Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPaths
GeoPath name
GeoPath type What is this?HelpHelpSpecifies the type of GeoPath. If the majority of caches are arranged in a line, or form a design on the map, set Geo-sketch . If the majority of caches highlight a tourist attraction (e.g. a famous building, museum, etc.) set Touristic . If the majority of caches show off a natural feature (e.g. a mountain peak, viewpoint, etc.) set Nature . If the caches have a common theme (e.g. cathedrals, famous authors, etc.) set Thematic . If you think your GeoPath should be in another category which is not listed, contact the OC Team cog (at) opencaching.pl
% cache finds required to complete GeoPath
What is this?HelpHelpAfter logging a percentage of the caches, the user may log the GeoPath as completed
GeoPath Description

Start a new GeoPath
Waypoint Cache name belongs to GeoPath  
(No caches to display)
GeoPaths
Number of displayed GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Display options
Name Type {statusOrPoints} Publication date Number of caches Completed


Wrocław - miasto stu mostów

GeoPath details
Mentor (?)HelpMentorThe mentor is the person who created the GeoPath. Wesker
Visibility
Completed 7 times
Scoring 740.85 Points
Number of caches 101 (0 / 0 / 0)
% cache finds required to complete GeoPath 90% ( Geocaches)
GeoPath type Thematic
Publication date 11-11-2018
Owners Wesker
GeoPath's description

Tematem geościeżki są wrocławskie mosty.

Według danych sprzed II wojny światowej w ówczesnym Wrocławiu było 303 mosty. Dzisiaj jest to 1/3 tej liczby.

Tak liczna ilość przepraw związana jest z tym, że Wrocław jest położony na terenach podmokłych i składa się z kilkunastu wysp. Przez miasto przepływa 6 rzek: Bystrzyca, Widawa, Odra, Oława, Dobra i Ślęza. A oprócz tego z każdej z rzek ciągną się liczne odnogi, kanały i cieki. To wszystko sprawia, że aby pokonać Wrocław wzdłuż i wszerz należy skorzystać z przeprawy przez most, kładkę, wiadukt, estakadę czy jaz. Nie jest możliwe przejechanie przez Wrocław i nie odwiedzenie, którejś z mostowej budowli.

Dla ułatwienia i rozróżnienia co jest mostem, a co kładką lub wiaduktem posłużyłem się prostą zależnością. Otóż jeśli konstrukcja jest przerzucona nad wodą (rzeka, kanał czy ciek) i mogą po niej przejeżdżać samochody lub piesi to nazywamy ją mostem. Jeśli budowla jest w stanie przeprawić tylko ludzi i rowery to będzie to kładka. Jeśli jest to konstrukcja po której przemieszczają się tylko pociągi i samochody lub nie jest ona usytuowana nad wodą będzie to wiadukt. Są małe odstępstwa od powyższego, ale czytając opisy np. na Wikipedii zobaczycie sami dlaczego :)

Część mostów występuje w liczbie mnogiej, np. mosty Warszawskie, Pomorskie, Trzebnickie itd. Należałoby je liczyć jako każdy z osobna. Na potrzeby skrzynek każdy most występuje tylko raz. Jednak do ogólnego rozrachunku brany jest każdy pojedynczy most. Zakres obejmuje powiat wrocławski.

Ścieżka startuje w 100-ą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Mam nadzieję, że będzie ona dla Was pretekstem żeby jeszcze lepiej poznać to piękne miasto. Być może będzie dodatkową motywacją by odwiedzić okoliczne skrzynki, które ze względu na dużą odległość do tej pory omijaliście.

 

Proszę nie wykonywać żadnych reaktywacji.

Wszelkie kesze, które powstaną w ten sposób nie będę zaliczone, a same wpisy wykasowane. Jeszcze kiedy ścieżka nie wystartowała to zdarzało się, że na miejscu powstawały zdublowane kesze.

Zgadzam się na dołożenie własnego logbooka jeśli miejsce w starym skończyło się. Wtedy proszę o skan starego logbooka do mnie na maila albo dodanie go w komentarzu.

 

Zabierzcie ze sobą pęsetę, gdyż na pewno przyda się nie raz ;)

 

Filmik instruktażowy - JAK NALEŻY ZWIJAĆ LOGBOOK

 

WAŻNE:

Jeśli boisz się ubrudzić lub że zniszczysz ubranie, nie musisz podejmować skrzynek mostowych. Pod mostami czasami panuje nieład wytworzony przez śmieciarzy lub osoby imprezowe, które nie raczą po sobie posprzątać. Pamiętaj , nie każda skrzynka jest dla każdego. Nie czujesz się na siłach to nie podejmuj i nie komentuj. Ja ze swojej strony starałem się wybrać proste miejsce ukrycia, ale to też może się okazać bardzo subiektywne.

 

Zapraszam do poszukiwań, ale najbardziej do zwiedzania :) Powodzenia!

 

 

Ukończyłeś/-aś ścieżkę i nie wiesz za co się teraz brać? Polecam także inne wrocławskie ścieżki, które ze względu na zagęszczenie mapy widnieją poza obszarem miasta Wrocław:

- WROCimki

- Men in Breslau

- These bOObs are made for walking

Caches in this GeoPath Wrocław - miasto stu mostów

include following caches in gpx file:


inactive
ignored
placed by you
watched
founded
Logs count in gpx file*: 5

*) - for each cache. Available only for "GPX" files OK
information
Statistics for this GeoPath Wrocław - miasto stu mostów
Your progress on this GeoPath


0% (You found 0 from 101 Caches in the Geopath)

Show more statistics

Opinions and comments

Log your visit