Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


Miasto Murali

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie Maleska
Widoczność
Zdobyta 60 razy
Punktacja 637.09 punktów
Liczba skrzynek 93 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 67% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Tematyczna
Data publikacji 01-04-2018
Założyciele JAsiek., Maleska
Opis GeoŚcieżki

Naszej Gościeżce stuknęły już 3 lata. Niby niewiele, ale jednak sporo się zmieniło. Pojawiły się nowe murale, niestety niektóre zniknęły. To podkreśla unikalną cechę sztuki graffiti - jest ulotna, przejściowa, tymczasowa. Wytrzymuje zazwyczaj do pierwszego remontu elewacji lub całkowitego wyburzenia budynku. Ale...

 

... są takie miejsca i takie murale, które opierają się zmianom. To niesamowite, że czasem ludzie zamiast wygody wybierają jednak estetykę. Niektóre z murali w naszej ścieżce były już na krawędzi likwidacji, na szczęście jednak przetrwały. Jednak o usunięciu większości malunków nikt nawet nie myśli. Wpisały się w krajobraz Łodzi tak mocno, że grzechem byłoby pozbawiać miasto tych prac. 

 

 

Jak wybraliśmy zestaw do pokazania? Przede wszystkim chodzi o rozmiar, rozmiar zdecydowanie ma znaczenie. Staraliśmy się dobrać te największe prace, które z całą pewnością zasługują na miano murala. Po drugie staraliśmy się dobrać te prace, które są namalowane, choć czasem granica między malunkiem a instalacją czy rzeźbą jest bardzo płynna. Na sztukę przestrzenną może przyjdzie jeszcze kiedyś czas. No i dokonaliśmy selekcji ze względu na cel malunków: prawie wszystkie malunki to prace o zacięciu estetycznym. Jest kilka przykładów komercyjnych czy informacyjnych jako ciekawostka. Z całą pewnością nie znajdziecie tu jednak biało-czerwonych prac miłośników łódzkich klubów sportowych. Ciężko będzie też doszukać się jakichś treści politycznych, bo i takich staraliśmy się unikać, ale oczywiście nie zawsze da się oddzielić sztukę od przekonań i wartości.

 

 

Zapraszamy Was na spacer po Łodzi, który może już odbyliście, może nawet kilka razy. A jeśli nie, to powinniście, może nawet kilka razy. Chcemy pokazać Wam albo przypomnieć łódzkie murale. Przynajmniej te najważniejsze.

 

 

 

Wyszło tych murali naprawdę sporo, może nawet i kapkę za dużo jak dla przeciętnego turysty. Pamiętajcie jednak, że to tylko wybór z Łódzkich murali. A ograniczyć się było naprawdę ciężko. Nie mniej ten zestaw to według nas takie "must see".

W prawie każdej skrzynce znajdziecie parę litera-liczba. Zbierzcie cały alfabet aby mieć pewność, że nic nie stanie Wam na przeszkodzie przy finale. Tutaj macie pomocniczy arkusz Google KLIK (wydrukujcie sobie lub skopiujcie do własnego użytku).

 

 

Życzymy Wam dobrej zabawy i ciekawych doznań estetycznych.

Łódzcy keszerzy.

 

 

 

 

p.s.: Te kesze specjalnie są takie zwyczajne i prozaiczne. Skupcie się na muralach. To o nie chodzi w całej tej serii =)

 

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki Miasto Murali

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki Miasto Murali
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 93 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis