Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPath
Naam GeoPath
Soort GeoPath Wat is dit?HelpUitlegDe soort van de GeoPath. Vorm op kaart: Bijvoorbeeld interessante plaatsen die een bepaalde vorm op een kaart hebben. Verkennen: Bijvoorbeeld om bepaalde plaatsen in je woonplaats te laten zien. Natuur: Mooie plaatsen die met natuur te maken hebben. Thema: Bijvoorbeeld een thema over een bepaald onderwerp.
% nodig om deze GeoPath te voltooien
Wat is dit?HelpUitlegNa het vinden van een bepaalde percentage zal de het mogelijk zijn om deze GeoPath als voltooid te kunnen loggen.
Beschrijving van GeoPath

Sla nieuwe GeoPath op
Waypoint cache naam Voeg toe aan GeoPath  
(Geen caches aanwezig)
GeoPath
Aantal weergegeven GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Meer opties
Naam Soort {statusOrPoints} Publicatie datum Aantal caches Voltooid


Wrocław - miasto stu mostów

Eigenschappen GeoPath
Hoofdeigenaar (?)HelpHoofdeigenaarHoofdeigenaar is de persoon die de GeoPath geregistreerd heeft. Wesker
Status
Voltooid 7 keer
Score 740.85 punten
Aantal caches 101 (0 / 0 / 0)
% nodig om deze GeoPath te voltooien 90% ( Caches)
Soort GeoPath Thema
Publicatie datum 11-11-2018
Eigenaar Wesker
Beschrijving GeoPath

Tematem geościeżki są wrocławskie mosty.

Według danych sprzed II wojny światowej w ówczesnym Wrocławiu było 303 mosty. Dzisiaj jest to 1/3 tej liczby.

Tak liczna ilość przepraw związana jest z tym, że Wrocław jest położony na terenach podmokłych i składa się z kilkunastu wysp. Przez miasto przepływa 6 rzek: Bystrzyca, Widawa, Odra, Oława, Dobra i Ślęza. A oprócz tego z każdej z rzek ciągną się liczne odnogi, kanały i cieki. To wszystko sprawia, że aby pokonać Wrocław wzdłuż i wszerz należy skorzystać z przeprawy przez most, kładkę, wiadukt, estakadę czy jaz. Nie jest możliwe przejechanie przez Wrocław i nie odwiedzenie, którejś z mostowej budowli.

Dla ułatwienia i rozróżnienia co jest mostem, a co kładką lub wiaduktem posłużyłem się prostą zależnością. Otóż jeśli konstrukcja jest przerzucona nad wodą (rzeka, kanał czy ciek) i mogą po niej przejeżdżać samochody lub piesi to nazywamy ją mostem. Jeśli budowla jest w stanie przeprawić tylko ludzi i rowery to będzie to kładka. Jeśli jest to konstrukcja po której przemieszczają się tylko pociągi i samochody lub nie jest ona usytuowana nad wodą będzie to wiadukt. Są małe odstępstwa od powyższego, ale czytając opisy np. na Wikipedii zobaczycie sami dlaczego :)

Część mostów występuje w liczbie mnogiej, np. mosty Warszawskie, Pomorskie, Trzebnickie itd. Należałoby je liczyć jako każdy z osobna. Na potrzeby skrzynek każdy most występuje tylko raz. Jednak do ogólnego rozrachunku brany jest każdy pojedynczy most. Zakres obejmuje powiat wrocławski.

Ścieżka startuje w 100-ą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Mam nadzieję, że będzie ona dla Was pretekstem żeby jeszcze lepiej poznać to piękne miasto. Być może będzie dodatkową motywacją by odwiedzić okoliczne skrzynki, które ze względu na dużą odległość do tej pory omijaliście.

 

Proszę nie wykonywać żadnych reaktywacji.

Wszelkie kesze, które powstaną w ten sposób nie będę zaliczone, a same wpisy wykasowane. Jeszcze kiedy ścieżka nie wystartowała to zdarzało się, że na miejscu powstawały zdublowane kesze.

Zgadzam się na dołożenie własnego logbooka jeśli miejsce w starym skończyło się. Wtedy proszę o skan starego logbooka do mnie na maila albo dodanie go w komentarzu.

 

Zabierzcie ze sobą pęsetę, gdyż na pewno przyda się nie raz ;)

 

Filmik instruktażowy - JAK NALEŻY ZWIJAĆ LOGBOOK

 

WAŻNE:

Jeśli boisz się ubrudzić lub że zniszczysz ubranie, nie musisz podejmować skrzynek mostowych. Pod mostami czasami panuje nieład wytworzony przez śmieciarzy lub osoby imprezowe, które nie raczą po sobie posprzątać. Pamiętaj , nie każda skrzynka jest dla każdego. Nie czujesz się na siłach to nie podejmuj i nie komentuj. Ja ze swojej strony starałem się wybrać proste miejsce ukrycia, ale to też może się okazać bardzo subiektywne.

 

Zapraszam do poszukiwań, ale najbardziej do zwiedzania :) Powodzenia!

 

 

Ukończyłeś/-aś ścieżkę i nie wiesz za co się teraz brać? Polecam także inne wrocławskie ścieżki, które ze względu na zagęszczenie mapy widnieją poza obszarem miasta Wrocław:

- WROCimki

- Men in Breslau

- These bOObs are made for walking

Caches in GeoPath Wrocław - miasto stu mostów

Voeg volgende caches toe in GPX:


niet actief
negeren
gemaakte
gevolgde
gevonden
aantal logs in het GPX bestand*: 5

*) - voor elke cache. Alleen beschikbaar voor GPX formaat. OK
Informatie:
Toon statistieken Wrocław - miasto stu mostów
Voortgang van deze GeoPath


0% (je hebt 0 van 101 uit deze GeoPath gevonden)

Toon meer statistieken

Opmerkingen en/of loggen

Schrijf opmerking of log