osoby imprezowe, które nie raczą po sobie posprzątać. Pamiętaj , nie każda skrzynka jest dla każdego. Nie czujesz się na siłach to nie podejmuj i nie komentuj. Ja ze swojej strony starałem się wybrać proste miejsce ukrycia, ale to też może się okazać bardzo subiektywne.

 

Zapraszam do poszukiwań, ale najbardziej do zwiedzania :) Powodzenia!

 

 

Ukończyłeś/-aś ścieżkę i nie wiesz za co się teraz brać? Polecam także inne wrocławskie ścieżki, które ze względu na zagęszczenie mapy widnieją poza obszarem miasta Wrocław:

- WROCimki

- Men in Breslau

- These bOObs are made for walking

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki Wrocław - miasto stu mostów

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki Wrocław - miasto stu mostów
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 101 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis